Pompy do pralek LG
Pompy do pralki LG pełnią jedną z najważniejszych ról w urządzeniu. Jak sama nazwa wskazuje - wpompowują oraz wypompowują wodę, intensywnie pracując zarówno przed, w trakcie, jak i po cyklu prania oraz płukania. Ponieważ są intensywnie eksploatowane i przeprowadzają ogromne ilości wody w bardzo krótkim czasie, ulegają usterkom i naturalnemu zużyciu. Mogą również ulec zatkaniu, co sprawi, że niesprawna będzie nie tylko pompa, ale awaria może dotknąć również innych podzespołów. Zepsuta lub wadliwa pompa w najlepszym wypadku utrudni korzystanie z pralki, a w najgorszym całkowicie je uniemożliwi i będzie wymagać wymiany na nową. Szukając nowej części do swojej pralki LG, sprawdź jej tabliczkę znamionową, by upewnić się, że nowa pompa będzie pasować do modelu. Aby jeszcze szybciej znaleźć element, którego szukasz, skorzystaj z filtrów na górze strony. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak samodzielnie wymienić swoją pompę do pralki, sprawdź nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziesz listę filmików instruktażowych.
- powrót do Części do pralek LG
- Pompy
- Pompy (wszystkie) (66)
- Pompy spustowe (65)
- Pompy odpływowe (65)
- Pompy dozownika (1)
- powrót do Części do pralek LG
- Pompy
- Pompy (wszystkie) (66)
- Pompy spustowe (65)
- Pompy odpływowe (65)
- Pompy dozownika (1)
Sprawdź, czy Twoja pompa do pralki LG wymaga wymiany
Pralka jest jednym z najczęściej używanych sprzętów domowych, a więc nie trudno będzie zauważyć objawy awarii. Pompa do pralki LG jest elementem, który pracuje niemalże cały czas - przed, w trakcie oraz po cyklu prania i płukania. Tak intensywnie eksploatowana część może w końcu ulec zużyciu, zatkaniu lub zepsuciu. Jeśli zastanawiasz się czy pompa odpływowa do pralki LG w Twoim przypadku wymaga wymiany, zwracaj uwagę na sygnały mogące świadczyć o usterce. Wykrycie ich odpowiednio wcześnie powoli uniknąć efektu domino i uszkodzeniu innych podzespołów. Może okazać się też, że pompa wymaga jedynie czyszczenia. Na co warto zwracać uwagę?
Objawem, który zauważysz w większości przypadków uszkodzenia tego elementu, jest woda, która zostaje w pralce po zakończonym cyklu. Zanim jednak zabierzesz się za wymianę pompy, warto wykluczyć innych potencjalnych winowajców, jak hydrostat czy elektrozawór. Następnym co zauważysz, jest woda sącząca się z prania po przeprowadzonym programie. O ile wilgotne ubrania nie oznaczają żadnych nieprawidłowości, to nadmiernie mokre tkaniny mogą świadczyć o tym, że pompa odpływowa do pralki LG uległa usterce. Przy awarii tego podzespołu pralka będzie mieć również problemy z odprowadzaniem wody. Zamiast przeprowadzać odprowadzanie przed wirowaniem - wtedy, kiedy powinno się odbywać - urządzenie może po prostu przerywać cykl. I odwrotnie, pralka może zacząć bez przerwy nabierać i odprowadzać wodę. Możliwy jest także wyciek - jeśli na podłodze przed pralką pojawi się kałuża wody, sprawdź pompę. Inne objawy, których nie powinieneś ignorować, to dziwne dźwięki przy wtłaczaniu lub przy odprowadzaniu wody. Sam ten proces będzie też trwał dłużej lub przepływu wody może w ogóle nie być. Jeśli zauważyłeś podobne oznaki awarii w swoim urządzeniu, prawdopodobną przyczyną jest uszkodzona pompa do pralki LG. Aby zapobiec jej szybszemu psuciu, po wymienieniu na nową, znalezioną w North część, pamiętaj o regularnym czyszczeniu. Zatkanie pompy przez gromadzące się zabrudzenia wcale nie jest rzadkim przypadkiem, a może prowadzić do poważniejszych awarii. Uważaj także na środki czyszczące, których używasz. Te słabszej jakości mogą być gorzej rozpuszczalne, a więc zostawiać będą osad, który po jakimś czasie może zablokować pompę.
Gorąca pralka podczas prania
Popsute urządzenie wcale nie oznacza, że musimy go wyrzucić. Sprawdź, czy sam podejmiesz się wyzwania i naprawisz sprzęt. Samodzielna naprawa nie musi być trudna, z nami poradzisz sobie bez problemu. Podpowiadamy także, jak utrzymać sprzęt w czystości i cieszyć się jego długim użytkowaniem. Duże AGD, jak i małe nie ma przed nami tajemnic, stale doszkalamy się, aby służyć fachową wiedzą dla klientów.
Zobacz rozwiązanie