Kategorie części

Mastercook części zamienne

Oryginalne i zamienne części do sprzętów Mastercook. Zastosowanie filtrów z lewej strony pozwoli na szybszy wynik wyszukiwania części. Możesz także wpisać w wyszukiwarkę model sprzętu do którego szukasz części spisując go z tabliczki znamionowej. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Na naszym kanale YouTube znajdziesz filmiki instruktażowe pokazujące jak w łatwy sposób można wymieniać części w sprzętach AGD.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Historia marki Mastercook

Po znalezieniu odpowiednich części Mastercook, możesz poznać nieco historii firmy, która od lat gości w naszych kuchniach. Historia marki Mastercook rozpoczyna się w Odlewni Żeliwa i Metali - na początku produkcja skupiała się na elementach żelaznych do parowozów, maszyn rolniczych oraz motocykli. Niedługo później powstała Wytwórnia Naczyń Emaliowanych, obejmująca możliwościami produkcyjnymi sprzęt kuchenny.

Historia marki Mastercook

Po połączeniu się tej wytwórni z Odlewnią Żeliwa i Metali w 1962 roku, powstały Wrocławskie Zakłady Metalurgiczne, w skrócie WZM. Specjalizowały się one w wytwarzaniu pralek wirnikowych, a także kuchni na węgiel i gaz. Jednym z produkowanych modeli pralek, który stał się popularny, był model Emilia. Kolejne lata działalności obfitowały w rozwój kuchni gazowych - nowe modele wykorzystywały kilka palników. W 1976 roku do firmy przyłączono kolejny podmiot, tworząc Zakłady Sprzętu Grzejnego Predom-Wrozamet, a w 1988 roku rozpoczęła się produkcja kuchenek z zasilaniem elektrycznym.

Cztery lata później, firma przekształciła się w spółkę Skarbu Państwa pod nazwą Wrozamet SA., a w 1993 roku na rynek wyszła nowa generacja kuchni, już pod marką Mastercook. Logo Mastercook przyjęło się jako oznaczenie pozostałych produktów firmy Wrozamet. W 1997 roku firma podjęła współpracę z hiszpańskim producentem Fagor Electrodomesticos S.Coop, który wchodził w skład korporacji Mondragon Corporation Cooperativa. W 2006 roku nazwa firmy zmieniła się na FagorMastercook SA, a 30 października 2013 roku w hiszpańskim sądzie złożono wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego. Części zamienne Mastercook znajdziesz w North.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(77)
2688
Wyślemy pojutrze
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(147)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(9)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(5)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(27)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz rodzaj urządzenia
Może Cię zainteresować

Limity w dostępie do części zamiennych Mastercook

mastercook części zamienneWiele polskich kuchni wyposażonych jest w urządzenia marki Mastercook. Części do tych urządzeń, choć znajdziesz w North, są teraz mniej dostępne z powodu upadłości firmy. Oryginalne podzespoły pochodzące z wrocławskich linii produkcyjnych można znaleźć w ograniczonych ilościach, a niektóre całkowicie zniknęły z rynku. Co raz rzadziej spotkać można urządzenia tej marki w sklepach, nawet internetowych, znikają także z rynku części używanych Mastercook. Części zamienne można jednak znaleźć wśród ofert producentów niezależnych oraz firm pozostałych - dzięki temu są one ciągle dostępne, i choć nie są to oryginały, a także nie są w wielkich ilościach, dają możliwość naprawy sprzętu domowego.

Obecnie produkowane zamienniki są całkowicie zgodne z częściami produkowanymi we wrocławskich fabrykach, a co za tym idzie - także całkowicie kompatybilne z urządzeniami Mastercook, które mogą znajdować się w Twoim domu. Nie należy jednak zapominać o tym, że choć lukę rynkową, która powstała w wyniku upadku firmy, wypełnili inni niezależni producenci, to dostęp do części zamiennych nadal jest ograniczony i limitowany. Niektóre podzespoły produkowane są w małych ilościach, inne dostępne są wyłącznie na specjalne zamówienie, a w przypadku niektórych części nie rozpoczęto jeszcze produkcji zamienników, lub ta produkcja nie zostanie rozpoczęta w ogóle. Właśnie dlatego obecni posiadacze urządzeń marki Mastercook powinni dbać o posiadany sprzęt, aby przedłużyć jego życie. Sprawdź także, czy w przypadku awarii niektórych części, będziesz w stanie wymienić je na nowe, aby nie musieć pozbywać się urządzenia Mastercook. Części - choć w dużej mierze zamienne, to świetnej jakości i w 100% kompatybilne z Twoim urządzeniem - znajdziesz w North. W naszej ofercie znajdziesz jednak oryginalne części zamienne do jednego z popularniejszych modeli kuchenek, Mastercook 3400. Zwróć uwagę na swoją tabliczkę znamionową, a następnie użyj filtrów na górze strony, aby znaleźć potrzebny element. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak samodzielnie go wymienić, możesz to sprawdzić na naszym kanale YouTube, gdzie znajdziesz długą listę filmików instruktażowych.

Gorąca pralka podczas prania

Nie panikujmy, jak sprzęt AGD w naszym domu przestanie działać. Dojście do źródła problemu pozwoli szybko naprawić urządzenie. Pokażemy Ci, jak łatwo możesz dokonać naprawy, bez wzywania fachowca. Informujemy o prostych trikach, dzięki którym szybko wyczyścisz swój sprzęt AGD. Jesteśmy otwarci na nowinki technologiczne i idziemy z duchem czasu.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top