Pralka Whirlpool MFWL 61252WPL – recenzja sprzętu

katarzyna | 6 marca 2020

Jeśli właśnie stoisz przed wyborem nowej pralki Whirlpool MFWL 61252WPL i nie wiesz, czym się kierować podczas zakupu, to ten tekst może okazać się pomocny. Na jakie parametry zwrócić uwagę? Najważniejsze, to określić swoje preferencje. Bo przecież inne potrzeby ma rodzina z dziećmi, a inne będzie miał singiel. Zastanów się, z jakich funkcji pralki korzystasz najczęściej i jakie kwestie są dla Ciebie kluczowe.

Poza wszystkimi indywidualnymi wyborami, ważne dla większości powinny być te sprawy, które dotyczą napraw. W przypadku pralki istotne są łożyska. To część, która często się zużywa. Sprawdź więc, czy model, który Cię interesuje ma łożyska wymienne osobno (wtedy koszt takiej naprawy wynosi kilkadziesiąt zł), czy w komplecie z całym zbiornikiem (wtedy koszt jest nierzadko równowartością nowej pralki). W tym przypadku Whirlpool MFWL 61252WPL akurat zbiornik jest klejony i żeby wymienić łożyska trzeba będzie przepiłować zbiornik. Ryzyko przecieku jest dużo większe niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań, gdy zbiornik można zdemontować. Aby ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji, dziś przeanalizujemy pralkę.

Whirlpool MFWL 61252WPL

Specyfikacja techniczna

  • jest to pralka wolnostojąca, ładowana od przodu;
  • ładowność wsadu wynosi ok 6 kg;
  • pralka Whirlpool MFWL 61252WPL oznaczona jest klasą energetyczną A++ i cechuje się niskim zużyciem energii (ok. 172 kWh rocznie) oraz niskim zużyciem wody (ok. 8380 litrów rocznie);
  • osiąga maksymalną prędkość wirowania do 1200 obr/min;
  • posiada sterowanie elektroniczne przy pomocy pokrętła oraz wyświetlacz LED;
  • poziom hałasu wynosi 63dB podczas prania i 79 dB podczas wirowania;

Programy prania w Whirlpool MFWL 61252WPL


Szukając idealnego modelu pralki, musimy zwrócić uwagę na programy prania, jakie dane urządzenie posiada oraz czy te opcje pokrywają się z naszymi oczekiwaniami. Sami najlepiej wiemy, z jakich cykli korzystamy na co dzień. Ten model oferuje szereg praktycznych rozwiązań, posiada takie cykle jak: bawełna (w różnych stopniach temperatury), delikatne, eco, szybki, sport, jeans, syntetyki, wełna i inne. Taki wachlarz wyboru sprawi, że bez problemu dopasujemy odpowiedni cykl do codziennego rodzaju prania.

Whirlpool MFWL 61252WPL

Dodatkowe funkcje

  • FreshCare+: zapewnia maksymalną świeżość twoich ubrań jeszcze długo po zakończonym cyklu prania. Na przykład, jeśli nie możesz wyciągnąć prania od razu, nie martw się. Delikatne ruchy bębna, które załącza pralka sprawiają, że pranie nie leży nieruchomo w środku, a jest cały czas stopniowo mieszane. Fresh Care hamuje powstawanie nieprzyjemnych zapachów wewnątrz bębna pralki, a tym samym osiadania na tkaninach.
  • SoftMove: to funkcja, która zapewnia odpowiednie dopasowanie ruchów bębna do znajdującego się wewnątrz załadunku. Dzięki temu, ubrania są cały czas chronione przed zniszczeniami.
  • Opóźnienie startu: ta opcja jest bardzo praktyczna kiedy, chcesz, aby cykl zakończył się chwilę przed Twoim powrotem do domu, na przykład z pracy. Wystarczy więc ustawić godzinę rozpoczęcia prania i wyjąc je gotowe zaraz po powrocie.

Pralka to niewątpliwie jedno z ważniejszych urządzeń w każdym domu. Warto wybierać praktycznie. Zwracajmy uwagę na takie funkcje, z których będziemy najczęściej korzystać.

Whirlpool MFWL 61252WPL

Dozownik detergentu podzielono na 3 strefy. Po lewej stronie znajduje się komora na proszek do prania wstępnego oraz komora na płyn zmiękczający tkaniny. Ruchoma przegroda oddziela te strefy od komory prania zasadniczego, gdzie umieszczamy detergent, ewentualnie odplamiacz do mocno zabrudzonych tkanin. W przypadku płynnego środka piorącego zastosuj dodatkową przegrodę (dostępna w zestawie wraz z urządzeniem).

Podsumowanie

Pralka Whirlpool MFWL 61252WPL posiada swoje wady i zalety. Na pewno na minus jest klejony zbiornik, przez co wymiana części eksploatacyjnych takich, jak łożyska jest mocno utrudniona. Bez pomocy fachowca się nie obejdzie oraz piłowania zbiornika i ponownego klejenia. Kiedy usłyszysz charakterystyczny huk w pralce to znak, że pora na wymianę łożysk. Sama część nie jest droga, ale sama usługa wymiany to koszt kilkuset złotych.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 2.6 / 5. Liczba głosów: 13

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamilo

Zintegrowane z bębnem, także do wymiany cały zespół piorący.

Monika

Czy ma wymienne łozyska bo w końcu nie wiem nie widzę odpowiedzi

Aleksandra

Niestety akurat do tego modelu pralki nie posiadamy takich informacji.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x