Części do piekarników
Szeroki wybór części oryginalnych i zamiennych do piekarników. Zastosuj filtr a zawęzisz pole wyszukiwania danej części. Możesz także wpisać w wyszukiwarkę model sprzętu do którego szukasz części spisując go z tabliczki znamionowej. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Poszukaj części w rysunku złożeniowym dostępnym na stronie. Filmiki instruktażowe na naszym kanale YouTube pokażą Ci proste sposoby na wymianę części w sprzętach AGD. Dla każdego rodzaju sprzętu posiadamy szeroki wybór środków pielęgnacyjnych.
-
Pokrętła (5 520)
- Grzałki (6 791)
-
Przełączniki (3 360)
-
Uszczelki (2 893)
- Uszczelniacze drzwi (2 629)
- Gumy drzwi (2 629)
-
Blachy (4 911)
-
Termostaty (2 308)
-
Szyby (11 660)
- Wybieraki (1 412)
- (5 520)
- Grzałki (6 791)
- (3 360)
- (2 893)
- Uszczelniacze drzwi (2 629)
- Gumy drzwi (2 629)
- (4 911)
- (2 308)
- (11 660)
- Wybieraki (1 412)
Samoczyszczący się piekarnik - prawda czy fałsz?
Niektóre z dostępnych na rynku piekarników wyposażone są w funkcje pyrolizy lub katalizy.
Pyroliza jest to, najprościej mówiąc, proces wypalenia wszystkich zanieczyszczeń z wnętrza piekarnika. Urządzenie uruchomione w tym trybie rozgrzewa wnętrze komory do iście piekielnej temperatury 500 °C, skutecznie wypalając wszelkie pozostałości potraw, w tym tłuszcze, a także zamieniając zanieczyszczenia w popiół. Po zakończonym procesie pozostaje zamieść dno piekarnika zmiotką.
Największą zaletą pyrolizy jest jej dokładność - proces czyści nawet najbardziej niedostępne zakamarki komory. Mimo potężnej temperatury jest też bezpieczny dla użytkownika. Automatyczna blokada drzwi w modelach z funkcją czyszczenia pyrolitycznego to standard, dodatkowo występują modele z chłodzeniem drzwi. Można także zaopatrzyć się w dodatkowe panele chłodzące do ochrony umeblowania w zabudowie, sąsiadującego z piekarnikiem.
Kataliza
Kataliza działa w zbliżony sposób - specjalne panele wewnątrz komory piekarnika pokryte są mikroporami, które podczas pracy piekarnika rozgrzewają się do bardzo wysokich temperatur. W tym przypadku jednak nie jest wymagane rozgrzanie piekarnika do temperatury 500 °C. Dzięki mikroporom na panelach piekarnik wyłapuje wszelkie zanieczyszczenia podczas pieczenia, a po zakończeniu uruchamiany jest tak zwany proces dopalania. Temperatura w komorze wzrasta do 300 - 350 °C, spopielając wszelkie wyłapane zanieczyszczenia. Panele katalityczne należy regularnie czyścić, gdyż mikropory zapychają się popiołem i gwałtownie może spaść ich wydajność. Zużyte wkłady można wymienić.
O czym pamiętać korzystając z piekarnika?

Piekarnik to jedno z tych urządzeń, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie przyrządzania potraw i ciast. Na co powinniśmy zwrócić uwagę korzystając z tego sprzętu? Przede wszystkim sprawdźmy, czy używane przez nas naczynia nadają się do wysokich temperatur. Najlepiej sprawdzają się naczynia żaroodporne, wykonane ze szkła lub ceramiki. Nieodpowiednie będą naczynia z drewnianymi lub plastikowymi elementami, które pod wpływem ciepła mogą się odkształcić lub po prostu rozpaść. W konsekwencji doprowadzić może to do spalenia i powstania plam nie do wyczyszczenia.
Istotne jest też nieuchylanie drzwiczek piekarnika w trakcie jego pracy. Mało prawdopodobne (po kilka razy potrafimy sprawdzać pieczeń, czy już jest gotowa), jednak według ekspertów podczas chwilowego otwarcia temperatura wnętrza obniża się nawet o 50 stopni. Ubytek temperatury powoduje, że piekarnik na nowo nagrzewać się do zadanej temperatury, co za tym idzie więcej energii elektrycznej zużyje. Chcesz przyspieszyć gotowanie potraw? Używaj termoobiegu! Funkcja ta pozwala na szybkie i zarazem równomierne ogrzewanie wnętrza piekarnika. Zaoszczędza tym samym czas oraz zużycie energii elektrycznej. Kolejną kwestią jest właściwa pielęgnacja piekarnika. Zanieczyszczone wnętrze komory nie tylko wygląda nieestetycznie, ale także może mieć wpływ na smak przyrządzanych posiłków. Dlatego istotne jest systematyczne i przy użyciu przeznaczonych do tego celu środków czyszczenie. Pamiętajmy, aby nigdy nie czyścić nagrzanego piekarnika. Odczekajmy, aż ostygnie, po czym przy użyciu detergentu usuńmy tłuszcz, przepalenia, resztki jedzenia.
Piekarnik buczy
W momencie awarii urządzeń AGD nie musimy panikować. Zrozumienie pochodzenia usterki ułatwi naprawę. Pokażemy Ci, jak samodzielnie wykonywać drobne naprawy. Informujemy was także o tym, jak najlepiej dbać o urządzenia. Wychodząc naprzeciw naszym klientom nieustannie pogłębiamy naszą wiedzę odnośnie urządzeń AGD.
Zobacz rozwiązanie