Jak dbać o garaż?

Jak dbać o garaż?

 

Baza porad North.pl - lifestyle 4

 

Garaż to miejsce, w którym przechowujemy mnóstwo rzeczy, niekoniecznie związanych z tym, co powinno się tam znaleźć. A co należałoby tam trzymać? Na te i inne pytania pomogę znaleźć dziś odpowiedź. Jeśli nie wiesz, jak dbać o garaż, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Porządek przede wszystkim

Pierwszą i podstawową czynnością, bez której nigdy nie będziesz miał zadbanego garażu, to niestety porządki. W końcu musisz wyznaczyć sobie ten dzień, w którym zabierzesz się za gruntowne porządkowanie całej przestrzeni. Umówmy się, Twój garaż obecnie spełnia wiele funkcji – jest warsztatem samochodowym, piwnicą, a w wielu przypadkach nawet – mówmy szczerze – złomowiskiem. Nic dziwnego, że kiedy najbardziej czegoś potrzebujesz, to właśnie wtedy nie możesz tego znaleźć. Tak, drodzy Panowie, śmiejecie się z damskich torebek, ale w Waszych garażach wcale nie jest lepiej. 😊 A tak poważnie – warto dbać o garaż, żeby jak najlepiej spełniał właściwą dla siebie funkcję.

 

Porządków ciąg dalszy, czyli fajnie jest dbać o garaż!

Jeśli nie masz jeszcze dość słuchania o porządkach, to po tym akapicie na pewno będziesz miał. 😊 Ale naprawdę ważne jest to, żeby wszystkie przedmioty, które przechowujesz w garażu miały swoje miejsce. Dzięki temu żadna z nich się nie zniszczy. Pomyśl więc o starych półkach, które leżą gdzieś niewykorzystane. Zawieś je na ścianie w garażu i poustawiaj tam drobne elementy, które aktualnie walają się po podłodze. Jeśli nie masz gotowych półek, zawsze możesz je zrobić samodzielnie. Na pewno masz mnóstwo niepotrzebnych materiałów drewnianych, z których coś da się zmontować. Przy okazji takiego recyklingu porządek robi się sam.

Jak dbać o garaż?
źródło: imaged.pl

 

Co można przechowywać w garażu?

Zaletą garażu jest małe nasłonecznienie. Jednak musimy pamiętać, że sama temperatura w pomieszczeniu ulega zmianom wraz ze zmieniającymi się porami roku. Stąd też owszem, zimą jest chłodno, ale latem niewentylowane garaże zamieniają się w saunę. Dlatego uważaj z przechowywaniem zapasów jedzenia w okresie letnim. Puszki, które powinny być w temperaturze pokojowej, mogą się zbyt mocno nagrzać, a jedzenie w środku po prostu się zepsuje. Co więc można trzymać w garażu? Wszelkiej maści narzędzia, puszki z farbą i artykuły remontowe na przykład drabiny. Ale! Pamiętaj o punkcie 1. – przechowuj to, co jest Tobie naprawdę potrzebne, a nie to, czego szkoda wyrzucić, „bo może kiedyś się przyda.” Uważaj też z przechowywaniem dokumentów. Pod wpływem wilgoci papier może się zniszczyć, zatem ważne dokumenty, lepiej jest odpowiednio zabezpieczyć. Dlatego dobrze jest dbać o garaż i wszystko to, co się w nim znajduje!

Jak dbać o garaż?
źródło: jula.com

 

Jak naprawiać garaż?

Jeśli widzisz, że w Twoim garażu coś się psuje, napraw to od razu! Nie czekaj, nie zastanawiaj się. Dzięki bieżącym naprawom masz pewność, że mała usterka nie zamieni się w wielką katastrofę. Łatwiej jest chyba szybko wykonać drobną naprawę, niż zwlekać zbyt długo i w efekcie doprowadzić do konieczności przeprowadzenia gruntownego remontu. Lepiej jest dbać o garaż na bieżąco. Pamiętaj, co masz zrobić dzisiaj – zrób dzisiaj. 😊

Oceń post:
avatar
  Subscribe  
Powiadom o