Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Pralka Rodzaj urządzenia

Elektrozawory do pralek Samsung

Elektrozawory do pralek Samsung to ważne części urządzenia, które mają za zadanie dbać o prawidłowo przebiegający proces pobierania wody. Poprzez otwieranie o zamykanie dopływu w reakcji na ustawienia urządzenia, wpuszczają wodę w odpowiednich momentach cyklu prania tak, aby przebiegał on w prawidłowy sposób. W przypadku uszkodzenia tego elementu, praca urządzenie może zostać zaburzona, przepływ wody nie będzie przebiegał odpowiednio, a korzystanie z pralki może stać się niemożliwe. Dotknięty awarią elektrozawór może przynieść ze sobą problemy takiej, jak przecieki, brak pobierania wody czy gromadzenie się jej w zbiorniku. Jego prawidłowa praca ma bardzo duży wpływ na to, czy prawidłowo i efektywnie pracuje całe urządzenie. Uszkodzony elektrozawór do pralki Samsung należy wymienić na nowy. Szybka reakcja na jego uszkodzenie pomoże Ci uniknąć większych problemów. Taka naprawa jest na szczęście prosta i możesz przeprowadzić ją całkowicie na własną rękę. Zacznij od doboru pasującej części w ofercie North – posiłkuj się oznaczeniami z tabliczki znamionowej i użyj filtrów na górze strony, aby znaleźć ją jeszcze szybciej. Potrzebujesz instrukcji wymiany? Zajrzyj na nasz kanał na YouTube.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność
Instrukcje naprawy
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(5)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(5)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(4)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(5)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Jak sprawdzić, czy elektrozawór do pralki Samsung jest uszkodzony?

Elektrozawór do pralki Samsung ma jedno z najważniejszych zadań w urządzeniu. To właśnie on, pośród innych części, dba o to, aby sprzęt dział prawidłowo i efektywnie wykonywał swoje zadanie. Elektrozawór ma za zadanie kontrolować przepływ wody i dbać o to, by proces odbywał się wtedy, kiedy wymaga tego ustawiony cykl prania, otwierając i zamykając jej dopływ. W przypadku uszkodzenia tego elementu, praca pralki może zostać zaburzona, a Ty nie będziesz w stanie komfortowo z niej korzystać. Test prawidłowego działania elektrozaworu można wykonać za pomocą miernika. Zanim jednak do tego przejdziesz, warto zapoznać się z objawami, które zazwyczaj pojawiają się przy tej awarii. Sprawdź na co należy zwrócić uwagę i czy Twój elektrozawór do pralki Samsung powinien zostać wymieniony.

Jednym z klasycznych sygnałów, świadczących o awarii elektrozaworu, jest brak pobierania wody po uruchomieniu cyklu prania, a więc program nie zostaje przeprowadzony. Jeżeli elektrozawór jest nieszczelny, możesz spodziewać się wycieków. Pojawią się one tam, gdzie znajduje się uszkodzony element, a więc w tylnej części urządzenia. Jeżeli przeprowadza ono program, po jego zakończeniu warto zajrzeć do dozownika detergentów. Jeśli elektrozawór nie jest w stanie wytworzyć wystarczającego do wypłukania środków czystości ciśnienia, w środku będziesz mógł zauważyć resztki proszków lub płynów. Nie wystarczy to jednak, aby zdiagnozować awarię elektrozaworu – takie objawy daje też zatkana pokrywa dozująca. Przy rozpoznaniu usterki tego elementu, należy oczywiście zwrócić uwagę na sam proces pobierania wody. Postaraj się zauważyć czy przebiega to prawidłowo i w jakich ilościach pobierana jest woda. Jeśli zawór jest niedomknięty, będzie jej zbyt mało. Jeżeli z kolei utknął w pozycji otwartej, pobieranej wody będzie zbyt dużo. Jeżeli zapoznałeś się już z możliwymi objawami i zauważyłeś kilka z nich, możesz przejść do testowania elektrozaworu miernikiem, aby upewnić się, że nie działa. Nowy element dobierz w North na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej. Elektrozawór nie jest trudny w wymianie – instrukcje znajdziesz na naszym kanale YouTube.

Gorąca pralka podczas prania

Zawsze używamy sprzętu dopóki działa. W momencie awarii nie musimy panikować. Wystarczy właściwa diagnoza usterki i dobór części zamiennych. Pomagamy w uporaniu się z problemem awarii. Podpowiadamy także, jak dbać o sprzęty AGD, tak aby cieszyć się ich jak najdłuższym użytkowaniem. Nie tylko duże AGD, ale również elektronika nie ma przed nami tajemnic, stale podnosimy nasze kwalifikacje.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top