Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Pralka Rodzaj urządzenia

Paski napędowe do pralek Candy

Paski napędowe do pralek Candy są elementami niezbędnymi w wyposażeniu każdego z tych urządzeń. Mają one zapewniać prawidłowe i płynne działanie pralki, poprzez napędzanie bębna i przenoszenie na niego obrotów silnika przy wykorzystaniu koła pasowego. Przypadki takie jak zużycie na skutek eksploatacji czy też uszkodzenie tego elementu nie zdarzają się tak rzadko. Najczęściej wymagają one wymiany paska klinowego Candy na nowy – w innym przypadku urządzenie nie będzie w stanie prawidłowo wykonywać swojej pracy. Nowy pasek dobierz na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej, aby pasował on do modelu Twojej pralki – znajdź część jeszcze szybciej, korzystając z filtrów na górze strony. Wymiana paska jest prosta do samodzielnego wykonania. Jeżeli potrzebujesz instrukcji tej naprawy, znajdziesz je na naszym kanale YouTube.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Pasek napędowy do pralki Candy – jak rozpoznać jego zużycie?

Pasek napędowy do pralki Candy dba o prawidłowe i płynne wykonywanie swojej funkcji przez bęben – pasek przenosi na niego obroty z silnika, przy pomocy koła pasowego. Jest więc niezbędnym elementem w wyposażeniu tego urządzenia i bez niego nie działałoby ono sprawnie. Jeżeli pasek zostanie uszkodzony, objawy które się pojawią będą najczęściej proste do zauważenia. Dowiedz się, jak rozpoznać uszkodzenie, aby móc szybko zdiagnozować usterkę i wymienić pasek klinowy do pralki Candy na nowy.

Jeśli pasek klinowy zerwie się, to często będzie można zauważyć brak obrotów bębna, nawet po uruchomieniu pralki i nastawieniu programu. Nie rozpocznie się tez wirowanie po odpompowaniu wody i całkowitym zakończeniu cyklu prania. Podobne problemy mogą oznaczać także uszkodzenie koła pasowego. Mogło ono zostać zablokowane, co spowodowałoby zerwanie paska. Kolejnym objawem zużycia lub uszkodzenia tej części jest zacinający się bęben – dzieje się to, kiedy element próbuje wykonać pełny obrót. Ubrania po praniu mogą też ociekać wodą, być bardziej mokre niż zwykle, ale nie doprane – często zauważysz na nich też ślady po proszku. To wszystko może oznaczać, że obroty bębna były zbyt wolne, by urządzenie mogło prawidłowo wykonać swoją funkcję i przeprowadzić cykl. Niepokojąco wyglądającym sygnałem może być wydobywanie się dymu z pralki. Często towarzyszyć będzie temu nieprzyjemny zapach. Jest to skutkiem ocierania się paska napędowego o około pasowe, co powodowałoby też wibrowanie. Najczęściej jest to problemem przy starych, zużytych paskach, które nie były wymieniane przez długie lata. Mogą się one rozciągać na skutek długoletniej eksploatacji, co doprowadzi też do hałasów i drgań. Pasek napędowy do pralki Candy powinien pozostawać napięty. W przypadku pojawienia się luzów, pojawią się też wibracje i głośniejsza praca urządzenia. Po zauważeniu powyższych objawów, skontroluj stan paska. W pralkach ładowanych od frontu znajdziesz go z tyłu, na środku bębna. W pralkach ładowanych od góry znajduje się on od spodu.

Gorąca pralka podczas prania

Popsute urządzenie wcale nie oznacza, że musimy go wyrzucić. Wystarczy odpowiednia diagnoza usterki i właściwy dobór części zamiennych. Pokazujemy, że możesz zrobić to sam biorąc pod uwagę nasze wskazówki. Szeroko opisujemy również, jak dbać o sprzęt, aby służył przez długi czas. Stale podnosimy nasze kwalifikacje, aby przekazywać tylko rzetelne informacje.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top