Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Pralka Rodzaj urządzenia

Fartuchy do pralek Samsung

Fartuchy do pralki Samsung pełnią jedną z najważniejszych funkcji w Twoim urządzeniu. Mają za zadanie utrzymywać szczelność i zatrzymywać wilgoć wewnątrz pralki. Są to gumowe, okalające drzwiczki elementy, które w przypadku uszkodzenia mogą sprawić niemałe problemy w działaniu urządzenia. Biorąc pod uwagę ich funkcję, oczywistym jest, że fartuchy do pralki Samsung mają regularny i intensywny kontakt z wilgocią. Wilgoć jest jednak idealną pożywką dla bakterii, zarazków i pleśni, które mogą rozwijać się w tym obszarze. Dlatego tak ważne jest zostawianie otwartych drzwiczek po każdym praniu. Pomaga to w utrzymaniu świeżości, jednak nie wystarczy, aby utrzymać fartuch w dobrym stanie. Zaniedbany element może być także przyczyną nieprzyjemnych zapachów z urządzenia, które osiadać będą także na Twoich ubraniach. W przypadku zniszczenia fartucha - pęknięcie, przedziurawienie lub zwykłe zużycie - powinieneś znaleźć nową, wymienną część. Dobierz ją na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność
Instrukcje naprawy

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(4)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(12)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(13)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(15)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
12694
Wyślemy dziś
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(4)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(4)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(8)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Jak czyścić fartuch do pralki Samsung?

fartuch do pralki SamsungFartuch do pralki Samsung to część urządzenia, o której łatwo zapomnieć - zwłaszcza jeśli chodzi o utrzymywanie czystości i sprawdzanie jej stanu. Warto jednak pamiętać, że nawet tak niepozorny element wymaga regularnego czyszczenia - ma w końcu styczność z wodą, a wilgotne środowisko może być pożywką dla pleśni i bakterii. Czyszczenie pralki to jeden z kluczowych kroków, które należy wprowadzić do domowych porządków, aby utrzymać Twój sprzęt w dobrym stanie na dłużej. Ważne, aby wyczyścić każdy element pralki - a przynajmniej te, które się da - aby zapobiec gromadzeniu się zbyt dużej ilości zabrudzeń. Obejmuje to także fartuch pralki Samsung. Ten gumowy element jest często pomijany podczas porządków, ale jeśli nie sprawdzamy co jakiś czas jego stanu, może się to przyczynić nie tylko to rozwoju baterii, ale także do nieprzyjemnych zapachów wewnątrz urządzenia. Nie ma jednak potrzeby, aby fartuch do pralki Samsung czyścić co tydzień lub nawet za każdym razem, kiedy robimy większe porządki. Jak często należy to więc robić?

To, jak często należy czyścić fartuch do pralki Samsung, zależy w dużej mierze od intensywności użytkowania urządzenia. Sprawdzenie, kiedy wymaga on wyczyszczenia jest bardzo proste - jeśli zauważysz nieprzyjemny zapach dochodzący z wnętrza pralki lub jeśli na fartuchu widoczne są ciemne ślady, jest to wskaźnik, że należy go wyczyścić. Ciemne ślady mogą okazać się być pleśnią. Na szczęście istnieje prosta metoda czyszczenia gumowego elementu, dzięki której wolniej się zużyje. Chociaż specjalne środki czyszczące są zdecydowanie bardzo pomocne, zdarza się, że akurat nie masz ich pod ręką. Mamy jednak na tę okazję domowy sposób.

Wymieszaj 1 filiżankę wybielacza z 1 filiżanką sody oczyszczonej i wlej do szuflady na płyn, a następnie dodaj dodatkową ilość sody do bębna pralki i wokół fartucha. Następnym krokiem jest włączenie cyklu - bądź kilku cykli - prania z całkowicie pustym bębnem, używając domowego środka czyszczącego, w temperaturze około 90 stopni. Po zakończeniu cyklu prania wymieszaj kilka kropli płynu do mycia naczyń z ciepłą wodą i za pomocą starej szmatki dokładnie wytrzyj fartuch przyrządzonym roztworem, upewniając się, że czyścisz także okolice pod gumowym elementem. Gotowe, Twój fartuch powinien być już czysty. Pamiętaj, aby powtarzać ten proces za każdym razem, kiedy czyścisz także inne części swojego urządzenia, aby gumowa część dłużej była jak nowa, po tym jak wybierzesz ją w North.

Jeśli jednak szukasz sposobu na głębokie czyszczenie, rozważ użycie profesjonalnych środków - są one silniejsze i stworzone specjalnie do tego, aby utrzymać Twoje urządzenie w czystości i przedłużyć jego życie.

Fartuchy do pralki Samsung można wymieniać na nowe!

Fartuch do pralki Samsung to gumowa część przy wejściu do pralki - jej głównym zadaniem jest dbanie o szczelność urządzenia. Jednak ze względu na bezpośredni i intensywny kontakt z wilgocią, zbiera także wiele zanieczyszczeń, jak pleśń, różnego rodzaju osady i bakterie -  z tego względu drzwi powinny pozostawać otwarte po każdym cyklu prania. Kiedy fartuch do pralki zostaje uszkodzony, jest wadliwy bądź zużyje się, może to poskutkować nie tylko brzydkim zapachem z wnętrza urządzenia, ale także przeciekami. Choć wymiana fartucha nie jest szybka ani lekka, to nie oznacza, że nie możesz przeprowadzić jej sam!

Gorąca pralka podczas prania

Nie panikujmy, kiedy urządzenie przestaje działać. Odpowiednie rozpoznanie usterki to połowa sukcesu do naprawy sprzętu. Pokazujemy, jakich narzędzi użyć i na co zwrócić uwagę podczas usuwania awarii. Dodatkowo staramy się dawać wskazówki, jak dbać o urządzenie, aby slużyło jak najdłużej i bezawaryjnie. Stale podnosimy nasze umiejętności, aby dzielić się z Wami wiedzą.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top