Części Rowenta
Poniżej znajdziesz oryginalne i zamienne części do sprzętów marki Rowenta. Żeby szybciej znaleźć właściwą część, skorzystaj z filtrów, które znajdują się po lewej stronie. Najłatwiej odnajdziesz swoją część wpisując w wyszukiwarkę model sprzętu. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Kiedy będziesz miał wątpliwości jak wymienić daną część w swoim sprzęcie, wejdź na nasz kanał YouTube, gdzie pokazujemy jak wymieniać i naprawiać części w prosty sposób.
- (202)
- (82)
- (260)
- (244)
- (244)
- (212)
- (28)
- (76)
- (7)
- (19)
Historia marki Rowenta
Historia marki Rowenta rozpoczęła się w roku 1884, kiedy to Niemiec Robert Weintraud założył firmę "Weintraud &Co. Marka Rowenta zarejestrowana została w roku 1909, jednak asortyment rynkowy nieco różnił się od znanej obecnie oferty firmy.
W tamtych latach Rowenta skupiała się głównie na akcesoriach dla palaczy oraz przyborach toaletowych. Jednak dziesięć lat później przestawiła się na produkcję małych urządzeń gospodarstwa domowego takich jak żelazka, tostery, ekspresy do kawy i czajniki.
W roku 1949 Rowenta wypuściła swoje pierwsze żelazko z termostatem i ceramicznymi elementami grzejnymi, odważnie wykorzystując nowinki dotyczące układów elektronicznych. W roku 1957 na rynek weszło żelazko ulepszone o funkcję gorącej pary. Ciągły rozrost ekonomiczny pozwolił firmie na rozwój oraz ustabilizowanie dążeń – priorytetem firmy był stabilny wzrost.
Rok 1965 zaowocował nagrodą Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku. Rok 1967 natomiast przyniósł ze sobą suszarki hełmowe, znane z każdego salonu piękności z tamtych czasów. W roku 1971 fabryka wprowadziła do obiegu ekspres do kawy o oznaczeniu KG-22, znany pod nazwą Filtermatic. Wyjątkowe wzornictwo oraz wydajność zagwarantowały błyskawiczny i długo trwający sukces tego urządzenia.
W 1974 roku Rowenta wyprodukowała swój pierwszy odkurzacz, rozpoczynając istniejącą do dnia dzisiejszego produkcję urządzeń przeznaczonych do sprzątania. W chwili obecnej firma skupia się na podwyższeniu jakości swoich produktów. Rowenta podjęła także współpracę z profesjonalnymi projektantami, inwestując w tworzenie urządzeń nie tylko doskonale działających, ale i pięknie wyglądających. Nowe tysiąclecie przyniosło także nowe logo.
Jak Rowenta obniżyła hałas swoich urządzeń?
Hałas powodowany pracą urządzeń takich jak odkurzacz czy suszarka do włosów wyklucza użycie tego rodzaju sprzętu w godzinach późnowieczornych. Jednak także podczas dnia hałas może przeszkadzać: odkurzanie zagłusza telewizję, a głośno pracująca golarka powoduje nasilający się ból głowy. Największym problemem hałas będzie dla rodzin z małymi dziećmi lub zwierzętami. Ułożenie niemowlaka do snu z pracującym w sąsiednim pokoju odkurzaczem jest prawie niemożliwe, a większość zwierząt panicznie boi się głośnego szumu sprzętu domowego. Urządzenia marki Rowenta mogą się poszczycić wyjątkowymi osiągnięciami w dziedzinie niwelowania hałasu wywoływanego przez swoje urządzenia.
Standardowy odkurzacz produkuje hałas na poziomie 60 - 80 decybeli. Rowenta jednak obniżyła poziom dźwięku emitowanego przez swoje odkurzacze o 3 decybele, co równa się obniżeniu hałasu o połowę. Dzięki temu odkurzacze tej marki są jednymi z najcichszych na świecie, pozwalając podczas odkurzania swobodnie oglądać telewizję lub słuchać muzyki. Podobnie ma się sprawa z suszarkami do włosów. Przeciętna suszarka wytwarza zanieczyszczenie dźwiękiem na poziomie 83 decybeli, podczas gdy urządzenia Rowenta Power Silence utrzymują poziom hałasu na poziomie 75 decybeli. Pozwala to na utrzymywanie normalnej rozmowy, słuchanie muzyki lub dowolną inną aktywność związaną z dźwiękiem. Skąd aż taka różnica? Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że za hałas podczas pracy urządzenia odpowiedzialny jest nie silnik, a przede wszystkim wymuszony obieg powietrza. Sam silnik generuje hałas znacznie mniejszy niż całe urządzenie, do którego jest podpięty. Rowenta osiągnęła doskonałe wyniki w wyciszaniu swoich urządzeń nie poprzez osłabienie czy udoskonalenie silnika, a właśnie przez usprawnienie obiegu powietrza.
Gorąca pralka podczas prania
Zepsute urządzenie nie musi oznaczać końca jego żywota. Zrozumienie pochodzenia usterki ułatwi naprawę. Pokażemy Ci, jak samodzielnie wykonywać drobne naprawy. Informujemy was także o tym, jak najlepiej dbać o urządzenia. Wychodząc naprzeciw naszym klientom nieustannie pogłębiamy naszą wiedzę odnośnie urządzeń AGD.
Zobacz rozwiązanie