Krzyżaki do pralek
Krzyżaki do pralek pod wpływem długoletniego użytkowania i intensywnej eksploatacji, mogą się odkształcać lub ulegać korozji. W przypadku takiego uszkodzenia, krzyżak najczęściej będzie wymagał wymiany. Nowe, wymienne elementy do Twojej pralki– zarówno oryginalne, jak i fabryczne zamienniki – znajdziesz wśród oferty North. Dobieraj je na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej, by mieć pewność, że będą pasowały do modelu Twojego urządzenia. Znajdziesz je jeszcze szybciej, korzystając z filtrów na górze strony. Szukasz instrukcji, które podpowiedzą Ci, jak wymieniać poszczególne wadliwe elementy Twoich sprzętów domowych? Zajrzyj na nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziesz listę filmików instruktażowych.
- powrót do Części do pralek
- Krzyżaki
- Krzyżaki (wszystkie) (754)
- Krzyżaki bębna (752)
- Krzyżaki zbiornika (2)
- powrót do Części do pralek
- Krzyżaki
- Krzyżaki (wszystkie) (754)
- Krzyżaki bębna (752)
- Krzyżaki zbiornika (2)
Uszkodzony krzyżak do pralki – jakie są objawy?
Krzyżaki do pralek są ważnymi częściami wyposażenia tych urządzeń i wchodzą one w skład zespołu piorącego. Mogą one jednak ulegać różnego typu uszkodzeniom, jak korozja czy odkształcenie i niestety będą wtedy wymagać wymiany. Jak rozpoznać uszkodzony krzyżak do pralki, aby móc wystarczająco wcześnie zareagować?
Na samym początku zwróć uwagę na bęben. Jeżeli krzyżak jest uszkodzony, pozycja bębna może być niestabilna, co sprawi, że będzie on obijał się o inne części. Mogą one przez to ulec uszkodzeniu. Skontroluj stan nie tylko samego bębna, ale też amortyzatorów i łożysk. Jeżeli wykluczyłeś ich usterkę, to źródłem problemów jest najprawdopodobniej krzyżak pralki. Sprawdź też, czy bęben nie jest obniżony. Jest to kolejnym objawem, który może dodatkowo spowodować wstrząsy podczas wirowania. Bęben może się przez to obijać czy ocierać o fartuch lub zbiornik, co spowoduje wycieki. To właśnie wycieki są więc kolejnym objawem. Obijający się o powyższe elementy bęben może doprowadzić do powstania przetarć lub pęknięć, a także uszkodzenia łożyska wraz z uszczelnieniami. Właśnie to będzie powodem wycieków. Zobacz, czy pod pralką nie powstaje kałuża wody. Na ruchy bębna zwracaj szczególną uwagę podczas wirowania – to właśnie wtedy jego obroty są najszybsze. Uszkodzony krzyżak w pralce może też być źródłem hałasów, powodowanych niestabilną pozycją bębna. Hałasy nie są buczeniem, jak w przypadku uszkodzonej pompy, a przypominają raczej stukot czy uderzanie. Skontroluj również amortyzatory. Na skutek uszkodzenia krzyżaka mogą one zużywać się dużo szybciej, ponieważ są bardziej obciążone. Sprawdź też stan ubrań po praniu – mogą być one nie do końca czyste. Uszkodzony krzyżak spowoduje nieprawidłowe obroty bębna, a więc i cykl niw przebiegnie prawidłowo. Woda nie zmiesza się ze środkiem piorącym i nie dotrze do wszystkich zakamarków. Ubrania mogą też nie zostać prawidłowo odwirowane. Zobacz w jakim stanie jest bęben – krzyżak mógł doprowadzić do jego uszkodzenia. Taka naprawa nie należy do najtańszych, a więc zareaguj na uszkodzenie krzyżaka zanim będzie konieczna.
Gorąca pralka podczas prania
Zepsuty sprzęt wcale nie oznacza końca jego żywota. Odpowiednie rozpoznanie usterki to połowa sukcesu do naprawy sprzętu. Pokazujemy, jakich narzędzi użyć i na co zwrócić uwagę podczas usuwania awarii. Dodatkowo staramy się dawać wskazówki, jak dbać o urządzenie, aby slużyło jak najdłużej i bezawaryjnie. Stale podnosimy nasze umiejętności, aby dzielić się z Wami wiedzą.
Zobacz rozwiązanie