Jak ustawić zegar w kuchence Amica?

marta | 13 stycznia 2023

Kuchenka wolnostojąca gazowo-elektryczna Amica to nowoczesne, szybko nagrzewające się urządzenie do pieczenia i rozmrażania. Jak większość nowoczesnych kuchenek wyposażona jest w automatyczny zegar wskazujący aktualny czas, a także minutnik. Obie funkcje ustawia się w bardzo łatwy sposób – za pomocą przycisków programatora elektronicznego. Chcesz wiedzieć jak ustawić zegar w kuchence Amica w prawidłowy i samodzielny sposób? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i ciesz się przyjemnością domowego pieczenia.


Jak ustawić zegar w kuchence Amica?

Jak ustawić zegar w kuchence Amica?

Pomimo że ten proces z założenia jest bardzo prosty, niejednego potrafi wprowadzić w zakłopotanie. W większości piekarników uruchomienie urządzenia nie będzie możliwe bez wcześniejszego prawidłowego ustawienia zegara. Dodatkowo, w przypadku przerw w dostawie prądu, zegar często się resetuje i po włączeniu zasilania należy ustawić go ponownie. Aby szybko i sprawnie poradzić sobie z ustawieniem godziny, postępuj według poniższej instrukcji:

 1. Podłącz urządzenie do prądu,
 2. Zaczekaj aż na wyświetlaczu pojawi się pulsujący symbol 0.00,
 3. Naciśnij przycisk 1, OK, MENU lub inny symbol zatwierdzający (w zależności od modelu),
 4. Ustaw bieżący czas za pomocą przycisków < oraz >,
 5. Po około siedmiu sekundach ustawienie zostanie zapamiętane a wyświetlana godzina przestanie pulsować.

Jeśli popełniłeś pomyłkę i chcesz poprawić ustawiony czas, naciskaj jednocześnie przyciski < i >, do momentu, aż wyświetlana godzina zacznie pulsować. Wówczas możesz dokonać korekty.

Jak ustawić zegar w kuchence Amica

W przypadku starszych modeli kuchenek ustawienie zegara może wyglądać nieco inaczej. Należy nacisnąć dwa pierwsze przyciski, najczęściej te znajdujące się po lewej stronie, a następnie ustawić godzinę za pomocą pokrętła.

Jak ustawić minutnik w kuchence Amica?

Minutnik służy do programowania piekarnika w taki sposób, by wyłączał się po upływie określonego czasu. Dodatkowo jest w stanie informować o tym fakcie poprzez sygnał dźwiękowy. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla zapominalskich, jak i osób wielozadaniowych. Dzięki tej funkcji całkowicie zapanujesz nad kuchenką bez ryzyka przypalenia przygotowywanej w piekarniku potrawy.

Ustawienie minutnika w kuchence Amica

Minutnik możesz uruchomić w dowolnym momencie aktywności piekarnika. Zakres jego pracy wynosi od 1 minuty do 23 godzin i 59 minut. Jak go ustawić?

 1. Wciśnij przycisk 1, OK, MENU lub inny symbol zatwierdzający (w zależności od modelu),
 2. Korzystając z przycisków oraz > ustaw potrzebny czas,
 3. Po zakończeniu pieczenia, kiedy piekarnik zacznie pikać, naciśnij OK, aby wyłączyć dźwięk sygnału. Jeśli alarm nie zostanie wyłączony ręcznie, wyłączy się sam po około siedmiu minutach.

W przypadku pracy półautomatycznej – jeśli chcesz aby urządzenie wyłączyło się o określonej godzinie:

 1. Ustaw pokrętło funkcji i regulacji temperatury na opcje, na których pracować ma piekarnik.
 2. Przyciskaj 1, OK lub MENU do momentu, w którym wyświetlacz zacznie pulsować a następnie ustaw czas pracy przyciskami 2 i 3 lub < i >, w zakresie od 1 minuty do 10 godzin.
 3. Twoje ustawienia zostaną zarejestrowane, a wyświetlacz po kilku sekundach ponownie pokaże poprawną godzinę.

W przypadku pracy automatycznej, jeśli chcesz, aby piekarnik sam włączył się na ustawiony czas o ustawionej godzinie, a następnie wyłączył się, wykonaj następujące czynności;

 1. Wszystkie kroki do ustawiania czasu pracy sensorami 2 i 3 lub < i > wykonaj jak w przypadku pracy półautomatycznej.
 2. Przyciskaj 1, OK lub MENU, aż wyświetlacz zacznie pulsować.
 3. Używając 2 i 3 lub < i > ustaw godzinę, w której piekarnik ma się wyłączyć – do 23 godzin i 59 minut.
 4. Ustaw pokrętło funkcji i regulacji temperatury na opcje, na których ma pracować piekarnik.

