Domowi pomocnicy na start!

katarzyna | 8 maja 2020

Pokażemy Ci, że nie musisz dezorganizować całego swojego życia, żeby czuć się bezpiecznie we własnym domu. Sprawdź, jak możesz wykorzystać te sprzęty, które już masz, żeby podnieść komfort swój i swojej rodziny. Domowi pomocnicy mogą okazać się nieocenieni nie tylko teraz, w czasach zagrożenia zdrowia, ale dla osób cierpiących na alergię okazują się zbawienne przez cały czas.

Domowi pomocnicy na start!

Podstawowe sprzęty

Z pewnością używasz takich sprzętów jak pralka, odkurzacz czy zmywarka. Jeśli jesteś alergikiem lub jest nim ktoś z Twoich bliskich, to wiesz od dawna, jak ważne jest czyste powietrze w pomieszczeniu, w którym przebywacie. Dlatego też producenci sprzętów AGD wchodzą naprzeciw oczekiwaniom Klientów i ulepszają swoje urządzenia tak, aby zapewniały możliwie największy komfort użytkowników.

  • pralka z funkcją pary – wiele modeli dostępnych na rynku posiada takie udogodnienia. Jej zaletą jest to, że po pierwsze zmiękcza i napowietrza ubrania w pierwszej fazie prania. Ale po drugie i ważniejsze, pod koniec cyklu uruchamiana jest para w 100°C, która skutecznie usuwa wszystkie bakterie i wirusy. Dzięki temu nie musisz zmieniać ulubionego płynu do prania na specjalnie dezynfekujący/odświeżający środek. Ponadto taka para zabija również wszelkie roztocza (np. na pokrowcu materaca. Pamiętaj, że wiele takich materaców ma opcję ściągnięcia pokrowca i wyprania go w pralce – to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. A jeśli czeka Cię zakup pralki do domu, to weź pod uwagę maksymalną temperaturę cyklu. Wiele podstawowych modeli posiada programy 80-90°C. Zapytaj sprzedawcę o szczegóły a także o pralkę parową.

Domowi pomocnicy na start!

  • zmywarka – coraz częściej posiadają one programy o podwyższonej temperaturze (pow.60°C). Nazywane są programami typowo higienicznymi i sprawdzają się świetnie przy wyparzaniu na przykład smoczków czy butelek dla dzieci. Ale rzecz jasna nie tylko, dorośli też znajdą zastosowanie w takim cyklu mycia.

Domowi pomocnicy na start!

  • odkurzacz – tutaj sprawa wydaje się dość prosta. W przypadku odkurzacza, zwróć uwagę na filtry. Najważniejsze to HEPA i EPA, bo zapewniają najskuteczniejszą filtrację powietrza i zatrzymują  do 99,97% zanieczyszczeń. Jest to więc świetne rozwiązanie dla alergików i tych, którzy nie powinni mieć kontaktu ze wszelkimi drobinkami kurzu czy drobnoustrojami. Poza tym, w przypadku wyboru odkurzacza, zwróć uwagę także na ssawki dołączone do zestawu lub możliwe do kupienia osobno. Warto mieć w domu na przykład ssawki szczelinowe, które bez problemu zbiorą zabrudzenia w trudnodostępnych miejscach.

Domowi pomocnicy na start!

Dodatkowi domowi pomocnicy

Zastanawiasz się, co jeszcze możesz zrobić, żeby zwiększyć bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny? Jest jeszcze kilka sprzętów, które pozwolą Ci zadbać o komfort w domowym zaciszu.

  • oczyszczacz powietrza – to bardzo praktyczne rozwiązanie zwłaszcza kiedy w domu jest małe dziecko. Większość oczyszczaczy posiada 3 stopniową filtrację, choć oczywiście zdarzają się też bardziej rozbudowane. Dzięki nim otrzymujemy nie tylko powietrze czyste od smogu, ale też od  roztoczy i pyłków. Dodatkowo niektóre posiadają funkcję jonizacji co pozwala na unieszkodliwienia bakterii i wirusów.

Czy oczyszczacz powietrza zwalcza alergię

  • generator pary lub parownica do ubrań – w tym przypadku istotne jest wykorzystanie wysokiej temperatury do prasowania ubrań. A w ostatnim czasie także materiałowych maseczek ochronnych. Wysoka temperatura skutecznie zabija wszelkie bakterie i zarazki.

Domowi pomocnicy na start!

Pamiętaj, że przedstawione rozwiązania i domowi pomocnicy nie są na chwilę, ale na długi czas! Dzięki nim możesz zawsze cieszyć się świeżym i czystym powietrzem swoim domu oraz mieć pewność, że bakterie nie stanowią dla Ciebie zagrożenia.

Zobacz nasze artykuły:

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 11

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za komentarze.x