Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Pralka Rodzaj urządzenia

Fartuchy do pralek Whirlpool

Fartuchy do pralki Whirlpool to jedne z ważniejszych części Twojego urządzenia - bez nich nie działało by ono prawidłowo. Funkcja fartucha to dbanie o szczelność i zatrzymywanie wody oraz wilgoci w środku. Jest to gumowa część, która okala drzwiczki i właśnie ze względu na swoją rolę ma ona częsty kontakt z wilgocią. Wilgoć jest idealnym środowiskiem na rozwój pleśni, bakterii i innych zarazków. Dlatego tak ważna jest odpowiednia konserwacja oraz zostawianie otwartych drzwiczek po praniu. W przypadku zaniedbania, z pralki zacznie wydzielać się nieprzyjemny zapach, który osiądzie też na Twoich ubraniach. Fartuchy do pralki Whirlpool, oprócz naturalnego zużycia, mogą ulec także zniszczeniu w miarę użytkowania. W przypadkach takich jak pęknięcia czy podziurawienie części, należy ją szybko wymienić. Tego typu usterki mogą doprowadzić do poważniejszych problemów, jak np. wyciek z urządzenia. Nowy element dobierz na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej i pamiętaj o prawidłowej konserwacji, aby mógł posłużyć Ci jeszcze dłużej.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność
Instrukcje naprawy


gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(29)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(34)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(11)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(8)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(34)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(5)
12724
Wyślemy dziś
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(12)
7002
Wyślemy dziś
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(26)
15471
Wyślemy jutro
2 oferty od 72,22
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(35)
10120
Wyślemy dziś
17533
Wyślemy jutro
2 oferty od 157,23
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(10)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(7)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Fartuch do pralki Whirlpool - skuteczne czyszczenie

fartuch do pralki WhirlpoolChoć fartuch do pralki Whirlpool to z pozoru część niewielkiego znaczenia, to jednak jego rola jest niezwykle ważna dla utrzymania dobrego stanu urządzenia. Ma on za zadanie dbać o szczelność pralki i zatrzymywać wilgoć w jej wnętrzu. Oczywistym jest więc, że fartuch pralki Whirlpool ma z wilgocią stały kontakt. Niestety, jest ona idealnym środowiskiem na rozwój bakterii, pleśni, a co za tym idzie, także brzydkiego zapachu, który przenosić się będzie na Twoje ubrania. Będziesz mógł zauważysz także osad, który zostanie na gumowej części po używaniu proszków i płynów do prania. Te czynniki sprawiają, że żywotność tego elementu znacznie się skraca, co może prowadzić do zniszczenia, powolnego zużycia czy nawet naderwania. To z kolei może być bezpośrednią przyczyną przecieków. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby fartuch do pralki Beko był regularnie czyszczony przy okazji okresowych, większych porządków domowych, kiedy czyścisz także inne urządzenia i ich ważniejsze elementy. Włącz więc krok mycia fartucha do swojej listy obowiązków domowych, a przedłuży to życie nie tylko tej części, ale także całego urządzenia. Jeśli brud zastanie się dłużej, pleśń, zanieczyszczenia, osad i brzydkie zapachy będą cięższe do usunięcia. Jak często i jakimi sposobami należy więc czyścić fartuch do pralki Whirlpool? Jak rozpoznać, kiedy w ogóle wymaga on czyszczenia?

To, jak często należy czyścić element, zależy głównie od tego, jak często używasz pralki. Nie musisz brać się za szorowanie co tydzień, ani nawet co dwa - musisz jedynie wiedzieć, jaka ilość zabrudzeń jest zbyt duża. Wystarczy po prostu spojrzeć na fartuch - jeśli zobaczysz ciemne lub nawet czarne plamy, jest to znak, aby zabrać się za czyszczenie, ponieważ prawdopodobnie jest to pleśń. Nieprzyjemny zapach także jest znakiem, aby chwycić za gąbkę, ponieważ oznacza on, że na fartuchu nagromadziła się zbyt duża ilość zabrudzeń i bakterii, a to niestety odbije się na naszych ubraniach. Nie masz specjalnego środka czyszczącego? Nic nie szkodzi. Mamy na to naturalne, domowe sposoby.

Dobrym sposobem jest wymieszanie wody utlenionej z sokiem z cytryny - te dwa produkty mają właściwości zwalczające pleśń. Nie masz pod ręką wody utlenionej? Zamiast niej użyj octu winnego, który także ma właściwości wręcz wyżerające brud. Alternatywą do tego sposobu jest wymieszanie sody oczyszczonej z płynem do mycia naczyń i wlaniem tego do szuflady na proszek. Sody dodaj także do bębna pralki, po czym uruchom cykl prania nastawiony na ciepłą temperaturę. Po tym wyczyść fartuch bezpośrednio - wymieszaj ciepłą wodę z płynem do mycia naczyń w misce, zanurz w niej gąbkę i przetrzyj element.

Jeśli zabrudzenia na Twoim fartuchu ostały się trochę dłużej i potrzebujesz czegoś silniejszego, aby je usunąć, zwróć się w stronę profesjonalnego środka czyszczącego. Zostały one stworzone specjalnie do tego typu twardych zabrudzeń. 

Fartuch do pralki Whirlpool można wymienić na nowy!

Fartuch do pralki Whirlpool to element, który ma w Twoim urządzeniu jedną z najważniejszych ról - utrzymuje jego szczelność i zatrzymuje całą wilgoć w środku. Naturalne więc, że ma z nią stały kontakt, przez co na jego powierzchni mnożą się złogi bakterii oraz innych zabrudzeń, a także czarna pleśń i osad pozostający po proszkach i płynach do prania. Może to skutkować brzydkim zapachem dochodzącym z wnętrza urządzenia, szybszym zużyciem lub zniszczeniem części, a w przypadku, kiedy jest on naderwany - możesz spodziewać się przecieków. Choć zostawianie otwartych drzwiczek do pralki po każdym praniu jest zdecydowanie pomocne, nie jest jednak wystarczające aby zapobiec pogarszaniu się stanu elementu jeśli co jakiś czas go nie czyścisz. Jeśli więc zauważysz na fartuchu ciemne plamy czyli pleśń, nieestetyczny osad lub inne zabrudzenia, a także poczujesz nieprzyjemny zapach osiadający również na Twoich ubraniach, czy nawet zdarzy się wyciek, oznacza to, że czas na wymianę części. Po jej zamontowaniu pamiętaj jednak, aby utrzymywać jej higienę, dzięki czemu posłuży Ci jeszcze dłużej. Upewnij się, że nowy element pasować będzie do Twojego modelu pralki i pamiętaj, że jego wymiana nie jest jedną z najprostszych - prawdopodobnie trzeba będzie zdemontować front

Gorąca pralka podczas prania

Niesprawny sprzęt AGD to nie powód do radości, ale nie ma co panikować. Odpowiednie zdiagnozowanie usterki to podstawa naprawy wraz z doborem części zamiennych. Pokazujemy, że jest to możliwe dzięki naszym wskazówkom. Szczegółowo opisujemy również jak pielęgnować urządzenia. Dajemy "drugie życie" urządzeniom.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top