Paski napędowe do pralek Amica
Paski napędowe do pralek Amica są elementami niezbędnymi w wyposażeniu każdego z tych urządzeń. Mają one zapewniać prawidłowe i płynne działanie pralki, poprzez napędzanie bębna i przenoszenie na niego obrotów silnika przy wykorzystaniu koła pasowego. Przypadki takie jak zużycie na skutek eksploatacji czy też uszkodzenie tego elementu nie zdarzają się tak rzadko. Najczęściej wymagają one wymiany paska klinowego Amica na nowy – w innym przypadku urządzenie nie będzie w stanie prawidłowo wykonywać swojej pracy. Nowy pasek dobierz na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej, aby pasował on do modelu Twojej pralki – znajdź część jeszcze szybciej, korzystając z filtrów na górze strony. Wymiana paska jest prosta do samodzielnego wykonania. Jeżeli potrzebujesz instrukcji tej naprawy, znajdziesz je na naszym kanale YouTube.
- powrót do Części do pralek Amica
- (69) Paski napędowe
Jak rozpoznać zużyty pasek napędowy do pralki Amica?
Pasek do pralki Amica ma zapewniać płynną i prawidłowa pracę bębna – przenosi on na niego obroty z silnika, przy użyciu koła pasowego. To niezbędny element wyposażenia każdego z tych urządzeń, bez którego nie mogłoby działać sprawnie. W przypadku uszkodzenia, pasek klinowy pokaże objawy, które łatwo będzie zauważyć. Warto wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby móc zdiagnozować usterkę odpowiednio wcześnie i wymienić pasek klinowy do pralki Amica na nowy.
W przypadku jego zerwania, pasek napędowy może spowodować brak obrotów bębna po uruchomieniu pralki i włączeniu programu. Urządzenie nie rozpocznie też wirowania – nawet po całkowitym odpompowaniu wody oraz zakończeniu cyklu. Takie sygnały mogą też jednak wskazywać na problem z kołem pasowym. Jeśli jest czymś zablokowane, pasek napędowy do pralki Amica mógł zostać zerwany. Następnym objawem, który podpowie nam o zużyciu tego elementu, może być zacinanie się bębna w momencie, kiedy usiłuje on wykonać pełen obrót. Dodatkowo, ubrania po praniu mogą być tez znacznie bardziej mokre, niż powinny, nie doprane i z pozostałościami proszku na materiale. To wszystko wskazywać będzie na zbyt wolne obroty bębna – pralka nie była w stanie prawidłowo przeprowadzić cyku. Sygnałem, który jest najbardziej niepokojący, jest dym wydobywający się z urządzenia, z którym w parze idzie często nieprzyjemny zapach. Oznacza to, że pasek klinowy ociera się o koło napędowy, najczęściej powodując dodatkowo wibracje w urządzeniu. Zazwyczaj dzieje się to w przypadku zużytych, starych i od bardzo dawna niewymienianych pasków. Mogą one ulegać rozciągnięciu na skutek długoletniego użytkowania, co doprowadzi także do powstania drgań oraz hałasów. Pasek napędowy powinien przez cały czas pozostawać napięty. Jeśli pojawią się luzy, urządzenie będzie wibrować i pracować głośniej. Jeżeli zauważysz powyższe objawy, przyjrzyj się paskowi. W pralce ładowanej od frontu znajdziesz go po środku bębna, z tyłu urządzenia. W pralce ładowanej od góry, pasek klinowy znajduje się na spodzie. Część jest prosta w samodzielnej wymianie.
Gorąca pralka podczas prania
Zepsute urządzenie nie musi oznaczać końca jego żywota. Koniecznością będzie sprawdzenie przyczyny usterki. Pokazujemy, że drobne awarie nie wymagają wzywania fachowca. Mamy już szeroką bazę porad dotyczącą dbania o urządzenia, które każdy ma w swoim domu. Niezmiennie pogłębiamy naszą wiedzę, aby przekazywać wam istotne informacje.
Zobacz rozwiązanie