Fartuchy do pralek Mastercook
Fartuch do pralki Mastercook jest niezwykle ważną częścią urządzenia - jego funkcją jest pilnowanie szczelności i utrzymywanie całej wilgoci w środku. Jeśli ten gumowy, okalający drzwiczki element zostanie uszkodzony, Twoja pralka nie będzie działać już tak, jak kiedyś. Ze względu na to, że fartuch utrzymuje szczelność, ma on częsty i intensywny kontakt z wilgocią, która jest idealnym miejscem dla rozwoju bakterii, zarazków, a nawet pleśni. Pamiętaj więc, aby zawsze po cyklu prania zostawiać otwarte drzwiczki. Choć zdecydowanie pomoże to w utrzymaniu stanu fartucha, nie jest to zazwyczaj wystarczające. Dodatkowo, w przypadku zaniedbania elementu, może być on powodem nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z urządzenia - ten zapach osiądzie także na Twoich ubraniach. Zniszczony, pęknięty, dziurawy lub zużyty fartuch również powinieneś jak najszybciej wymienić na nowy, aby nie ryzykować wyciekiem. Nowy dobierz na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak powinna wyglądać wymiana, odwiedź nasz kanał na YouTube.
- powrót do Części do pralek Mastercook
- (44) Fartuchy
Fartuch do pralki Mastercook - kiedy warto wyczyścić?
Stan Twojej pralki - zarówno jeśli chodzi o działanie poszczególnych części, jak i jej czystość - ma ogromny wpływ na to, czy Twoje ubrania wychodzą z niej świeże i czyste. Prawidłowa konserwacja nie może ominąć też takiego elementu, jak fartuch do pralki Mastercook. Ta gumowa część pralki, która okala jej drzwiczki, jest obszarem, który może gromadzić mnóstwo bakterii i zabrudzeń. To będzie prowadzić między innymi do brzydkiego zapachu, który osiądzie na Twoich ubraniach. Dlatego pleśń oraz zarazki upodobały sobie fartuch do pralki Mastercook? Jest to część, której zadaniem jest utrzymywanie szczelności urządzenia i trzymanie wilgoci w środku. Oznacza to więc, że ma z wilgocią częsty i intensywny kontakt - to tworzy idealne warunki do namnażania pleśni i bakterii. Oprócz tego, na gumowym elemencie będziesz mógł prawdopodobnie znaleźć także osad z detergentów.
Wiesz już więc, że nie powinieneś dopuszczać do tego, aby fartuch pralki Mastercook nagromadził pleśń. Ale jak czyścić część, aby temu zapobiec i równocześnie jej nie podniszczyć? Do tego warto przygotować sobie wybielacz (pamiętaj, aby używać go ostrożnością i zgodnie z instrukcjami), płyn do mycia naczyń, sodę oczyszczoną i gąbkę lub ściereczkę. Miej blisko także gumowe rękawiczki, jeśli zdecydujesz się używać wybielacza. Na początku przetrzyj fartuch do pralki Mastercook szmatką, aby wstępnie usunąć luźniejsze zabrudzenia i osady oraz wilgoć. Teraz możesz nałożyć rękawiczki - włóż wybielacz i sodę oczyszczoną do szuflady na proszek w proporcjach pół na pół. Do pustego bębna możesz dodać szklankę sody oczyszczonej, aby mieć pewność, że urządzenie jest dokładnie czyszczone. Następnie uruchom gorący cykl prania, a po jego skończeniu znowu przetrzyj fartuch. Po upewnieniu się, że część jest sucha, pozostaw otwarte drzwiczki do pralki, aby wywietrzyć. Czyszczenie fartucha nie musi odbywać się zbyt często, zwłaszcza, jeśli zostawiasz otwarte drzwiczki po każdym praniu. Wystarczy robić to raz na miesiąc, od święta lub kiedy zaczniesz czuć nieprzyjemne zapachy z urządzenia. Aby ułatwić sobie okresowe czyszczenie elementu, po każdym praniu możesz ścierać wilgoć z fartucha. Przed włożeniem ubrań do pralki pozbądź się większych zabrudzeń, jak np. przylepione kawałki błota. Mokre pranie wyjmuj z urządzenie od razu po zakończeniu cyklu i używaj odpowiedniego proszku. Jeśli potrzebujesz instrukcji, które przeprowadzą Cię przez wymianę fartucha na nowy w Twojej pralce Mastercook, zajrzyj na nasz kanał na YouTube.
Jak poradzić sobie z praniem wełny?
Znalazłeś już nowy fartuch do pralki Mastercook? Warto więc poznać kilka sposobów na to, jak uratować Twoje wełniane pranie. Nie jednego z nas zdarzyło się wyprać swój ulubiony sweter i wyciągnąć go z pralki...o kilka rozmiarów mniejszy. Takie materiały lubią kurczyć, na szczęście można temu zapobiec. Warto jednak wiedzieć, że takie skutki może być zbyt wysoka temperatura cyklu prania lub zbyt intensywne działanie bębna. Jak sobie z tym poradzić? Oczywistym jest, że w przyszłości powinieneś myć wełnę tylko w cyklu prania wełny. Ale co ze swetrami, które już się skurczyły? Szkody nie zawsze są odwracalne, ale najlepszym rozwiązaniem jest ponowne umycie materiałów jeśli już wyschły. Jeśli nadal są wilgotne bądź mokre, ostrożnie rozciągnij je do poprzedniego kształtu, na następnie wysusz na płasko.
Zdarzyło Ci się kiedyś zauważyć dziury w Twoich wełnianych lub jedwabnych ubraniach, kocach czy pościelach? Szczególnie przy szwach, mogą one pojawiać się, jeśli nie używasz dobrze dopasowanego proszku, a taki, który zawiera enzymy. Możliwe też, że w Twoim domu pojawiły się robaki, które lubią żerować na ubraniach. Niestety, szkód nie można odwrócić, z wyjątkiem zszycia dziur igłą i nitką. Zmień jednak proszek na delikatniejszy i sprawdź, czy to rozwiąże problem. Pamiętaj - aby Twoje ubrania wychodziły idealnie czyste, ważne jest, aby w dobrym stanie było także same urządzenie. Jeśli więc potrzebny Ci nowy filtr, wąż lub fartuch pralki Mastercook - a także setki innych części - sprawdź ofertę North.
Gorąca pralka podczas prania
Nie wyrzucajmy urządzenia AGD kiedy przestaje działać. Warunkiem naprawy jest odpowiednie rozpoznanie problemu w urządzeniu. Udowadniamy, że drobne naprawy możesz wykonać samodzielnie. Pilnujemy również, abyście jak najlepiej dbali o własne urządzenia. Nieustannie szkolimy się w kwestii naprawy sprzętów AGD, aby pomagać naszym klientom.
Zobacz rozwiązanie