baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Piekarnik Rodzaj urządzenia
Producent
Szukaj po kategorii części

Części do piekarników

(53 958 produktów)

Szeroki wybór części oryginalnych i zamiennych do piekarników. Zastosuj filtr a zawęzisz pole wyszukiwania danej części. Możesz także wpisać w wyszukiwarkę model sprzętu do którego szukasz części spisując go z tabliczki znamionowej. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Poszukaj części w rysunku złożeniowym dostępnym na stronie. Filmiki instruktażowe na naszym kanale YouTube pokażą Ci proste sposoby na wymianę części w sprzętach AGD. Dla każdego rodzaju sprzętu posiadamy szeroki wybór środków pielęgnacyjnych.

Dostępność

Samoczyszczący się piekarnik - prawda czy fałsz?

Niektóre z dostępnych na rynku piekarników wyposażone są w funkcje pyrolizy lub katalizy.

piekarnik

Pyroliza jest to, najprościej mówiąc, proces wypalenia wszystkich zanieczyszczeń z wnętrza piekarnika. Urządzenie uruchomione w tym trybie rozgrzewa wnętrze komory do iście piekielnej temperatury 500 °C, skutecznie wypalając wszelkie pozostałości potraw, w tym tłuszcze, a także zamieniając zanieczyszczenia w popiół. Po zakończonym procesie pozostaje zamieść dno piekarnika zmiotką.

Największą zaletą pyrolizy jest jej dokładność - proces czyści nawet najbardziej niedostępne zakamarki komory. Mimo potężnej temperatury jest też bezpieczny dla użytkownika. Automatyczna blokada drzwi w modelach z funkcją czyszczenia pyrolitycznego to standard, dodatkowo występują modele z chłodzeniem drzwi. Można także zaopatrzyć się w dodatkowe panele chłodzące do ochrony umeblowania w zabudowie, sąsiadującego z piekarnikiem.

Kataliza

Kataliza działa w zbliżony sposób - specjalne panele wewnątrz komory piekarnika pokryte są mikroporami, które podczas pracy piekarnika rozgrzewają się do bardzo wysokich temperatur. W tym przypadku jednak nie jest wymagane rozgrzanie piekarnika do temperatury 500 °C. Dzięki mikroporom na panelach piekarnik wyłapuje wszelkie zanieczyszczenia podczas pieczenia, a po zakończeniu uruchamiany jest tak zwany proces dopalania. Temperatura w komorze wzrasta do 300 - 350 °C, spopielając wszelkie wyłapane zanieczyszczenia. Panele katalityczne należy regularnie czyścić, gdyż mikropory zapychają się popiołem i gwałtownie może spaść ich wydajność. Zużyte wkłady można wymienić.

Przełącznik funkcji do piekarnika Amica 8062895
Przełącznik funkcji do piekarnika Amica 1033941
Przełącznik funkcji do piekarnika Beko 263100032
Przełącznik funkcji do piekarnika Amica 8061791
Uszczelka drzwi do piekarnika Amica 8019341
Grzałka dolna 1100W do piekarnika Amica 8031255
Termostat do piekarnika Samsung DG47-00010A
Uchwyt szyby drzwi do piekarnika Amica 8050964
Uchwyt szyby drzwi do piekarnika Amica 8050965
Pokrętło do piekarnika Amica 8056664
Uchwyt szyby drzwi do piekarnika Amica 8050963
Uszczelka drzwi do piekarnika Amica 8020193
Uchwyt szyby drzwi do piekarnika Amica 8050962
Programator (timer) do piekarnika Amica 8052646
Uchwyt drzwi do piekarnika Whirlpool 481010600233
Listwa drzwi do piekarnika Whirlpool 481010728768
Chwileczkę... Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

O czym pamiętać korzystając z piekarnika?

Korzystanie z piekarnika

Piekarnik to jedno z tych urządzeń, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie przyrządzania potraw i ciast. Na co powinniśmy zwrócić uwagę korzystając z tego sprzętu? Przede wszystkim sprawdźmy, czy używane przez nas naczynia nadają się do wysokich temperatur. Najlepiej sprawdzają się naczynia żaroodporne, wykonane ze szkła lub ceramiki. Nieodpowiednie będą naczynia z drewnianymi lub plastikowymi elementami, które pod wpływem ciepła mogą się odkształcić lub po prostu rozpaść. W konsekwencji doprowadzić może to do spalenia i powstania plam nie do wyczyszczenia.

Istotne jest też nieuchylanie drzwiczek piekarnika w trakcie jego pracy. Mało prawdopodobne (po kilka razy potrafimy sprawdzać pieczeń, czy już jest gotowa), jednak według ekspertów podczas chwilowego otwarcia temperatura wnętrza obniża się nawet o 50 stopni. Ubytek temperatury powoduje, że piekarnik na nowo nagrzewać się do zadanej temperatury, co za tym idzie więcej energii elektrycznej zużyje. Chcesz przyspieszyć gotowanie potraw? Używaj termoobiegu! Funkcja ta pozwala na szybkie i zarazem równomierne ogrzewanie wnętrza piekarnika. Zaoszczędza tym samym czas oraz zużycie energii elektrycznej. Kolejną kwestią jest właściwa pielęgnacja piekarnika. Zanieczyszczone wnętrze komory nie tylko wygląda nieestetycznie, ale także może mieć wpływ na smak przyrządzanych posiłków. Dlatego istotne jest systematyczne i przy użyciu przeznaczonych do tego celu środków czyszczenie. Pamiętajmy, aby nigdy nie czyścić nagrzanego piekarnika. Odczekajmy, aż ostygnie, po czym przy użyciu detergentu usuńmy tłuszcz, przepalenia, resztki jedzenia.

Dym w piekarniku – co wtedy robić?

W momencie awarii urządzeń AGD nie musimy panikować. Zrozumienie pochodzenia usterki ułatwi naprawę. Pokażemy Ci, jak samodzielnie wykonywać drobne naprawy. Informujemy was także o tym, jak najlepiej dbać o urządzenia. Wychodząc naprzeciw naszym klientom nieustannie pogłębiamy naszą wiedzę odnośnie urządzeń AGD.

Zobacz rozwiązanie
Dym w piekarniku – co wtedy robić?

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się