Kategorie części

Części Ariston

Tutaj znajdziesz oryginalne i zamienne części do sprzętów marki Ariston. Zastosowanie filtrów znajdujących się po lewej stronie ułatwi nawigację po stronie internetowej. Wpisując model sprzętu w wyszukiwarkę uzyskasz dostęp do oryginalnych części, jak i zamienników. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Filmiki instruktażowe na naszym kanale YouTube pokażą Ci proste sposoby na wymianę części w sprzętach AGD.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Historia marki Ariston

Początki marki Ariston nie bez powodu są zbieżne z historią firmy Hotpoint – twórcą obu był Aristide Merloni. Wiele elementów tej historii jest także zbliżonych do dziejów marki Ardo za sprawą spokrewnienia założycieli – firmę Ardo bowiem założył Antonio Merloni, syn Aristide.

Początkowo Aristide w swoim przedsiębiorstwie Industrie Merloni produkował różnego rodzaju wagi, z czasem jednak rozpoczął także produkcję butli gazowych. Wraz z butlami przedsiębiorstwo wdrożyło także sprzedaż kuchenek przystosowanych do gazu płynnego.

Historia marki Ariston

Ariston, jako osobny twór, zaistniał na rynku dopiero w roku 1960 jako odgałęzienie od głównej firmy produkującej wagi i drobny sprzęt gospodarstwa domowego. Firma Ariston zająć się miała produkcją urządzeń AGD dużego kalibru: pralek, lodówek i tym podobnych. W roku 1970, po śmierci założyciela, kierownictwo nad firmą przejął syn Aristide – Vittorio Merloni. Firma, teraz już pod nazwą Merloni Elettrodomestici, nadal produkowała urządzenia marki Ariston.

W 1985 roku jednak doszło do przejęcia największego konkurenta firmy - marki Indesit. Marka ta była znacznie bardziej rozpoznawalna, dlatego też w 2005 roku firma Merloni Elettrodomestici zmieniła nazwę na Indesit Company. Teraz w fabrykach kompanii produkowane były urządzenia pod dwiema markami: wciąż Ariston, ale dodatkowo także Indesit. Początek roku 2007 zmienił jednak sporo. Należąca do firmy lokalna marka Hotpoint połączona została z flagową marką Ariston, tworząc Hotpoint – Ariston. Większość urządzeń produkowanych po roku 2007 opuszczała fabryki pod tą właśnie marką.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(19)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz rodzaj urządzenia
Może Cię zainteresować

Od roku 1960 włoska firma Ariston ma na celu wprowadzenie na całym świecie komfortu swym użytkownikom. Od początku pracowano na to, by ułatwić życie wszystkich ludzi i zaoszczędzić ich cenny czas. Dynamiczny rozwój i wysoka jakość produktów tej firmy do dziś przyciąga bardzo wielu klientów. Wszystko za sprawą zaawansowanych technologii, bogatej formy stosowanego wzornictwa oraz ekologii. Producent Ariston chce być uniwersalną marką dopasowującą się do potrzeb w każdym czasie.

Hasłem przewodnim Aristona jest podtrzymywanie prostoty połączonej z ciekawym designem oraz wysoką jakością produktów, które mają być niezawodne. Czym konkretnie zajmuje się ta Ariston? Produkcją wanien, podgrzewaczy wody, kotłów grzewczych, klimatyzacji oraz systemów solarnych. Chodziło już nawet nie tylko o funkcjonalność, ale i wygląd, który cieszyłby oko użytkownika, który w końcu może pomyśleć o tym by jego łazienka wyglądała na przemyślaną i zaprojektowaną z pomysłem, a nie koniecznością.

Wytrwałość i ciężka praca bardzo się opłaciły, ponieważ Ariston zdobył normę EN ISO 9001 świadczącą o szczególnej dbałości o jakość wytwarzanych produktów. Firma trafiła pod skrzydła Indesitu. W 2007 r. doszło do połączenia Aristona z inną firmą tworząc od tej pory pod nazwą Hotpoint-Ariston.

Gorąca pralka podczas prania

Kiedy przestaje nam działać jakiś sprzęt AGD nie porzucajmy go od razu na straty. Ratunkiem może być właściwa diagnoza problemu i odpowiedni dobór nowej części zamiennej. Pokazujemy, że samodzielna naprawa może być bardzo prosta w wykonaniu. Przekazujemy także istotną wiedzę dotyczącą uzytkowania i dbania o sprzęt AGD. Stale pogłębiamy naszą wiedzę, aby móc pomagać wam jeszcze więcej.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top