Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Piekarnik Rodzaj urządzenia

Uchwyty do piekarników

Uszkodzone uchwyty do piekarnika - czy to poprzez pęknięcie, poluzowanie czy całkowite urwanie - mogą obniżyć komfort korzystania z urządzenia lub nawet całkowicie je uniemożliwić. Posiadanie sprawnego uchwytu do piekarnika jest bardzo ważne; dostanie się do urządzenia bez działającego elementu może okazać się trudne, a także niebezpiecznie. Choć część wykonana jest z trwałego materiału, to nie jest on odporny na uszkodzenia, które mogą powstawać w skutek uderzeń lub szarpania - w końcu jest to część, z którą mamy częsty kontakt. Aby odzyskać komfort i łatwość korzystania z piekarnika, warto wymienić wadliwy lub zepsuty element na nowy - uchwyty, oryginalne oraz fabryczne zamienniki, znajdziesz w ofercie North. Przed zakupem upewnij się jednak, że rączka będzie pasować do modelu urządzenia, jaki posiadasz. Zrobisz to sprawdzając oznaczenia z tabliczki znamionowej. Chcesz dowiedzieć się jak samodzielnie wymieniać wadliwe części w Twoich sprzętach domowych? Zajrzyj na nasz kanał na YouTube i przedłuż życie swoich urządzeń.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(18)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(61)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(7)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(35)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(4)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(5)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(5)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(7)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(10)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(8)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(5)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Uchwyt do piekarnika - jak wymienić?

uchwyt do piekarnikaCzasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważny jest uchwyt do piekarnika, dopóki nie ulegnie zniszczeniu. Bez niego będziesz mieć trudności z otwieraniem drzwiczek, aby dostać się do wnętrza urządzenia - a więc korzystanie z niego będzie utrudnione. Z czasem - bądź przez intensywne użytkowanie - uchwyt do piekarnika może się poluzować, a w przypadku pociągnięcia lub uderzenia z dużą siłą, może pęknąć, a nawet całkowicie się oderwać. Kiedy tak się stanie, najprawdopodobniej powinieneś zacząć szukać nowej, pasującej do modelu Twojego urządzenia, części. Na szczęście, zepsuta lub nawet urwana klamka od piekarnika, nie oznacza, że powinieneś wpadać w panikę. Bez najmniejszego problemu nową część znajdziesz wśród szerokiej oferty North - wystarczy, że dobierzesz pasujący uchwyt na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej.

Wybrałeś już nowy element? Dowiedz się więc, jak powinna przebiegać jego wymiana. Zanim przystąpisz do zabiegu, dla bezpieczeństwa odłącz urządzenie od zasilania. Następnie zdejmij drzwiczki piekarnika - prawdopodobnie wiesz jak to zrobić, ponieważ najczęściej wyciągamy drzwiczki, kiedy przychodzi pora na ich czyszczenie. Jeśli te dwa kroki są już za Tobą, możesz rozpocząć prace nad wymianą uchwytu drzwi piekarnika na nowy, uprzednio usuwając ten wadliwy. Aby to zrobić, podnieś zaczepy zawiasów; unieś drzwiczki i odsuń je od piekarnika. Zdejmij wewnętrzne drzwi i zawiasy z drzwiczek piekarnika. Zrobisz to, odkręcając 4 śruby na dole i 2 śruby na górze wewnętrznych drzwi. Po wykręceniu śrub ostrożnie usuń wewnętrzne drzwi i zawiasy. Teraz odkręć uchwyt drzwi piekarnika od wspornika. Wspornik może nie być w pełni połączony, dlatego należy zachować ostrożność.

Po tym zostaje już tylko przykręcenie nowego uchwytu w miejsce starego. Upewnij się, że jest równo ze śrubami, a - najczęściej plastikowa - podkładka znajduje się na zewnątrz drzwi. Przykręcając jedną stronę uchwytu, uważaj, by nie zrobić tego zbyt mocno - inaczej druga strona klamki może być lekko uniesiona, przez co będziesz musiał regulować całą część. Jeśli wykonałeś już prawidłowo wszystkie kroki, możesz na powrót zamontować drzwi i nałożyć je na piekarnik. Upewnij się także, że prawidłowo zamontowany jest zawias - jest to bardzo ważne, ponieważ po dokonaniu wymiany należy przetestować drzwiczki, aby upewnić się, że uchwyt został zamocowany. Jeśli drzwi otwierają się i zamykają bez zarzutu, a rączka nie wydaje się zbyt luźna, wymiana przebiegła prawidłowo, a Ty znów możesz komfortowo korzystać z piekarnika. 

Uchwyty do piekarników można wymieniać na nowe!

Wiesz już, co zrobić, jeśli masz piekarnik bez uchwytu - nową część, także właśnie tę, znajdziesz w ofercie North. Ale od czego zaczęła się historia tych urządzeń? Starożytni gotowali na otwartym ogniu - ogniska nad którymi ogrzewano potrawy rozpalano na ziemi, a później budowane proste, murowane konstrukcje, w których przechowywano drewno lub żywność. Takie proste, kamienne piece używane były przez starożytnych Greków do wypieku między innymi chleba.

Już w średniowieczu zaczęto budować wyższe paleniska murowane, które często wyposażone były w kominy. Gotowane potrawy umieszczano wtedy w metalowych kociołkach zawieszanych nad ogniem. Gotowanie na otwartym ogniu rozciągało się więc od starożytnych epok, aż do wczesnego średniowiecza. Choć konstrukcje nie przypominały dzisiejszych piekarników, to jednak były ich początkiem - projekty zmieniały się z czasem, aż wymyślono całkowite zamykanie ognia i otwory, mające służyć za wentylację. Dzisiaj piekarniki są zdecydowanie bardziej wygodne i proste w użyciu, a wymienne części do nich możesz dostać od ręki. Jeśli więc potrzebny Ci nowy termostat, drzwi czy uchwyt piekarnika, zapoznaj się z naszą ofertą.

Piekarnik buczy

Zepsute urządzenie wcale nie musi okazać się aż takim problemem jak nam się wydaje. Wystarczy odpowiednia diagnoza usterki i właściwy dobór części zamiennych. Pokazujemy, że możesz zrobić to sam biorąc pod uwagę nasze wskazówki. Szeroko opisujemy również, jak dbać o sprzęt, aby służył przez długi czas. Stale podnosimy nasze kwalifikacje, aby przekazywać tylko rzetelne informacje.

Zobacz rozwiązanie
Piekarnik buczy
scroll top