Kategorie części

Części Miele

Poniżej zestawiono części oryginalne, jak i fabryczne odpowiedniki dla sprzętów marki Miele. Użyj filtrów, by szybciej znaleźć odpowiednią część. Żeby mieć pewność dobrania właściwej części - wpisz w wyszukiwarkę model sprzętu spisując go z tabliczki znamionowej. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Zajrzyj na nasz kanał YouTube i zobacz jak łatwo można wymieniać części w sprzętach AGD.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Historia marki Miele

Historia firmy Miele zaczęła się w roku 1899. W czerwcu tego roku Carl Miele podjął współpracę z Reinhardem Zinkannem, dzięki czemu 1. lipca powstała fabryka wirówek Miele & Cie. Zakład umieszczono w budynku, który służył wcześniej jako tartak.
Początkowo firma zatrudniała 11 pracowników i zajmowała się produkcją wirówek do mleka. Już dwa lata później oferta firmy poszerzyła się o maszynę Meteor przeznaczoną do wyrobu masła. Dopiero jednak w 1911 roku w Miele & Cie zaprojektowano pierwszą pralkę napędzaną silnikiem elektrycznym. Silnik napędzał także zintegrowaną wyżymarkę.
Kolejne dwa lata działalności firmy to nieudana próba wejścia na rynek samochodowy – po sprzedaniu 143 egzemplarzy wyprodukowanych aut wstrzymano działalność w tej gałęzi przemysłu, jako że wymagany nakład finansowy przerastał możliwości firmy. Zamiast na samochodach, firma skupia swoją uwagę na urządzeniach piorących. W 1914 roku powstał pierwszy silnik wodny do pralki.

Historia marki Miele

Pierwsza wojna światowa zmusiła jednak firmę do zmian – rozpoczęto produkcję wózków ręcznych. Jak się okazało, wózki te zdobyły wielką popularność, a ich produkcję podtrzymywano aż do lat 50. W roku 1916 jakość produktów osiągnęła bardzo wysoki poziom. Na życzenie klienta Miele & Cie chętnie udzielała wtedy dziesięcioletniej gwarancji. W roku 1923 w fabrykach firmy powstaje pierwsza pralka silnikowa. Urządzenie o oznaczeniu Nr.50 ma wbudowany silnik elektryczny oraz wyżymarkę. Rok później fabryka w Bielefeld rozpoczęła produkcję rowerów.
W roku 1925 firma wprowadziła na rynek pierwsze pralki bębnowe z możliwością ogrzewania gazem lub węglem. Rok 1931 zaznaczył się w historii firmy wprowadzeniem do oferty całkiem nowych odkurzaczy. Model L nie tylko miał innowacyjny kształt torpedy, ale przede wszystkim wykonany był z bakelitu. W latach powojennych firma skupiła się na trzech produktach: pralkach, odkurzaczach oraz rowerach, które z czasem udoskonalono o silnik. Jednak w latach 70. produkcja jednośladów została wstrzymana. Obecnie w ofercie firmy znaleźć można także między innymi ekspresy do kawy, zmywarki oraz efekt wieloletniej pracy nad odkurzaczami: stacjonarne systemy parowe do prasowania.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(32)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(114)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(13)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(13)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(63)
2122
Wyślemy jutro
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(9)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz rodzaj urządzenia
Może Cię zainteresować

Miele to nie tylko małe AGD, ale również Akademia Dobrego Smaku

Warsztaty od producenta Miele

Marka Miele kojarzy się głównie z małym AGD kuchennym oraz akcesoriami o podobnym przeznaczeniu. Producent oferuje jednak znacznie więcej – Warszawski salon producenta proponuje udział w warsztatach Akademii Dobrego Smaku. Zajęcia dzielą się na dwie sekcje: dla przyszłych klientów oraz dla członków Miele Club, czyli aktualnych użytkowników i posiadaczy sprzętu kuchennego marki Miele. Warsztaty dla przyszłych klientów prowadzone są przez profesjonalnego szefa kuchni, a podczas zajęć zainteresowani mają okazję zapoznać się z urządzeniami oferowanymi przez producenta. Możliwość wypróbowania poszczególnych modeli piekarników, kuchenek i płyt grzewczych "w akcji" pod czujnym okiem profesjonalistów łączy się z nauką przygotowywania nowych, oryginalnych dań.

Zajęcia dla członków Miele Club prowadzone są w podobnej formie: uczestnicy mają okazję poznać nowe możliwości posiadanych urządzeń oraz dowiadują się o najnowszych dodatkach i akcesoriach z oferty producenta. Warsztaty Akademii Dobrego Smaku to przede wszystkim okazja do nauki gotowania pod okiem profesjonalnego instruktora i szefa kuchni. Nowe potrawy, sosy, desery i przystawki przygotowywane za pomocą sprzętu najwyższej klasy to nie lada gratka dla każdego miłośnika gotowania. Warsztaty w salonie Miele to także okazja do zapoznania się z najnowszymi pomysłami, technologiami i rozwiązaniami producenta oraz możliwość zaktualizowania posiadanego sprzętu kuchennego zgodnie ze swoimi rzeczywistymi potrzebami. Przede wszystkim jednak jest to spotkanie w swobodnej atmosferze z profesjonalistami.

Gorąca pralka podczas prania

Sprawność sprzętu AGD to podstawa. Zobacz, jak go naprawić w razie awarii. Zrozumienie pochodzenia usterki ułatwi naprawę. Pokażemy Ci, jak samodzielnie wykonywać drobne naprawy. Informujemy was także o tym, jak najlepiej dbać o urządzenia. Wychodząc naprzeciw naszym klientom nieustannie pogłębiamy naszą wiedzę odnośnie urządzeń AGD.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top