Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Pralka Rodzaj urządzenia

Pompy do pralek

Pralka to jedno z urządzeń domowych, bez których raczej byśmy się nie obeszli. Ważne jest więc, aby każda z jej części działała prawidłowo, a w razie usterki została szybko wymieniona na nową, którą bez trudu znajdziesz w North. Pompa do pralki to element urządzenia, który służy do odciągania wody z bębna do rury odpływowej - dzięki temu pralka samoczynnie się opróżnia. W przypadku awarii bądź zużycia pompy, może to być utrudnione lub niemożliwe, a co za tym idzie - samo użycie pralki może być również utrudnione bądź całkowicie uniemożliwione. W tym wypadku musisz znaleźć nową pompę. Zrobisz to szybko, używając filtrów na górze strony, gdzie wpiszesz typ urządzenia, w tym wypadku pralkę, producenta oraz oznaczenie modelu. Znajdziesz tu setki części zarówno oryginalnych, jak i ich fabrycznych zamienników świetnej jakości - dopasowanie nowej pompy do Twojego urządzenia jest bardzo ważne. Jeśli chcesz sprawdzić się w wymianie poszczególnych części pralek, a także innych urządzeń, odwiedź nasz kanał na YouTube, gdzie dzięki filmikom instruktażowym, dowiesz się jak to zrobić.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(3)
25000
Wyślemy dziś
outlet Outlet już od 12900
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(5)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Pompa do pralki dba o jakość Twojego prania

 

Pompy do pralekPralka to urządzenie, z którego korzysta się niemal codzienne. Głównie dlatego, że działa szybko i skutecznie, ułatwia czyszczenie ubrań, a także oszczędza czas. Jest więc nieodłącznym elementem każdego gospodarstwa domowego. Jednak, za spełnianie swojego zadania jak najlepiej odpowiada szereg podzespołów, bez których prawidłowy cykl prania byłby niemożliwy.

Jednym z ważniejszych elementów jest pompa odpływowa. Jej zadaniem jest wypompowywanie brudnej wody pozostałej w bębnie po praniu. Jednak nie tylko - bierze udział w praktycznie wszystkich etapach cyklu prania i stanowi bardzo ważny podzespół urządzenia. Jeśli więc istnieje podejrzenie, że pompa do pralki uległa awarii, należy niezwłocznie wymienić ją na nowa. Po czym poznać, że jest zepsuta? Podstawowy objaw, które o tym świadczy to woda pozostała w bębnie po praniu. Jeśli pralka nie odprowadza wody, a ubrania po wyciągnięciu są nadmiernie mokre, warto sprawdzić stan pompy odpływowej. Czasem także o usterce pompy może świadczyć wyciek z pralki. Pamiętaj, że nie należy bagatelizować żadnego sygnału świadczącego o uszkodzeniu któregokolwiek z podzespołów!

Pompka do pralki - od czego zacząć przy wymianie?

Od czego więc zacząć, jeśli zdecydujesz, że pompa do pralki to część, której wymiana nie sprawi Ci problemu? Na samym początku musisz odłączyć urządzenie od zasilania i spuścić z niego wodę, podkładając pod pralkę ręcznik, aby wyłapał potencjalne wycieki. Aby pompa wody do pralki została prawidłowo wyjęta, najlepiej położyć pralkę na boku, aby łatwiej było Ci dostać się do części. Jeśli nie jesteś pewien, czy powinieneś zdemontować przedni czy może tylni panel, aby pompka do pralki była na widoku, sięgnij po instrukcję obsługi swojego urządzenia - tam będą informacje na temat lokalizacji poszczególnych elementów. Wykręć dwie śruby znajdujące się w pobliżu filtra, następnie pompa do pralki powinna zostać obrócona zgodnie z ruchem wskazówek zegara, byś mógł ją wyciągnąć. Po tym odłącz wszystkie przewody oraz węże. Teraz możesz wyjąć uszkodzoną pompę i wymienić ją na nową, na powrót przykręcając śruby. Możesz też podłączyć wszystkie rury. Zmontuj pralkę z powrotem i ustaw ją tak, jak poprzednio, a następnie nalej do niej trochę wody i włącz pusty cykl, aby sprawdzić działanie i szczelność. Gotowe, pompy do pralek nie są urządzeniami trudnymi do wymiany. Jeśli jednak potrzebujesz dokładniejszych wskazówek, szukaj ich na naszym kanale YouTube.

