Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Pralka Rodzaj urządzenia

Pompy do pralek

(2 160 produktów)

Pralka to jedno z urządzeń domowych, bez których raczej byśmy się nie obeszli. Ważne jest więc, aby każda z jej części działała prawidłowo, a w razie usterki została szybko wymieniona na nową, którą bez trudu znajdziesz w North. Pompa do pralki to element urządzenia, który służy do odciągania wody z bębna do rury odpływowej - dzięki temu pralka samoczynnie się opróżnia. W przypadku awarii bądź zużycia pompy, może to być utrudnione lub niemożliwe, a co za tym idzie - samo użycie pralki może być również utrudnione bądź całkowicie uniemożliwione. W tym wypadku musisz znaleźć nową pompę. Zrobisz to szybko, używając filtrów na górze strony, gdzie wpiszesz typ urządzenia, w tym wypadku pralkę, producenta oraz oznaczenie modelu. Znajdziesz tu setki części zarówno oryginalnych, jak i ich fabrycznych zamienników świetnej jakości - dopasowanie nowej pompy do Twojego urządzenia jest bardzo ważne. Jeśli chcesz sprawdzić się w wymianie poszczególnych części pralek, a także innych urządzeń, odwiedź nasz kanał na YouTube, gdzie dzięki filmikom instruktażowym, dowiesz się jak to zrobić.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność
Pompa odpływowa kompletna (silnik + obudowa) 4055405254 do pralki Electrolux
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia
Może Cię zainteresować

Pompa do pralki dba o jakość Twojego prania

 

Pompy do pralekPralka to urządzenie, z którego korzysta się niemal codzienne. Głównie dlatego, że działa szybko i skutecznie, ułatwia czyszczenie ubrań, a także oszczędza czas. Jest więc nieodłącznym elementem każdego gospodarstwa domowego. Jednak, za spełnianie swojego zadania jak najlepiej odpowiada szereg podzespołów, bez których prawidłowy cykl prania byłby niemożliwy.

Jednym z ważniejszych elementów jest pompa odpływowa. Jej zadaniem jest wypompowywanie brudnej wody pozostałej w bębnie po praniu. Jednak nie tylko - bierze udział w praktycznie wszystkich etapach cyklu prania i stanowi bardzo ważny podzespół urządzenia. Jeśli więc istnieje podejrzenie, że pompa do pralki uległa awarii, należy niezwłocznie wymienić ją na nowa. Po czym poznać, że jest zepsuta? Podstawowy objaw, które o tym świadczy to woda pozostała w bębnie po praniu. Jeśli pralka nie odprowadza wody, a ubrania po wyciągnięciu są nadmiernie mokre, warto sprawdzić stan pompy odpływowej. Czasem także o usterce pompy może świadczyć wyciek z pralki. Pamiętaj, że nie należy bagatelizować żadnego sygnału świadczącego o uszkodzeniu któregokolwiek z podzespołów!

Pompka do pralki - od czego zacząć przy wymianie?

Od czego więc zacząć, jeśli zdecydujesz, że pompa do pralki to część, której wymiana nie sprawi Ci problemu? Na samym początku musisz odłączyć urządzenie od zasilania i spuścić z niego wodę, podkładając pod pralkę ręcznik, aby wyłapał potencjalne wycieki. Aby pompa wody do pralki została prawidłowo wyjęta, najlepiej położyć pralkę na boku, aby łatwiej było Ci dostać się do części. Jeśli nie jesteś pewien, czy powinieneś zdemontować przedni czy może tylni panel, aby pompka do pralki była na widoku, sięgnij po instrukcję obsługi swojego urządzenia - tam będą informacje na temat lokalizacji poszczególnych elementów. Wykręć dwie śruby znajdujące się w pobliżu filtra, następnie pompa do pralki powinna zostać obrócona zgodnie z ruchem wskazówek zegara, byś mógł ją wyciągnąć. Po tym odłącz wszystkie przewody oraz węże. Teraz możesz wyjąć uszkodzoną pompę i wymienić ją na nową, na powrót przykręcając śruby. Możesz też podłączyć wszystkie rury. Zmontuj pralkę z powrotem i ustaw ją tak, jak poprzednio, a następnie nalej do niej trochę wody i włącz pusty cykl, aby sprawdzić działanie i szczelność. Gotowe, pompy do pralek nie są urządzeniami trudnymi do wymiany. Jeśli jednak potrzebujesz dokładniejszych wskazówek, szukaj ich na naszym kanale YouTube.

Nasza oferta jest bogata w najróżniejsze pompy do pralek wielu producentów. Posiadamy zarówno zamienniki jak i części oryginalne. Pamiętaj, aby dobierać części po oznaczeniach z tabliczki znamionowej lub z samej części – tu ważny jest numer seryjny. Tylko w taki sposób masz pewność, że wybrana część będzie kompatybilna z urządzeniem. Znajdziesz tu nie tylko pompy do pralek, ale także do wszystkich urządzeń w Twoim domu, które korzystają z wody. Przejrzyj nasz sklep i przekonaj się, jak ważne są dla nas jakość, cena, szybka wysyłka oraz Twoja satysfakcja z otrzymanego towaru.

Pralka warczy przy wypompowywaniu wody

Wadliwy sprzęt nie oznacza porzucenia go na straty. Dojście do źródła problemu pozwoli szybko naprawić urządzenie. Pokażemy Ci, jak łatwo możesz dokonać naprawy, bez wzywania fachowca. Informujemy o prostych trikach, dzięki którym szybko wyczyścisz swój sprzęt AGD. Jesteśmy otwarci na nowinki technologiczne i idziemy z duchem czasu.

Zobacz rozwiązanie
Pralka warczy przy wypompowywaniu wody
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top