Grzałki do piekarników
Sercem niemal każdej kuchni jest piekarnik - urządzenie, bez którego nie mielibyśmy ciepłych, pełnych posiłków. Aby działało sprawnie i bez zarzutu, ważne jest, by wszystkie jego części - zwłaszcza te najważniejsze - były w jak najlepszym stanie. Jednym z takich elementów jest grzałka do piekarnika - w przypadku jej awarii lub zepsucia czy uszkodzenia, bardzo prawdopodobne jest, że Twoje urządzenie zostanie całkowicie wyłączone z użycia. W takim przypadku element należy wymienić. Pamiętaj, że zbyt długie zwlekanie z wymianą zniszczonych bądź niedziałających części może pociągnąć za sobą inne, czasem znacznie poważniejsze, awarie. Niestety, usterki grzałek należą do jednych z najczęstszych usterek dotyczących piekarników. Na szczęście Twoje urządzenia można uratować wymieniając część na nową. Zarówno oryginalne, jak i zamienne, znajdziesz w ofercie North. Aby dopasować element do modelu urządzenia, który posiadasz, wspomóż się oznaczeniami z tabliczki znamionowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak samodzielnie wymienić zepsutą część, zajrzyj na nasz kanał na YouTube.
- powrót do Części do piekarników
- (4 599) Grzałki
Jak rozpoznać, czy Twoja grzałka do piekarnika jest zepsuta?
Twój piekarnik to spora i ważna część Twojego zaopatrzenia kuchennego. Chociaż szybkie podgrzanie posiłku w kuchence mikrofalowej lub zrobienie grzanek w tosterze może wystarczyć na szybką przekąskę w trakcie dnia, to jednak przygotowywanie ciepłych, dużych i rodzinnych posiłków jest rolą piekarnika. Aby Twoje dania były pyszne, a wszystkie przepisy udawały się, wszystko musi działać prawidłowo.
Jeśli Twoje urządzenie przestało równomiernie rozprowadzać ciepło i podgrzewać, nie nagrzewa się do odpowiedniej temperatury lub nie nagrzewa się wcale, przyczyną może być grzałka do piekarnika. Problem z elementami grzejnymi w Twoim urządzeniu często możesz zdiagnozować dzięki lampce kontrolnej. Jeśli nie świeci się w ogóle lub przeciwnie - nie gaśnie - prawdopodobnie konieczna będzie wymiana grzałki w piekarniku. Przyjrzyj się także samej grzałce. Jeśli jest poprawnie i w pełni nagrzana, powinna być koloru mocno pomarańczowego bądź czerwonego. Działanie i nagrzewanie się grzałki możesz sprawdzić także za pomocą specjalnego termometru, który włożysz do środka urządzenia. Kolejnymi oznakami są widoczne pęknięcia lub znaki zużycia na elemencie, a także źle ugotowane jedzenie - np. miejscami spalone lub niedopieczone. W przypadku zauważenia któregokolwiek z tych objawów, część najprawdopodobniej wymagać będzie wymiany.
Możesz zrobić to samodzielnie, jeśli tylko czujesz się na tyle pewny w swoich umiejętnościach. Pomogą Ci w tym filmiki instruktażowe, które znajdziesz na kanale YouTube North. Jeśli czujesz, że grzałka w piekarniku to coś, z czego wymianą potrzebujesz pomocy, zadzwoń do fachowca, a przed kupnem nowego elementu, sprawdź oznaczenia z tabliczki znamionowej, by upewnić się, że będzie pasować. Ważne jest, aby grzałka do piekarnika, którą wybierzesz w North, była taka jak ta, która znajduje się obecnie w Twoim urządzeniu. Aby szybciej zlokalizować ją na stronie, użyj filtrów, które znajdują się na górze.
Jeśli potrzebujesz krótkiej instrukcji, która wprowadzi Cię w to, jak powinna wyglądać wymiana zanim znajdziesz odpowiedni filmik na kanale North, aby poznać ten proces bardziej szczegółowo, czytaj dalej.
Bezpieczeństwo powinno być Twoim priorytetem, więc odłącz piekarnik od gniazdka. Aby zapewnić sobie dodatkową ochronę, warto wyposażyć się w parę rękawic ochronnych i założyć je przed przystąpieniem do zabiegu. Upewnij się także, że grzałka nie jest gorąca. Jeśli te kroki masz za sobą, wyjmij półki z piekarnika, aby dostać się do jego tylnej części. Tutaj prawdopodobnie przyda Ci się płaski śrubokręt, za pomocą którego powinieneś odkręcić wszystkie śruby, którymi mocowana jest grzałka do piekarnika. Wysuń element, aż zobaczysz, gdzie bolce podłączone są do zasilania, a następnie dołącz jest i wyjmij element. Wsuń nową część i przymocuj ją z powrotem, podpinając, a następnie przykręcając śruby. Podłącz urządzenie do zasilania i włącz, aby przetestować czy nowa grzałka do piekarnika działa bez zarzutu. Zwracaj uwagę na czerwone światełko. Początkowe dymienie może być spowodowane spalaniem powłoki ochronnej.
Piekarnik buczy
Zepsute urządzenie nie musi oznaczać końca jego żywota. Właściwe określenie problemu usterki to klucz do samodzielnej naprawy. Wskazujemy, jak z naszą pomocą wykonać to w domowym zaciszu. Dodatkowo podpowiadamy, jak dbać o sprzęt, aby przedłużyć jego żywotność. Świat AGD nie ma przed nami tajemnic.
Zobacz rozwiązanie