Pompy do pralek Indesit
Pompa do pralki Indesit, jest jednym z najważniejszych elementów Twojego urządzenia. To, czy pompa działa sprawnie ma więc kluczowe znaczenia dla prawidłowego działania pralki. Element ma za zadanie odciąganie oraz wtłaczanie wody z oraz do pralki. Uruchamiając się wraz z cyklem prania, wpompowuje wodę z pralki, wprost do rury odpływowej. Pompa do pralki Indesit jest w stanie przetwarzać duże ilości wody w krótkim czasie. Ze względu na jej intensywną pracę przy każdym uruchomieniu urządzenia, element z czasem ulegnie zużyciu - może także zatkać się lub uszkodzić. Zatkana pompa często doprowadzi do awarii, jeśli nie zareagujemy odpowiednio wcześnie. To w najlepszym wypadku utrudni korzystanie z urządzenia, a w najgorszym całkowicie uniemożliwi. Ważne jest więc, aby reagować szybko i znaleźć rozwiązanie. Nową pompę znajdziesz w North - dobierz ją na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej. Aby szybciej znaleźć to, czego szukasz, skorzystaj z filtrów na górze strony. Nasz kanał na YouTube pokaże Ci też, jak wymienić uszkodzoną część.
- powrót do Części do pralek Indesit
- Pompy
- Pompy (wszystkie) (75)
- Pompy odpływowe (74)
- Pompy spustowe (74)
- Pompy dozownika (1)
- powrót do Części do pralek Indesit
- Pompy
- Pompy (wszystkie) (75)
- Pompy odpływowe (74)
- Pompy spustowe (74)
- Pompy dozownika (1)
Pompa do pralki Indesit - objawy awarii
Pompa do pralki Indesit pełni bardzo ważną funkcję w Twoim urządzeniu, a ze względu na intensywną eksploatacje, może ulegać awariom, zatkać się czy po prostu zużyć. Przez to, że rola elementu jest bardzo ważna dla prawidłowego działania pralki, pompa wody do pralki Indesit powinna powinna w razie awarii zostać wymieniona, naprawiona lub odetkana jak najwcześniej. Jak rozpoznać, że część uległa uszkodzeniu? Na szczęście sygnały będą dość jasne, a więc najprawdopodobniej awarię będziesz mógł zauważyć wcześnie. Po pierwsze, zwróć uwagę na dziwne dźwięki dochodzące z pralki w trakcie jej pracy, a konkretnie przy spuszczaniu wody. Będzie ona także schodzić dłużej niż zwykle, a w końcu może przestać spływać w ogóle. To oznaki zużytej lub zatkanej pompy - warto więc regularnie czyścić kanał odpływowy, co pomoże temu zapobiec. Wszystko to, co może odpaść od ubrań podczas prania, jak włosy, kawałki materiału czy guziki, także może przyczynić się do zatkania. Winowajcami mogą być również niektóre proszki do prania. Te gorszej jakości są zazwyczaj słabo rozpuszczalne, a więc osad, który po nich pozostaje może spowodować problemy z pompą.
Wymiana pompy jest prosta
Pompa odpływowa do pralki Indesit jest prosta w wymianie. Aby ją zlokalizować, zajrzyj do instrukcji obsługi swojego urządzenia, ale zazwyczaj znajduje się ona na dole pralki. Podłóż ręczniki lub miednicę, na wypadek gdyby pompa do pralki Indesit wylała. Chwyć także śrubokręt płaski i krzyżakowy, a następnie odłącz urządzenie. Kładąc pralkę na boku, łatwiej uzyskasz dostęp do części. Znajdź filtr i odkręć go przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. W niektórych modelach filtr będzie przymocowany śrubami. Pompa może być zasłonięta panelem, który będziesz musiał usunąć. Kiedy już się do niej dostaniesz, poluzuj jej zaciski i wszystko co może mocować ją na miejscu, po czym wyjmij. W przypadku, kiedy jest tylko zabrudzona i zatkana, wystarczy usunąć wszystko to, co się w niej znalazło, a następnie zamontować z powrotem. Jeśli pompa wody do pralki Indesit jest zepsuta lub zużyta czy uszkodzona, na jej miejsce włóż nową i zamontuj dokładnie tak samo, jak poprzednią. Aby utrzymać element w dobrym stanie, pamiętaj, aby używać odpowiednich środków do prania, uważać na drobne elementy, które mogą odpadać od ubrań, a także regularnie ją czyścić. Jeśli potrzebujesz dodatkowych instrukcji, zajrzyj na nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziesz filmiki, które przeprowadzą Cię krok po kroku przez wymianę wadliwego elementu.
Nadtlenek wodoru idealny do czyszczenia pralek
Choć pralka to urządzenie, które ma za zadanie czyścić, to ona sama także czyszczenia wymaga. Jeśli więc nowa pompa pralki Indesit została już znaleziona, dowiedz się, jak utrzymać urządzenie w czystości. Potrzebnym do tego składnikiem, będzie nadtlenek wodoru, czyli zwykła woda utleniona. Warto użyć tej, którą każdy z nas ma w apteczce - wyższe stężenia są zazwyczaj używane w komercyjnych środkach czyszczących. Jeśli posiadasz ten o większym stężeniu, warto rozcieńczyć go najpierw z wodą. Wystarczające stężenie to 3%. Nadtlenek wodoru ma właściwości przeciwwirusowe oraz przeciwbakteryjne, usuwa osady z wapna, zabija zarazki i nie pozostawia niebezpiecznych oparów. Jest także bezpieczny dla środowiska, ponieważ rozkłada się na wodę i tlen. Aby zwiększyć jego skuteczność, możesz użyć go z gorącą wodą. Jego główną wadą jest to, że usuwanie osadów zajmuje mu nieco dłużej, a więc w miejscach, z których chcesz się pozbyć wapna, zostaw wodę utlenioną na co najmniej 3 godziny.
Aby czyszczenie było skuteczne, powinieneś wyposażyć się w sporom ilość nadtlenku wodoru - jeden litr. Ustaw temperaturę na najgorętszą, włącz długi cykl i dodaj wodę utlenioną do bębna pralki. Po tym wybierz cykl płukania, aby upewnić się, że wszystkie pozostałości po środku zostały usunięte. Masz pralkę ładowaną od góry? Jej czyszczenie będzie wyglądać podobnie. Ustaw ją na tę samą temperaturę, a następnie poczekaj, aż napełni się wodą, zanim dodasz nadtlenek wodoru. Pozwól urządzeniu działać przez minutę, aby woda połączyła się ze środkiem czyszczącym, a następnie zatrzymaj cykl. Pozostaw tak mieszankę na 3 godziny, po czym włącz cykl płukania. Jeśli Twoje urządzenie potrzebuje nowych części, pompy do pralki Indesit - oraz inne elementy - znajdziesz w North.
Gorąca pralka podczas prania
Zepsute urządzenie nie musi oznaczać końca jego żywota. Zrozumienie zasady działania sprzętu to podstawa do wykonania wielu napraw. Pomagamy w uporaniu się z drobnymi awariami. Przekazujemy Wam również przydatną wiedzę na temat dbania o sprzęt AGD. Ciągle doszkalamy się, aby przekazywać tylko fachową wiedzę naszym klientom.
Zobacz rozwiązanie