Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Pralka Rodzaj urządzenia

Blokady do pralek Indesit

Większość pralek, zarówno starszych jak i nowszych, wyposażonych jest w system automatycznej blokady. Blokady do pralek Indesit mają za zadanie zatrzaskiwać drzwiczki po załadowaniu i włączeniu programu prania. Kiedy cykl prania zakończy się, a woda zostanie odpompowana, blokada z powrotem umożliwia otwarcie drzwiczek, z pewnym – najczęściej dwuminutowym – opóźnieniem. Element ten może z biegiem czasu i w miarę użytkowania urządzenia zużyć się lub ulec uszkodzeniu. To z kolei często skutkuje zaciętymi drzwiczkami, a więc i brakiem dostępu do upranych ubrań. Na szczęście wymiana blokady jest bardzo prostym zabiegiem i możesz przeprowadzić go sam. Zacznij od dobrania odpowiedniej, pasującej części – pomogą Ci w tym oznaczenia z tabliczki znamionowej. W North znajdziesz zarówno elementy oryginalne, jak i fabryczne zamienniki. Poszukiwaną część znajdziesz szybciej dzięki filtrom na górze strony. Chcesz wymieniać wadliwe lub zepsute elementy Twoich urządzeń samodzielnie? Zajrzyj na nasz kanał na YouTube i wybierz odpowiedni filmik instruktażowy.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(13)
27962
Wyślemy jutro
2 oferty od 248,53
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Blokada do pralki Indesit – czy jest uszkodzona?

Blokada do pralki IndesitBlokada do pralki Indesit jest niezbędną częścią tego urządzenia – znajdziesz ją w większości modeli, zarówno tych nowszych jak i starszych. Ma ona za zadanie automatycznie zamykać i otwierać drzwiczki po włączeniu prania, oraz po jego zakończeniu. Jeśli uważasz, że Twoja blokada do pralki Indesit zacięła się, pod żadnym pozorem nie otwieraj drzwi na siłę ręcznie, ani narzędziami. Tym sposobem łatwo mógłbyś doprowadzić do uszkodzenia innych podzespołów, które są wokół blokady i drzwiczek. Element był niedawno wymieniany na nowy, znaleziony w North? Istnieje więc bardzo małe prawdopodobieństwo, że to blokada jest źródłem problemu. Jakie inne części mogą spowodować zacięte drzwiczki?

Należy pamiętać, że blokada drzwiczek nie otwiera się od razu, kiedy tylko urządzenie zakończy program. Blokada zwalnia się z mniej więcej dwoma minutami opóźnienia. W przypadku, jeśli trwa to dłużej, warto zobaczyć, czy w bębnie nie stoi woda. Blokada nie zwolni się, dopóki w urządzeniu jest woda, najpierw musi ona zostać całkowicie odpompowana. Między innymi dzięki temu zapobiega się wylaniu. Jeśli upewniłeś się, że cała woda po praniu już zeszła, a drzwiczki są w dalszym ciągu zatrzaśnięte, trzeba poszukać innych możliwych przyczyn. Na początku spróbuj wcisnąć główny włącznik, następnie odczekaj trochę i spróbuj otworzyć drzwi. Winowajcą może okazać się awaria systemu ciśnieniowego. Warto więc sprawdzić urządzenie pod tym właśnie kątem i w razie potrzeby skontaktować się z serwisem, aby pozwolić ocenić sytuację fachowcowi. Kolejnymi częściami, które powinieneś sprawdzić są uchwyt oraz zaczep. Oba elementy znajdują się wokół blokady – ich uszkodzenie czy zepsucia może więc uniemożliwić otwarcie drzwiczek. Sprawdź także zawias. Jeśli będzie on wymagał wymiany – jest ona bardzo prosta i możesz przeprowadzić ją samodzielnie. W wielu modelach pralek znajdziemy także blokady dziecięce. Upewnij się więc, że to nie właśnie tak blokada zatrzasnęła drzwiczki. Aby dowiedzieć się, jak zwolnić taki system w Twojej pralce, sprawdź jej instrukcję obsługi. Przy doborze nowej blokady do pralki Indesit posiłkuj się oznaczeniami z tabliczki znamionowej. Chcesz samodzielnie wymieniać zepsute lub zużyte podzespoły? Odpowiednie filmiki instruktażowe znajdziesz na naszym kanale YouTube.

Gorąca pralka podczas prania

Zawsze używamy sprzętu dopóki działa. W momencie awarii nie musimy panikować. Wystarczy właściwa diagnoza usterki i dobór części zamiennych. Pomagamy w uporaniu się z problemem awarii. Podpowiadamy także, jak dbać o sprzęty AGD, tak aby cieszyć się ich jak najdłuższym użytkowaniem. Nie tylko duże AGD, ale również elektronika nie ma przed nami tajemnic, stale podnosimy nasze kwalifikacje.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top