Paski napędowe do pralek Indesit
Paski do pralek Indesit to niezbędne części, które znajdziemy w wyposażeniu każdego z tych urządzeń. Ich zadaniem jest zapewnianie prawidłowego i płynnego działania pralki, poprzez napędzanie bębna – pasek napędowy przenosi obroty silnika na obroty bębna, przy wykorzystaniu koła pasowego. Zużycie w skutek eksploatacji czy uszkodzenie tego elementu nie jest rzadkim zjawiskiem i zazwyczaj kończy się koniecznością wymiany. Zerwany lub zużyty pasek klinowy wpłynie negatywnie na prawidłowe działanie urządzenia. Wybierając nowy pasek napędowy do pralki Whirlpool, wspomagaj się oznaczeniami z tabliczki znamionowej i użyj filtrów na górze strony, aby znaleźć go jeszcze szybciej. Wymiana paska jest prosta i możesz przeprowadzić ją samodzielnie. Instrukcje tej naprawy znajdziesz na naszym kanale YouTube.
- powrót do Części do pralek Indesit
- (225) Paski napędowe
Pasek napędowy do pralki Indesit – objawy uszkodzenia
Pasek napędowy do pralki Indesit dba o prawidłowe i płynne obracanie się bębna, przenosząc na niego obroty z silnika. Jest to więc element niezbędny do tego, aby urządzenie mogło wykonywać swoją pracę bez przeszkód. Naturalne zużycie wskutek eksploatacji bądź uszkodzenie paska dadzą konkretne sygnały, które powiedzą nam, czy element wymaga wymiany na nowy. Jakich objawów warto wypatrywać, aby moc wcześnie zareagować na usterkę?
Zerwany pasek do pralki Indesit może spowodować brak obrotów bębna, nawet po wybraniu programu i uruchomieniu urządzenia. Możliwe też, że pralka nie będzie w stanie przeprowadzić wirowania kiedy cykl zakończy się, a cała woda zostanie już odpompowana. W takim przypadku zawinić mogło także koło pasowe. W przypadku jego zablokowania, pasek mógł się zerwać. Zacinanie się bębna, kiedy próbuje on wykonać pełny obrót, jest kolejnym objawem. Często w parze idą zbyt mokre i niedoprane ubrania, a także resztki proszku, które na nich pozostają. Wiąże się to z niedostateczną prędkością obrotów bębna, a więc urządzenie nie jest w stanie skutecznie wykonać swojej pracy. Dość groźnie wyglądającym sygnałem może być pojawienie się dymu, często idącego w parze z nieprzyjemnym zapachem. Jest to skutek ocierania się paska o koło pasowe – w ten sposób mogą powstać także wibracje w urządzeniu. Zdarza się to zazwyczaj przy zużytych i starych paskach, które od lat nie były wymienianie. Jeżeli pasek zostanie rozciągnięty na skutej długotrwałego użytkowania, mogą powstać także wibracje i hałasy. Prawidłowo działający pasek napędowy ma być naciągnięty. Jeśli powstaną w nim luzy, mogą spowodować właśnie głośne działanie pralki oraz jej drgania. W przypadku zauważenia jednego lub więcej z powyższych sygnałów uszkodzenia lub zużycia, sprawdź stan paska. W pralkach ładowanych od frontu będzie on z tyłu, na środku bębna, a w pralkach ładowanych od góry znajdziesz go od spodu. Jeśli element wymaga wymiany, nowe paski klinowe znajdziesz w North. Dobieraj je na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej.
Gorąca pralka podczas prania
Popsute urządzenie wcale nie oznacza, że musimy go wyrzucić. Poprawne określenie problemu to gwarancja sukcesu na rozwiązanie usterki. Pokazujemy, że dasz radę zrobić to samodzielnie z naszym udziałem. Podajemy także tipy, dzięki którym Twój sprzęt będzie działał dłużej. Postawimy Twój sprzęt na nogi.
Zobacz rozwiązanie