Filtry do pralek
Pralka jest urządzeniem, które praktycznie codziennie jest używane w naszym domu. Dlatego filtr do pralki pełni istotną rolę podczas cyklu prania. Zatrzymuje on kłaczki oraz pozostałości, które zostawiliśmy w kieszeniach spodni, czy koszuli zapominając o opróżnieniu. Filtr znajduje się przy pompie odpływowej na dole pralki pod klapką. Raz na pół roku trzeba do niego zajrzeć i przeczyścić. W przypadku zapchania się filtra możemy uszkodzić pompę odpływową w pralce oraz doprowadzić do awarii urządzenia.
- powrót do Części do pralek
- Filtry
- Filtry (wszystkie) (836)
- Filtry pompy odpływowej (363)
- Filtry przeciwzakłóceniowe (417)
- Filtry puchu (19)
- Filtry węża (17)
- Filtry wody (5)
- powrót do Części do pralek
- Filtry
- Filtry (wszystkie) (836)
- Filtry pompy odpływowej (363)
- Filtry przeciwzakłóceniowe (417)
- Filtry puchu (19)
- Filtry węża (17)
- Filtry wody (5)
Czyść nie tylko filtr do pralki!
Wiesz już, że należy regularnie czyścić filtry do pralek, ale jak inaczej możesz utrzymywać czystość w swoim urządzeniu? Wbrew pozorom, pomimo tego, że większość części jest ukryta wewnątrz pralki, nie jest to takie trudne. Zacznij od upewnienia się, że wewnątrz bębna - tam gdzie wkładasz swoje ubrania - nie mnoży się zbyt duża ilość bakterii.
Większość ludzi zamyka drzwi zaraz po wyciągnięciu świeżego prania, myśląc, że zostawienie ich otwartych sprawi, że w środku maszyny zgromadzi się brud. Błąd! Choć w pewnym stopniu jest to prawdą, warto zostawić otwarte drzwi na 15 do 30 minut - to zapobiegnie gromadzeniu się pleśni i nadmiernej ilości bakterii w urządzeniu. Chroni to także delikatne części pralki przed uszkodzeniami i usterkami spowodowanymi wilgocią. Dobrym pomysłem byłoby nawet przetarcie bębna suchym ręcznikiem zaraz po skończeniu prania.
Filtr do pralki nie jest więc jedyną częścią urządzenia, którą należy czyścić. Oprócz dbania o bęben pralki, pamiętaj także o szufladce na płyn i detergent - jej zawartość miesza się w końcu z wodą i wpływa do prania. Nieczyszczona przegródka sprawi, że do Twoich ubrań dostaną się resztki płynu, a co za tym idzie, niepotrzebna ilość bakterii!
Profesjonalne filtry do Twojej pralki
Choć z pozoru filtr do pralki wydaje się dość niepozorną częścią, to pełni w niej bardzo ważną rolę. Ma za zadanie zatrzymywać w swoim wnętrzu przeróżne zanieczyszczenia, które zbierają się w bębnie podczas cyklu prania – takie jak na przykład fragmenty tkanin, monety, kłaczki bądź drobne przedmioty. Na szczęście jego czyszczenie jest bardzo proste, ponieważ znajduje się w ogólnodostępnym miejscu, najczęściej na dole urządzenia za specjalną klapką.
Czasami może jednak zdarzyć się tak, że filtr do pralki ulegnie uszkodzeniu – głównie na skutek codziennej i częstej eksploatacji lub ze względu na obecność jakiegoś ciała obcego. Wówczas trzeba koniecznie wymienić go na nową część. Inaczej pompa odpływowa nie będzie mogła prawidłowo działać, a co za tym idzie – proces prania nie zostanie przeprowadzony. To również gwarancja, że nie dojdzie do poważniejszych awarii. Aby dobrać prawidłowy filtr do posiadanego w domu urządzenia, należy spisać dokładne oznaczenia modelu z tabliczki znamionowej.
Filtr pralkowy idealny dla Twojego urządzenia
Kiedy wybierzesz już odpowiedni dla Twojego urządzenia filtr pralkowy, warto, abyś dowiedział się jak go czyścić, aby posłużył Ci jeszcze dłużej. Na samym początku zapoznaj się z instrukcją obsługi Twojego urządzenia - choć filtry do pralek często umiejscowione są w podobnych miejscach, warto upewnić się, gdzie znajduje się on w Twoim modelu. Po zlokalizowaniu go, wyjmij filtr i zamocz go w ciepłej wodzie z odpowiednim środkiem. Możesz także użyć delikatnego płynu do mycia naczyń i pozostawić na kilka minut. Przy następnym kroku potrzebna Ci będzie mała szczotka, na przykład stara szczoteczka do zębów - za jej pomocą wyczyścisz filtr przed włożeniem go z powrotem do pralki. W zależności od modelu pralki, do czyszczenia możesz użyć także ręczników papierowych. Użyj ich także do oczyszczenia obszaru wokół filtra. Wytrzyj brud, który się tam znajduje. Po upewnieniu się, że część jest czysta, możesz włożyć go z powrotem. Uruchom pralkę - już wkrótce zauważysz dużą róż nicę w postaci, między innymi, szybszego przepływu wody oraz mniejszej ilości zanieczyszczeń i pozostałości.
Teraz, kiedy wiesz jak czyścić filtry do pralek, pozostaje pytanie jak często powinieneś to robić. Co najmniej raz w miesiącu wyjmuj filtr, a także uruchamiaj pusty cykl, aby usunąć wszystko, co mogło pozostać w prace. Pamiętaj, że w przypadku zatkania filtra bądź pompy, kłaczki i inne zabrudzenia znajdujące się w pralce mogą dostać się na Twoje ubrania podczas prania. Tak jak w przypadku zmywarek, tak i przy pralkach, dobrym sposobem na usunięcie przykrego zapachu z urządzenia jest łyżka białego octu i uruchomienie cyklu.
Nasz sklep oferuje nie tylko filtry do pralek, ale także setki innych części do urządzeń znajdujących się w Twoim domu. Przystępna cena, dobrej jakości części oraz szybka wysyłka, to tylko kilka zalet, na które możesz liczyć kupując w North. Nie zapomnij odwiedzić naszego kanału na YouTube, aby dowiedzieć się więcej na temat wymiany poszczególnych części pralki, a podczas wyboru nowego filtra, pamiętaj, jaki posiadasz model urządzenia.
Gorąca pralka podczas prania
Zepsute urządzenie nie musi oznaczać końca jego żywota. Zrozumienie pochodzenia usterki ułatwi naprawę. Pokażemy Ci, jak samodzielnie wykonywać drobne naprawy. Informujemy was także o tym, jak najlepiej dbać o urządzenia. Wychodząc naprzeciw naszym klientom nieustannie pogłębiamy naszą wiedzę odnośnie urządzeń AGD.
Zobacz rozwiązanie