Myjka ciśnieniowa Karcher – DIY

katarzyna | 7 czerwca 2021

Czyszczenie domu narzędziami pod ciśnieniem stało się ostatnimi czasu bardzo modne i praktyczne. Przywiązujmy większą wagę do wizerunku swojego otoczenia. Stawiamy na proste rozwiązania i ogólnodostępne. Do nich na pewno należy myjka ciśnieniowa Karcher. Coraz bardziej w zasięgu cenowym, ponieważ można już dostać za kilkaset złotych w popularnych marketach. Dlaczego akurat ta firma? Ponieważ marka ta słynie z wysokociśnieniowych urządzeń do mycia okien, samochodu, kostki brukowej, elewacji a nawet z odkurzaczy.

myjka cisnieniowa karcher K5 - obudowa

Myjka ciśnieniowa Karcher różni się od innych modeli przede wszystkim ciśnieniem roboczym i wielkością zbiorników na wodę. Można wspomnieć jeszcze o dodatkowych akcesoriach dołączonych do myjki np. różne końcówki, dysze myjące. Do najpopularniejszych zaliczamy myjkę ciśnieniową K5, K3, K2 Karcher.

Co możesz wymienić w razie awarii w myjce ciśnieniowej Karcher?

Wąż doprowadzający wodę do lancy

Wymiana nie należy do trudnych. Na początek zacznij od zdjęcia kół w myjce i obudowy tylnej. Łatwo ją rozkręcić, ponieważ przykręcana jest na śrubki. Po demontażu panelu tylnego otrzymasz dostęp do węża. Wystarczy teraz odkręcić wąż i gotowe.

Zestaw odpowiadający za odpływ w myjce

Standardowo zaczynamy od zdjęcia kół, aby nam nie przeszkadzały, następnie demontujemy panel tylny.  Widać wszystkie podzespoły w myjce Karcher m. in, zestaw odpowiadający za odpływ. Jest to jednolity komponent, który łatwo wyciągnąć. Obróć go o 45 stopni w lewo i całkowicie usuń z gniazda.

Części do myjek ciśnieniowych Karcher znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Sprzedajemy nowe części oryginalne i zamienne do wielu modeli urządzeń. Zamiast wyrzucać uszkodzone sprzęty naprawiaj! Z naszymi poradnikami naprawisz pralkę, zmywarkę a także myjkę ciśnieniową. Daj znać nam w komentarzu, czy coś zepsuło się i nie wiesz jak naprawić. Z chęcią pomożemy w rozwiązaniu usterki.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 11

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x