Pompy do pralek Samsung
Pompy do pralki Samsung pełnią jedną z najważniejszych ról w Twoim urządzeniu. To właśnie od ich sprawnego działania w dużej mierze zależy to, czy pralka jest całkowicie sprawna. Pompa do pralki Samsung, uruchamiając się wraz z cyklem prania, wprowadza i odciąga wodę z i do wnętrza urządzenia. Ze względu na to, że jest ona w stanie przetwarzać duże ilości wody w krótkim czasie oraz pracuje przy każdym włączeniu pralki, jest intensywnie eksploatowana i obciążana. To wiąże się z możliwością uszkodzeń i usterek, ale także zatkania i zwykłego zużycia się elementu. Awaria pompy może znacznie utrudnić lub nawet całkowicie uniemożliwić korzystanie z pralki. Warto więc zareagować szybko i znaleźć rozwiązanie problemu. Nową pompę znajdziesz w szerokiej ofercie North. Pamiętaj, aby część wymienną dobrać na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej. Samodzielna wymiana pompy jest prosta - instrukcje znajdziesz na naszym kanale YouTube. Filtry na górze strony pomogą Ci znaleźć pasującą część jeszcze szybciej. .
- powrót do Części do pralek Samsung
- Pompy
- Pompy (wszystkie) (58)
- Pompy spustowe (53)
- Pompy odpływowe (53)
- Pompy dozownika (5)
- powrót do Części do pralek Samsung
- Pompy
- Pompy (wszystkie) (58)
- Pompy spustowe (53)
- Pompy odpływowe (53)
- Pompy dozownika (5)
Jak sprawdzić, czy pompa do pralki Samsung jest zepsuta
Pompa do pralki Samsung służy dokładnie do tego, co sugeruje nazwa. Jej zadaniem jest odprowadzanie i wprowadzanie wody do pralki, uruchamiając się podczas cyklu. Jeśli element przestanie działać, z pewnością będziesz mógł zauważyć różne sygnały. Ważne jest, aby reagować wcześnie - pompa odpływowa do pralki Samsung ma ogromne znaczenie dla prawidłowego działania urządzenia. Aby sprawdzić stan części, warto wiedzieć, gdzie jest zlokalizowana. Prawie zawsze znajdziesz ją zamontowaną w prawym dolnym rogu przedniej części pralki. Większość modeli będzie też wyposażona w filtr, za którym znajduje się element. Demontując pompę, wystarczy poluzować zaciski i resztę mocowań. Często pompa znajdować się może za panelem, który uprzednio trzeba usunąć. Pamiętaj też, aby odłączyć urządzenie od zasilania, zanim przystąpisz do demontażu. Niestety, pompa do pralki Samsung jest jedną z części, które najczęściej ulegają awarii. Są one intensywnie eksploatowane i obciążane, a więc mogą się zepsuć lub zatkać, powodując w ten sposób szereg problemów. Niezależnie od tego czy pompa wody do pralki Samsung jest zatkana czy uszkodzona, zazwyczaj objawy będą te same.
Najczęstszym oraz prawdopodobnie najłatwiejszym do zauważenia znakiem jest to, że woda nie spływa z pralki (lub spływa bardzo wolno) lub urządzenie zatrzymało się w połowie cyklu i nadal jest pełne wody. Innym częstym objawem jest to, że bęben pralki nie obraca się. W początkowej fazie uszkodzenia będziesz mógł usłyszeć także dźwięki dochodzące z urządzenia podczas spuszczania wody. Jeśli zauważysz te oznaki, warto wymontować pompę, aby się jej przyjrzeć. W zależności od tego, co okaże się problemem, będziesz musiał ją wyczyścić i odetkać lub wymienić na nową. Choć wszystkie wymienione sygnały wskazują na pompę, możliwe jest, że to inne części pralki wywołują te same problemy. Sprawdzając stan elementu, warto więc sprawdzić resztę, aby upewnić się, że awaria nie jest poważniejsza, niż się wydawało. Oprócz przedmiotów obcych w pompie (np. włosów, kawałków materiału czy guzików odpadających od ubrań), problemy mogły być spowodowane również przez zatkany filtr, uszkodzony wirnik lub zatkany wąż odpływowy. Przyczyną zatkania pompy mogą być również niektóre proszki do prania. Te niższej jakości są zazwyczaj gorzej rozpuszczalne, przez co pozostawiają po sobie osad, który może spowodować zatkanie. Jeśli potrzebna Ci nowa pompa do pralki Samsung Eco Bubble i innych popularnych modeli, sprawdź ofertę North. Pamiętaj, aby części wymienne dobierać na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej.
Historia pralek ręcznych
Po znalezieniu nowej pompy do pralek Samsung, warto dowiedzieć się czegoś o wczesnej historii tych urządzeń. Zanim stały się one "samodzielne", ich praca polegała głównie na wkładzie pracy człowieka. Pierwszy patent na pralkę ręczną otrzymał w 1797 roku Nathaniel Briggs z New Hampshire. Kolejny patent należał do Amos Lacrom z Watervliet w stanie Nowy Jork, który otrzymał ponad 30 lat później, w 1829 roku. Mimo to, pralka tak naprawdę nie do końca się przyjęła, przynajmniej nie w Ameryce, aż do początku XIX wieku. Istotnym czynnikiem była rewolucja przemysłowa - rosnąca populacja miejska i nowo "wybita" klata średnia stworzyły popyt na urządzenia, mające na celu zmniejszyć ludzki wysiłek fizyczny.
W latach 50. XIX wieku poczyniono duży postęp w projektowaniu tworzeniu pralek ręcznych. Szczególnie ważny wkład wnieśli dwaj Amerykanie, James King i Hamilton Smith; każdy z nich złożył patenty w latach 50. XIX wieku na to, co historycy czasami nazywają pierwszymi nowoczesnymi pralkami. W tym samym czasie William Blackstone stworzył również ręczną pralkę jako prezent urodzinowy dla swojej żony. Członkowie Shakers rozpoczęli również budowę i sprzedaż dużych drewnianych pralek przeznaczonych do komercyjnego użytku na małą skalę. W 1876 roku Margaret Colvin wynalazła w Filadelfii myjkę rotacyjną Triumph. Dzisiejsze urządzenia są znacznie prostsze i wygodniejsze w użytkowaniu, a ich części wymienne łatwo dostępne. Jeśli więc potrzebne Ci nowe filtry, węże czy pompy do pralek Samsung, to - i wiele więcej - znajdziesz w North.
Gorąca pralka podczas prania
Nie panikujmy, kiedy urządzenie przestaje działać. Wystarczy dobrze zdiagnozować przyczynę problemu. Wskazujemy, jak samodzielnie poradzić sobie z drobną awarią. Pokazujemy również najprostszą drogę do naprawy Twojego urządzenia. Żaden sprzęt AGD nie ma już przed nami tajemnic.
Zobacz rozwiązanie