Zmywarka Samsung DW60M9550FS – recenzja sprzętu

katarzyna | 18 lutego 2020

Jeszcze kilka lat temu nowoczesna technologia WaterWall w zmywarkach Samsung wydawała się czymś luksusowym, może nawet nie do końca potrzebnym. Dziś wielu użytkowników uważa ten system za prawdziwy must have i nie wyobraża sobie z niego nie korzystać. Sprawdźmy, co potrafi model Samsung DW60M9550FS, który wyróżnia się wyjątkową dbałością o domywanie naczyń w każdym zakamarku komory.

Czystość na najwyższym poziomie

Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, główną technologią z recenzowanym urządzeniu jest WaterWall. To specjalna ściana wody, która porusza się pod dużym ciśnieniem na dnie urządzenia, po linii prostej. W przeciwieństwie do tradycyjnego spryskiwacza – ma szansę zraszać cały kosz, bez obaw, że naczynia poustawiane na rogach nie będą dobrze domyte. Składa się z dyszy natryskowej oraz listwy odbijającej, zamocowanej zamiast klasycznego śmigła. System ten świetnie poradzi sobie z brudnymi garnkami czy patelniami.

Kolejną rzeczą, która wyróżnia model Samsung DW60M9550FS, jest Zone Booster. Podczas mycia można skorzystać z 5 dodatkowych dysz z lewej strony zmywarki i 3 z prawej, samodzielnie ustalając tzw. strefy mycia. Kiedy pojawi się potrzeba wyczyszczenia delikatnej zastawy tuż obok bardzo brudnych naczyń, urządzenie daje możliwość podzielenia komory na dwie części: intensywnego i normalnego zmywania, by strumień wody był dopasowany do konkretnej zawartości.

Ciekawym rozwiązaniem, zastosowanym przez producenta, jest również funkcja dezynfekcji. Oznacza to, że podczas ostatniego płukania, woda zostaje pogrzana do 73°C. Dzięki temu bez problemu usuwane są resztki detergentów, a także różnorakie baterie i drobnoustroje, zapewniając naczyniom prawidłową higienę.

Zmywarka Samsung DW60M9550FS – recenzja sprzętu
źródło: samsung.com

Samsung DW60M9550FS – wygoda i intuicyjność

Oprócz ciekawych rozwiązań, związanych z myciem naczyń, Samsung postawił na szereg udogodnień, które pomagają w codziennym korzystaniu ze sprzętu. Przykładowo, zmywarka jest wyposażona w specjalną funkcję automatycznie otwieranych drzwi na koniec programu, by suszenie przebiegało szybciej i dawało lepsze efekty. Blat przed zawilgotnieniem zabezpiecza wiatrak, który znajduje się na górze komory, generując ochronną kurtynę powietrza.

Kosze zmywarki Samsung DW60M9550FS zostały zaprojektowane tak, aby użytkownik wkładał do nich różnego rodzaju naczynia – od garnków, przez kieliszki, aż po miski. Przegródki posiadają opcję złożenia na płasko, natomiast dodatkowa szuflada na sztućce niweluje konieczność używania pojemnika, który zajmowałby dużą ilość miejsca. Kosz górny jest ruchomy i można go podnosić wyżej, aby na dole zmieścić wysokie naczynia.

Zmywarka Samsung DW60M9550FS – recenzja sprzętu
źródło: samsung.com

Specyfikacja techniczna

Na koniec czas powiedzieć kilka słów o podstawowych informacjach, dotyczących modelu Samsung DW60M9550FS. Po pierwsze, to model wolnostojący, wyposażony w 55-minutowy program mycia i suszenia, który świetnie sprawdza się do codziennego mycia. Uchwyt znajduje się w zagłębieniu, dzięki czemu wygląda minimalistycznie i nowocześnie. Pozostałe dane techniczne:

  • Klasa energetyczna: A+++,
  • Pojemność: 14 kompletów naczyń,
  • Poziom hałasu: 42 dB,
  • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 59,8 x 84,5 x 60 cm,
  • Roczne zużycie wody: 2716 l,
  • Roczne zużycie energii: 237 kWh,
  • Dotykowy panel sterowania,
  • Blokada przed dziećmi,
  • Moc grzałki: 2000-2300 W.

Zmywarka Samsung DW60M9550FS kosztuje około 3000 zł, co stanowi dość duży koszt, ale biorąc pod uwagę ilość oferowanych funkcji oraz technologii – cena jest adekwatna do jakości. Urządzenie cieszy się popularnością wśród użytkowników, którzy cenią sobie dobre efekty mycia, prostą obsługę oraz cichą pracę. Ten model z pewnością sprawdzi się u osób, które często i dużo gotują, a także w większych gospodarstwach domowych.

Zmywarka Samsung DW60M9550FS – recenzja sprzętu
źródło: samsung.com

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.4 / 5. Liczba głosów: 49

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za komentarze.x