Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Pralka Rodzaj urządzenia

Części do pralek LG

North oferuje tysiące wymiennych części do pralki LG, dzięki czemu bez trudu znajdziesz tę kompatybilną z modelem Twojego urządzenia – niezależnie od tego czy jest ono starsze czy nowsze. Wybieraj wśród części oryginalnych, a także zamienników dobrej jakości. W szybszym znalezieniu poszukiwanych części do pralki LG pomogą Ci filtry na górze strony. Sprawdź oznaczenia z tabliczki znamionowej, by mieć pewność, że wybrana część będzie pasować do modelu Twojego urządzenia. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak na własną rękę wymieniać poszczególne zepsute, wadliwe lub zużyte elementy Twojej pralki i nie tylko, odwiedź nasz kanał na YouTube, gdzie czekają na Ciebie filmiki instruktażowe.

strzałka rozwinięcia opisu
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(8)
19400
Wyślemy jutro
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(8)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(18)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(24)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Jakie części do pralki LG są bardziej narażone na uszkodzenie? Wszystkie z nich – i o wiele więcej – znajdziesz w North

Pralka to jedno z najważniejszych i najczęściej używanych sprzętów domowych - jest więc narażona na różnego rodzaju usterki wynikające z jej intensywnej eksploatacji. Jednymi z części do pralki LG, które mogą ulegać szybszemu zużyciu są szczotki węglowe. Jeżeli posiadasz pralkę z silnikiem szczotkowym, warto regularnie sprawdzać te elementy – z biegiem czasu zaczną się one ścierać i często rozpoznasz to np. po czarnym pyle unoszącym się z urządzenia (jest to wkład węglowy). Aby naprawić usterkę, wystarczy szczotki wymienić. Kolejną z mocniej eksploatowanych części pralki LG są łożyska oraz simmeringi. Dzięki łożyskom umożliwiane jest wirowanie, ale muszą one też dźwigać spore obciążenia, przez co szybciej się zużywają. Trzecią z częściej psujących się części jest filtr lub pompa. Problemy związane z nieprawidłowym odprowadzaniem wody mogą jednak wynikać z nagromadzenia zanieczyszczeń lub drobnych przedmiotów, których nie wyjęliśmy z kieszeni ubrań. Zarówno filtr jak i pompę należy wtedy wyczyścić. Jeśli okaże się jednak, że silnik pompy jest spalony lub łopatki wirnika są uszkodzone, należy wymienić cały element. Awarie pompy nie są niestety rzadkie, a więc warto raz na jakiś czas skontrolować stan tego elementu.

Awarie należące do nieco rzadziej występujących, to między innymi zerwanie paska napędowego czy spalenie grzałki. Pasek napędowy ma umożliwiać ruchy bębna, przenosząc na niego obroty silnika. Jeśli więc zostanie uszkodzony – zerwany, sparciały czy pęknięty – korzystanie z pralki będzie uniemożliwione. Pasek to część, która zużywa się z biegiem czasu, głównie poprzez tarcie, a jego wymiana jest prosta. Nie zapominaj jednak, że element rozciąga się wraz z użytkowaniem wskutek naprężenia, więc po kupnie nowego może wydawać się on za mały. Grzałki z kolei najczęściej ulegają uszkodzeniom na skutek korozji. Są to elementy narażone na gromadzenie osadu z twardej wody. Uszkodzenie grzałki rozpoznasz głównie po jej poczerniałym kolorze, skrajnych temperaturach prania (zbyt zimne lub zbyt gorące) czy nawet większym poborze prądu. Niezależnie od tego, jaka usterka wystąpiła w Twoim urządzeniu – jedna z najrzadszych czy też najczęstszych – części do pralki LG potrzebne do naprawy znajdziesz w ofercie North. Pamiętaj, aby dobierać je na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej. Dzięki temu upewnisz się, że będą kompatybilne z modelem Twojego urządzenia.

Gorąca pralka podczas prania

Wadliwy sprzęt nie oznacza porzucenia go na straty. Poprawne określenie problemu to gwarancja sukcesu na rozwiązanie usterki. Pokazujemy, że dasz radę zrobić to samodzielnie z naszym udziałem. Podajemy także tipy, dzięki którym Twój sprzęt będzie działał dłużej. Postawimy Twój sprzęt na nogi.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top