Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Pralka Rodzaj urządzenia

Krzyżaki do pralek Amica

Krzyżaki do pralek Amica pod wpływem długoletniego użytkowania i intensywnej eksploatacji, mogą się odkształcać lub ulegać korozji. W przypadku takiego uszkodzenia element ten najczęściej będzie wymagał wymiany. Nowe, wymienne krzyżaki do Twojej pralki Amica – zarówno oryginalne, jak i fabryczne zamienniki – znajdziesz wśród oferty North. Dobieraj je na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej, by mieć pewność, że będą pasowały do modelu Twojego urządzenia. Znajdziesz je jeszcze szybciej, korzystając z filtrów na górze strony. Szukasz instrukcji, które podpowiedzą Ci, jak wymieniać poszczególne wadliwe elementy Twoich sprzętów domowych? Zajrzyj na nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziesz listę filmików instruktażowych.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(3)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Krzyżak do pralki Amica – czy czas na wymianę?

Krzyżak do pralki Amica to element, który wchodzi w skład zespołu piorącego urządzenia. Może on – jak każdy inny element - ulegać uszkodzeniom takim. Najczęściej jest to korozja lub odkształcenie. W takim wypadku będzie wymagał wymiany. Jak zdiagnozować uszkodzenie krzyżaka?

Na samym początku należy zwrócić uwagę na bęben. Jeżeli krzyżak do pralki Amica jest uszkodzony, bęben może być niestabilny i podczas obrotów uderzać o inne części. Prędzej czy później doprowadzi to do ich uszkodzenia. Najpierw upewnij się, że uszkodzony nie jest sam bęben, później sprawdź amortyzatory i łożyska. Jeżeli to nie one zawiniły, wtedy sprawdź krzyżak – to prawdopodobnie on powoduje problemy. Objawem będzie też obniżony bęben – to może doprowadzić do wstrząsów podczas wirowania. Element może ocierać się o fartuch lub zbiornik, co z kolei może spowodować wycieki. Kolejnym objawem jest więc wyciek – jeśli bęben uderza o powyższe elementy, mogą powstać pęknięcia i otarcia. Ucierpieć mogą też łożyska z uszczelnieniami. To wszystko spowoduje wycieki. Zobacz, czy pod pralką nie gromadzi się woda. Bębnowi i jego obrotom przeglądaj się w szczególności podczas wirowania – wtedy ruchy elementu są najszybsze. Przy uszkodzonym krzyżaku pojawią się nadmierne hałasy spowodowane niestabilnym bębnem. Nasłuchuj hałasów przypominających stukot i uderzania, zamiast buczenia. Warto sprawdzić także amortyzatory. Jeśli krzyżak jest uszkodzony, mogą one zużywać się dużo szybciej, ponieważ dźwigają większe obciążenie. Przyjrzyj się też ubraniom po praniu. Uszkodzony krzyżak może spowodować nieprawidłowe obroty bębna, a więc cykl nie będzie przebiegał prawidłowo. Woda i środek piorący nie zmieszają się dokładnie i prawdopodobnie nie dotrą do wszystkich miejsc. Ubrania mogą też nie zostać prawidłowo odwirowane. Na końcu sprawdź fizyczny stan samego bębna pod kątem uszkodzenia – mógł spowodować je np. odkształcony krzyżak. Naprawa uszkodzonego bębna nie należy do najtańszych – zareaguj więc zanim będzie konieczna.

Gorąca pralka podczas prania

Wadliwy sprzęt nie oznacza porzucenia go na straty. Odpowiednie zdiagnozowanie usterki to podstawa naprawy wraz z doborem części zamiennych. Pokazujemy, że jest to możliwe dzięki naszym wskazówkom. Szczegółowo opisujemy również jak pielęgnować urządzenia. Dajemy "drugie życie" urządzeniom.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top