Blokady do pralek Whirlpool
System automatycznej blokady jest wyposażeniem, które znajdziemy w większości pralek – zarówno starszych, jak i nowszych. Zatrzaskuje on drzwiczki podczas prania. Blokady do pralek Whirlpool automatycznie zamykają się po załadowaniu i włączeniu programu w urządzeniu. Po zakończonym cyklu, blokada automatycznie zwalnia z pewnym – zazwyczaj dwuminutowym – opóźnieniem. Jak większość takich elementów, tak i ten może z biegiem czasu ulec zepsuciu, uszkodzeniu lub zużyciu. W takich wypadkach często zdarza się, że otworzenie drzwiczek – a więc i dostanie się do prania - jest niemożliwe. Wymiana blokady do drzwi w pralce jest jednak bardzo prosta i może przeprowadzić ją całkowicie na własną rękę. Najpierw dobierz jednak odpowiednią, pasującą do modelu Twojego urządzenia, nową część – możesz posiłkować się oznaczeniami z tabliczki znamionowej. North oferuje zarówno części oryginalne, jak i fabryczne zamienniki. Filtry na górze strony pomogą Ci znaleźć wymienną blokadę jeszcze szybciej. Jeśli zdecydowałeś się na jej samodzielną wymianę, odwiedź nasz kanał na YouTube i wybierz odpowiedni filmik instruktażowy.
Czy Twoja blokada do pralki Whirlpool jest uszkodzona?
Blokada do pralki Whirlpool jest ważną częścią drzwiczek urządzenia i znajduje się w większości modeli. Jej rolą jest automatyczne zatrzaskiwanie i otwieranie drzwi, przed oraz po praniu. Jeśli Twoja blokada się zacięła, nie próbuj otwierać jej na siłę ani ręcznie, ani żadnymi narzędziami. Może to poskutkować zepsuciem innych elementów, które znajdują się wokół. Jeśli blokada do pralki Whirlpool była niedawno wymieniana, ryzyko, że zepsuła się jest niskie. Jakie więc inne części mogą być powodem zaciętych drzwiczek, których nie jesteś w stanie otworzyć?
Warto pamiętać o tym, że blokada do pralki Whirlpool nie otwiera się bezpośrednio po zakończeniu programu. Zamiast tego, dzieje się to małym opóźnieniem, które zwykle trwa około dwóch minut. Zanim drzwi odblokują się, woda musi zostać całkowicie odciągnięta z bębna – dopiero wtedy zatrzask się zwolni, aby zapobiec wylaniu wody. Jeśli minął więc czas, a drzwiczki nadal są zamknięte, sprawdź czy nie stoi woda. Jeśli i to nie jest powodem zaciętych drzwiczek, jest kilka innych elementów, które mogły spowodować te problemy. W takim wypadku należy spróbować wcisnąć główny włącznik, odczekać jakiś czas i wtedy otworzyć drzwi. Całkiem możliwe, że ta usterka spowodowana była awarią systemu ciśnieniowego. Sprawdź więc urządzenie pod tym kątem i jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz skontaktować się z fachowcem. Zanim to jednak zrobisz, sprawdź także zaczep oraz uchwyt. Są to części, które znajdują się wokoło blokady. W przypadku ich zepsucia czy uszkodzenia, drzwiczki mogą się zaciąć. Oprócz zaczepu i uchwytu warto skontrolować także zawias. W przypadku jego uszkodzenia, wymiana jest bardzo prosta i możesz przeprowadzić ją samodzielnie. To nie to? W takim razie warto sprawdzić opcję blokady rodzicielskiej. Niektóre modele pralek wyposażone są we właśnie taką funkcję. Przejrzyj instrukcję obsługi swojego urządzenia, aby znaleźć informację o tym, jak wyłączyć blokadę rodzicielską. Aby znaleźć blokadę drzwiczek do swojej pralki Whirlpool, posiłkuj się oznaczeniami z tabliczki znamionowej, a następnie użyj filtrów na górze strony, by znaleźć ją jeszcze szybciej.
Gorąca pralka podczas prania
Zepsuty sprzęt wcale nie oznacza końca jego żywota. Dojście do źródła problemu pozwoli szybko naprawić urządzenie. Pokażemy Ci, jak łatwo możesz dokonać naprawy, bez wzywania fachowca. Informujemy o prostych trikach, dzięki którym szybko wyczyścisz swój sprzęt AGD. Jesteśmy otwarci na nowinki technologiczne i idziemy z duchem czasu.
Zobacz rozwiązanie