Kategorie części

Mastercook części zamienne

(5 996 produktów)

Oryginalne i zamienne części do sprzętów Mastercook. Zastosowanie filtrów z lewej strony pozwoli na szybszy wynik wyszukiwania części. Możesz także wpisać w wyszukiwarkę model sprzętu do którego szukasz części spisując go z tabliczki znamionowej. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Na naszym kanale YouTube znajdziesz filmiki instruktażowe pokazujące jak w łatwy sposób można wymieniać części w sprzętach AGD.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Historia marki Mastercook

Historię marki Mastercook rozpoczyna powstanie w poniemieckiej fabryce Knauth Odlewni Żeliwa i Metali. Początkowa produkcja skupiała się na elementach żelaznych do parowozów, maszyn rolniczych oraz motocykli. Jednak już kilka miesięcy później powstała Wytwórnia Naczyń Emaliowanych, obejmująca możliwościami produkcyjnymi sprzęt kuchenny.

W roku 1962 Odlewnia Żeliwa i Metali połączyła się z Wytwórnią Naczyń Emaliowych, tworząc Wrocławskie Zakłady Metalurgiczne, w skrócie WZM. Zakłady te specjalizowały się w wytwarzaniu kuchni na węgiel i gaz oraz pralek wirnikowych. Produkowane w zakładach pralki nosiły nazwę Emilia.

Historia marki Mastercook

Kolejne lata działalności to głównie rozwój kuchni gazowych – nowe modele wykorzystywały kilka palników, a z czasem także zasilanie elektryczne. W roku 1976 do firmy przyłączono kolejny podmiot, tworząc jednocześnie nazwę Zakłady Sprzętu Grzejnego „Predom-Wrozamet”. Rok 1988 to produkcja kuchenek z zasilaniem elektrycznym.

Cztery lata później firma przekształciła się w spółkę Skarbu Państwa pod nazwą Wrozamet SA., a w roku 1993 firma wypuściła na rynek nową generację kuchni pod marką Mastercook. Bardzo szybko logo Mastercook przyjęło się jako oznaczenie pozostałych produktów firmy Wrozamet. W roku 1997 firma podjęła współpracę z hiszpańskim producentem Fagor Electrodomesticos S.Coop, wchodzącym w skład korporacji Mondragon Corporation Cooperativa. Już w roku 1999 korporacja Mondragon stała się głównym inwestorem wrocławskiego producenta. Rok 2002 odznaczył się w historii firmy sprzedaniem ostatniej akcji na rzecz Mondragon. W roku 2006 firma zmieniła nazwę na FagorMastercook SA. 30 października 2013 roku w hiszpańskim sądzie złożono wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego.

Uszczelka drzwi do piekarnika Fagor CA7A000A4
Kryza do bojlera Fagor AS0019133
44400
Wyślemy jutro
outlet Outlet już od 39900
Silnik wentylatora do lodówki Fagor FH4G013A0
Wąż wewnętrzny do zmywarki Fagor V24A000Z0
Fartuch L21B013C0 do pralki Fagor
6690
Wyślemy dziś
Pokrętło do kuchenki Mastercook C181434P6
Przełącznik do piekarnika Fagor C11R032A7
Uchwyt drzwi do piekarnika Fagor C240095A8
Krzyżak bębna AS0013038 do pralki Mastercook
Pokrętło do kuchenki Fagor C18U002A2
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz rodzaj urządzenia
Może Cię zainteresować

Limity w dostępie do części zamiennych Mastercook

Urządzenia marki Mastercook w kuchni

Z powodu upadłości firmy Mastercook dostęp do części zamiennych do urządzeń tego producenta został mocno ograniczony. Oryginalne podzespoły pochodzące z Wrocławskich linii produkcyjnych dostępne są w limitowanych ilościach lub całkowicie zniknęły z rynku. Coraz rzadziej znaleźć można także urządzenia tej marki, przez co nawet rynek części używanych powoli znika. Rynek części AGD ma jednak na szczęście jedną wspólną cechę z naturą – nie znosi pustki. Tam, gdzie zabrakło wytworów oryginalnych i wsparcia producenta, pojawiły się części produkowane przez wytwórców niezależnych i pozostałe firmy. Części zamienne do urządzeń marki Mastercook są więc ciągle dostępne, i choć nie są to oryginały, dają możliwość naprawy sprzętu domowego.

Obecnie produkowane zamienniki są praktycznie w 100% zgodne z częściami produkowanymi we Wrocławskich fabrykach. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że choć lukę rynkową powstałą po upadku firmy Mastercook bardzo szybko zapełnili inni producenci, dostęp do części zamiennych wciąż jest limitowany – niektóre podzespoły produkowane są w małych ilościach, inne dostępne są wyłącznie na specjalne zamówienie, a w przypadku niektórych części nie rozpoczęto produkcji zamienników. Dlatego też w chwili obecnej najlepszą radą dla posiadaczy urządzeń marki Mastercook jest zalecenie dbałości o posiadany sprzęt oraz wcześniejsze sprawdzenie, czy najważniejsze podzespoły będzie można w razie awarii wymienić. Inaczej ma się sprawa z akcesoriami. Jako artykuły sprzedawane są w dużych ilościach, a akcesoria dostarczane są przez producentów zamienników regularnie.

Zmywarka pobiera i wypuszcza wodę

Nie panikujmy, jak sprzęt AGD w naszym domu przestanie działać. Dojście do źródła problemu pozwoli szybko naprawić urządzenie. Pokażemy Ci, jak łatwo możesz dokonać naprawy, bez wzywania fachowca. Informujemy o prostych trikach, dzięki którym szybko wyczyścisz swój sprzęt AGD. Jesteśmy otwarci na nowinki technologiczne i idziemy z duchem czasu.

Zobacz rozwiązanie
Zmywarka pobiera i wypuszcza wodę
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się
scroll top