Filtry do pralek
(627 produktów)Pralka jest urządzeniem, które praktycznie codziennie jest używane w naszym domu. Dlatego filtr do pralki pełni istotną rolę podczas cyklu prania. Zatrzymuje on kłaczki oraz pozostałości, które zostawiliśmy w kieszeniach spodni, czy koszuli zapominając o opróżnieniu. Filtr znajduje się przy pompie odpływowej na dole pralki pod klapką. Raz na pół roku trzeba do niego zajrzeć i przeczyścić. W przypadku zapchania się filtra możemy uszkodzić pompę odpływową w pralce oraz doprowadzić do awarii urządzenia.
- powrót do Części do pralek
-
Filtry
- Filtry (wszystkie) (627)
- Filtry pompy (220)
- Filtry przeciwzakłóceniowe (372)
- Filtry puchu (10)
- Filtry węża (10)
- Filtry wody (2)
- Filtry zbiorników (6)
- Filtry wewnętrzne (6)
- powrót do Części do pralek
-
Filtry
- Filtry (wszystkie) (627)
- Filtry pompy (220)
- Filtry przeciwzakłóceniowe (372)
- Filtry puchu (10)
- Filtry węża (10)
- Filtry wody (2)
- Filtry zbiorników (6)
- Filtry wewnętrzne (6)
Profesjonalne filtry do Twojej pralki
Choć z pozoru filtr do pralki wydaje się dość niepozorną częścią, to pełni w niej bardzo ważną rolę. Ma za zadanie zatrzymywać w swoim wnętrzu przeróżne zanieczyszczenia, które zbierają się w bębnie podczas cyklu prania – takie jak na przykład fragmenty tkanin, monety, kłaczki bądź drobne przedmioty. Na szczęście jego czyszczenie jest bardzo proste, ponieważ znajduje się w ogólnodostępnym miejscu, najczęściej na dole urządzenia za specjalną klapką.
Czasami może jednak zdarzyć się tak, że filtr do pralki ulegnie uszkodzeniu – głównie na skutek codziennej i częstej eksploatacji lub ze względu na obecność jakiegoś ciała obcego. Wówczas trzeba koniecznie wymienić go na nową część. Inaczej pompa odpływowa nie będzie mogła prawidłowo działać, a co za tym idzie – proces prania nie zostanie przeprowadzony. To również gwarancja, że nie dojdzie do poważniejszych awarii. Aby dobrać prawidłowy filtr do posiadanego w domu urządzenia, należy spisać dokładne oznaczenia modelu z tabliczki znamionowej.
Zatkana pralka – co robić?
Zepsute urządzenie nie musi oznaczać końca jego żywota. Zrozumienie pochodzenia usterki ułatwi naprawę. Pokażemy Ci, jak samodzielnie wykonywać drobne naprawy. Informujemy was także o tym, jak najlepiej dbać o urządzenia. Wychodząc naprzeciw naszym klientom nieustannie pogłębiamy naszą wiedzę odnośnie urządzeń AGD.
Zobacz rozwiązanie