Kategorie części

Części Kenwood

Tutaj znajdziesz oryginalne części i ich odpowiedniki dla sprzętów marki Kenwood. Żeby szybciej dobrać właściwą część, skorzystaj z filtrów, które znajdują się po lewej stronie. Możesz także wpisać w wyszukiwarkę model sprzętu do którego szukasz części spisując go z tabliczki znamionowej. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Filmiki instruktażowe na naszym kanale YouTube pokażą Ci proste sposoby na wymianę części w sprzętach AGD.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Historia marki Kenwood

Historia marki Kenwood rozpoczyna się w roku 1947 w małym angielskim miasteczku Woking. Tam właśnie, we własnym garażu, sir Kenneth Wood założył swoją działalność. Początkowo firma nosiła nazwę Woodlau Industries, jednak po pewnym czasie sir Wood zdecydował się na zmianę nazwy, tworząc z pierwszych członów swojego imienia i nazwiska nazwę Kenwood.

Pierwszym produktem, z powodu którego o firmie było głośno, był toster z innowacyjną funkcją obracania tostów. Model A100 zrobił niemałą furorę wśród konsumentów i pozwolił firmie wybić się na rynku AGD.

Historia marki Kenwood

Kolejnym przełomem w historii firmy był rok 1950, kiedy to w obiegu pojawił się do dziś znany i lubiany robot kuchenny Kenwood Chef. Innowacyjna możliwość regulowania szybkości obrotów znacząco poprawiła możliwości kuchenne nie tylko profesjonalistów, ale i przeciętnych domowych kucharzy. Od tamtego roku Kenwood niezmiennie kojarzony jest z robotami kuchennymi.

Urządzenia produkowane przez firmę projektowane są między innymi przez profesjonalistów w dziedzinie designu. Firma preferuje skromny i spokojny styl urządzeń w połączeniu z wysoką wydajnością i dużą ilością funkcji. Roboty kuchenne firmy zdobyły także szereg nagród za unikatowe wzornictwo: Red Dot Design Award, Plus X Award oraz International Forum Design. Jakość urządzeń spod znaku Kenwood docenili także znawcy: Kurt Scheller, Tomasz Deker, Teo Vafidis oraz Giancarlo Russo. Obecnie na rynku znaleźć można między innymi serię urządzeń kMix, której hasło przewodnie brzmi "The art of living".

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(17)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(15)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(137)
2990
Wyślemy dziś
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz rodzaj urządzenia

Jak z BPA radzi sobie Kenwood?

Kenwood

Bisfenol A, w skrócie BPA, jest organicznym związkiem chemicznym stosowanym w przemyśle przy wytwarzaniu tworzyw sztucznych. Według badań związek ten może negatywnie wpływać na organizm ludzki poprzez zaburzanie działania hormonów (konkretnie naśladowanie estrogenu), a jego działanie rakotwórcze jest obecnie nieznane. Związek BPA jest neutralizowany podczas produkcji poliwęglanów PC, jednak istnieje ryzyko przeniknięcia części związku do plastiku. Dlatego też przy produkcji urządzeń mających kontakt z żywnością firma Kenwood wprowadziła wyjątkowo ostre kontrole mające na celu zabezpieczenie konsumenta przed kontaktem z tym związkiem.

Od roku 2013 przy produkcji lodówek, robotów kuchennych , mikserów i pozostałych urządzeń AGD całkowicie zaprzestano wykorzystywania poliwęglanów. Wszystkie obecnie stosowane elementy z tworzyw sztucznych przechodzą szczegółową kontrolę przed wprowadzeniem na rynek. Części sprawdzane są pod kątem obecności BPA, a do sprzedaży dopuszczane są jedynie elementy, w których związek nie przekracza wyznaczonego przez normy poziomu. Regularne kontrole, monitorowanie dostawców, audyty fabryk oraz testy samego nadzoru gwarantują bezpieczeństwo użytkownika. Badania elementów z tworzywa sztucznego przeprowadzane są przez niezależne, wyspecjalizowane laboratoria. Dzięki tego rodzaju procedurom klient może być pewien, że produkty marki Kenwood spełniają wszystkie normy obowiązujące elementy mające kontakt z żywnością.

Gorąca pralka podczas prania

Kiedy przestaje nam działać jakiś sprzęt AGD nie porzucajmy go od razu na straty. Koniecznością będzie sprawdzenie przyczyny usterki. Pokazujemy, że drobne awarie nie wymagają wzywania fachowca. Mamy już szeroką bazę porad dotyczącą dbania o urządzenia, które każdy ma w swoim domu. Niezmiennie pogłębiamy naszą wiedzę, aby przekazywać wam istotne informacje.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top