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz usunąć ustawienia minutnika, możesz zrobić to w prosty sposób w każdej chwili. Sensorem wybierz funkcję minutnika a następnie naciśnij przyciski 2 oraz 3 lub strzałki lewo < oraz prawo >, w zależności od modelu.

Twój piekarnik nie chce poprawnie działać? Sprawdź czy zegar w kuchence Amica poprawnie wyświetla czas.

Jak ustawić zegar w kuchence

Uszkodzony zegar w kuchence Amica

Może zdarzyć się, że problemy z zegarem w kuchence wynikają z usterki. Samoistne resetowanie się zaraz po ustawieniu godziny lub po włączeniu piekarnika będą jednym z jej objawów. Po czym jeszcze rozpoznać awarię zegara? Możesz założyć, że jest uszkodzony, jeśli:

 • w ogóle nie da się go ustawić,
 • widocznie migocze,
 • wyświetlacz jest pusty,
 • wszystkie pola wyświetlacza się świecą.

Co może być przyczyną uszkodzenia zegara lub nawet całego wyświetlacza w kuchence? Po pierwsze; należy upewnić się, że nie było przerwy w dostawie prądu. To może rozregulować zegar i zazwyczaj wystarczy ponownie go ustawić. Warto jednak pamiętać, że nawet chwilowy brak prądu może spowodować spięcia w urządzeniach.

Zastanów się także czy układ elektryczny, którego częścią jest wyświetlacz, nie został przypadkowo zalany podczas używania urządzenia. Zwróć uwagę także na funkcję blokady rodzicielskiej. Choć oznacza ona brak możliwości przypadkowego otworzenia drzwiczek i oparzenia się, zdarza się, że jeśli jest włączona, może nie działać także wyświetlacz. Brak informacji o godzinie, i nie tylko, na wyświetlaczu może oznaczać także przepalone diody wyświetlacza. Sprawdź też, czy element przypadkiem się nie rozprogramował.

W przypadku większości powyżej wymienionych sytuacji ustawienie zegara nie będzie wystarczające. Zastanów się wówczas nad wymianą tej części. Pomogą Ci w tym nasze instrukcje.

Znajdź nowe części do kuchenek Amica

Sprawdź nasze inne artykuły:

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.2 / 5. Liczba głosów: 122

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
Robert

Czy wyświetlacz programatora / zegara musi cały czas wyświetlać jakieś informacje czy można go w jakiś sposób wyłaczyć? Zegar mam w kuchni, a jest to zawsze jakiś pobór prądu, który nie koniecznie jest potrzebny..

Dariusz

Jak założyć szklaną pokrywę kuchenki

Agata

Nie działa zegar. Godzina wyświetla się tylko na włączonym piekarniku. Jak ustawie na „0” to wyświetlacz w ogóle nie działa

Anna

Mam ten sam problem i nigdzie nie mogę znaleźć informacji, jak uruchomić zegar.

Ewa

Jak ustawić zegar w piekarniku amica ebp 8752?

ToTemat

Ogromne dziękuję za porannik, miałem problemy z tym jak ustawić te piekarniki. Zupełnie bez oznaczeń klawisze na mojej kuchni. 

Arek

Nowa Amica gazowo -elektryczna.
Nie można ustawić zegara, a tym samym korzystać z piekarnika. Instrukcja mówi, żeby przytrzymać przycisk OK lub dwie strzałki, aż pojawi się odpowiednia ikonka i wtedy przyciskami ze strzałkami ustawić odpowiedni czas.
Problem w tym, że przyciskanie nic nie daje i nie można nic ustawić.

Bożena

Jak rozwiązał pan ten problem?

Piotr

Przyciski nie sięgają programatora. Wada fabryczna nowych kuchenek, trzeba podkładki dawać pod przyciski. Fabryka ostatnio się zorientowała, ale są wypusty bez nich.

Aneta

Ja rozwiązał Pan problem? Mam identyczną sytuację, nie mogę ustawić zegara jednocześnie nie można uruchomić piekarnika

Romek

Potrzebne też proste instrukcje dla starszych modeli np z trzema guzikami i czterema symbolami na lewo i prawo od zielonego wyświetlacza.

czarek91

Jaki to model?

Aleksandra

Amica 608ge3.33zptsnq(wl)

test

Nie działa ustawienie zegara

Patrycja

Czy próbował Pan powyższy sposób? Jaki jest model urządzenia?

Rafał

Jak ustawić zegar w mikrofalówce Amica AMGF23E1GFB?

Aleksandra

Ustawienie godziny odbywa się w trakcie spoczynku mikrofalówki, należy wcisnąć przycisk z symbolem zegara, a następnie naciskać przyciski cyfr. Wszelkie informacje na ten temat znajdzie Pan w instrukcji obsługi swojego urządzenia – łącznie z instrukcją.

Arek

To fajnie, że w instrukcji można znaleźć wszelkie informacje i do tego jeszcze łącznie z instrukcją.
To budujące.

18
0
Będę wdzięczny za komentarze.x