Nasza oferta jest bogata w najróżniejsze pompy do pralek wielu producentów. Posiadamy zarówno zamienniki jak i części oryginalne. Pamiętaj, aby dobierać części po oznaczeniach z tabliczki znamionowej lub z samej części – tu ważny jest numer seryjny. Tylko w taki sposób masz pewność, że wybrana część będzie kompatybilna z urządzeniem. Znajdziesz tu nie tylko pompy do pralek, ale także do wszystkich urządzeń w Twoim domu, które korzystają z wody. Przejrzyj nasz sklep i przekonaj się, jak ważne są dla nas jakość, cena, szybka wysyłka oraz Twoja satysfakcja z otrzymanego towaru.

Jak może wyglądać przyszłość pralek?

Jeśli szukasz nowej pompy do pralek, trafiłeś w dobre miejsce. w między czasie warto dowiedzieć się, jak może wyglądać przyszłość tych urządzeń. Nowoczesne pralki wyposażone są w szereg funkcji, ustawień i opcji, które odróżniają je od starszych modeli. Mają także dużą pojemność, wanny ze stali nierdzewnej, które są trwałe i bezpieczne w użyciu oraz pozwalają kontrolować obciążenie. Wśród najbardziej przydatnych cykli i funkcji znajdziemy między innymi tryb ekonomiczny, który oszczędza wodę, szybkie pranie, cykle antyalergiczne, dodatkowe płukanie i wiele więcej. Dzisiejsze pralki są również coraz bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ obecnie kładzie się duży nacisk na ekologię i ochronę naszej planety. Jak więc może wyglądać przyszłość tych urządzeń?

Pralki, nawet te najbardziej wydajne, zużywają ogromną ilość wody na jedno załadowanie. Aby temu zaradzić, Xeros wynalazł pralkę, która wykorzystuje perełki polimeru zamiast wody, zmniejszając jej zużycie nawet o 80%. Perełki oprócz czyszczenia, wywabiają także nieprzyjemne zapachy. Kolejną innowacją może być... "mobilne" pranie. W dzisiejszych czasach większość osób żyje w biegu, na co sposób znalazło Dolfi, przynosząc nam prostokątne urządzenie, które wyczyści Twoje ubrania bez użycia pralki. Może być ono używane w podróży i jest przenośne. Technologię bliźniaczych pralek przedstawiło nam LG. Ta druga, dodatkowa pralka ma być wsuwana pod tę główną. W ten sposób wybierzesz wszelki dodatkowe ubrania, które nie zmieściły się do pierwszej pralki. Coraz więcej marek zwraca się także w stronę czyszczenia parą, traktując to, jako skuteczny sposób bez zużywania zbyt dużej ilości wody. Jedną z pralek, wykorzystujących tę technikę jest Innova. Choć przewidywania na temat przyszłości prania są różne, większość z nich idzie w kierunku zwiększonej ekonomiczności. Niezależnie od tego, w którą stronę pójdzie rozwój urządzeń, części zamienne znajdziesz właśnie tutaj. Jeśli Twoja pompa w pralce uległa uszkodzeniu lub zużyciu, nową znajdziesz w North. Pamiętaj, aby pompa pralki dobrana była na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej.

 

Gorąca pralka podczas prania

Wadliwy sprzęt nie oznacza porzucenia go na straty. Dojście do źródła problemu pozwoli szybko naprawić urządzenie. Pokażemy Ci, jak łatwo możesz dokonać naprawy, bez wzywania fachowca. Informujemy o prostych trikach, dzięki którym szybko wyczyścisz swój sprzęt AGD. Jesteśmy otwarci na nowinki technologiczne i idziemy z duchem czasu.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top