Blokady do pralek Electrolux
Blokady do pralek Electrolux są niezbędną częścią urządzenia, znajdującą się zarówno w starszych, jak i nowszych modelach. System automatycznego zatrzaskiwania drzwiczek ma za zadanie zamykać je wraz z naładowaniem i włączeniem pralki, by po zakończeniu cyklu i odpompowaniu wody otworzyć je, zazwyczaj z nieznacznym opóźnieniem. Z czasem blokada może ulec uszkodzeniu lub naturalnemu zużyciu, co często oznacza trudności z otworzeniem drzwiczek i, w przypadku całkowitego ich zacięcia, brak dostępu do prania. W takiej sytuacji element powinien zostać wymieniony na nowy – jest to prosty zabieg, który możesz wykonać na własną rękę. Zacznij od dobrania pasującej blokady – sprawdź oznaczenia z tabliczki znamionowej i użyj filtrów na górze strony, aby znaleźć ją jeszcze szybciej. W North znajdziesz zarówno części oryginalne, jak i fabryczne zamienniki. Instrukcje, które przeprowadzą Cię krok po kroku przez wymianę wadliwych elementów w Twoich sprzętach domowych znajdziesz na naszym kanale YouTube.
Czy blokada do pralki Electrolux jest zepsuta?
Blokada do pralki Electrolux jest ważnym elementem drzwiczek w niemal każdym modelu zarówno starszych, jak i nowszych pralek. Jako system automatycznego zatrzaskiwania drzwi, ma je zamykać po załadowaniu oraz uruchomieniu urządzenia i samoistnie otwierać je po zakończeniu programu prania. Jeśli blokada zacięła się i nie jesteś w stanie otworzyć drzwi, pod żadnym pozorem nie rób tego siłą, ani narzędziami – zaryzykowałbyś tylko uszkodzenie sąsiadujących części. Wymieniałeś blokadę niedawno? W takim razie przypadek, w jakim to ona stoi za zacięciem drzwiczek, jest mało prawdopodobny. Jakie inne części mogło spowodować ten problem?
Należy pamiętać, że blokada do pralki Electrolux nie zwalnia się od razu po zakończeniu prania, a z niewielkim opóźnieniem – najczęściej trwa ono około dwóch minut. Jeśli jednak trwa to dłużej niż zwykle, sprawdź czy w bębnie nie została woda po praniu. Blokada nie zwolni się, dopóki woda nie zostanie do końca odpompowana – to między innymi dzięki temu zapobiega się jej wylaniu. Jeśli zauważyłeś, że woda została już odciągnięta, a blokada nadal nie zwolniła drzwiczek, warto sprawdzić inne elementy. Najpierw wciśnij główny włącznik, odczekaj chwilę, po czym spróbuj otworzyć drzwiczki. Może okazać się, że powodem zaciętych drzwiczek była awaria systemu ciśnieniowego. Jeżeli po sprawdzeniu urządzenie pod tym kątem okaże się, że to właśnie to było przyczyną usterki, najlepiej zadzwoń do serwisu. W przypadku zaciętych drzwiczek należy sprawdzić także uchwyt oraz zaczep. Oba elementy znajdują się w okolicach blokady. Ich uszkodzenie lub zepsucie mogło więc uniemożliwić otwarcie drzwiczek. Sprawdź także zawias – może okazać się, że wymaga on wymiany. Jest to bardzo prosta naprawa, którą możesz wykonać samodzielnie. Weź także pod uwagę, że w wielu modelach pralek znajduje się blokada dziecięca. Możliwe, że jest ona włączona. Aby dowiedzieć się, jak wyłączyć taką blokadę w Twoim urządzeniu, sprawdź instrukcję obsługi. Dobierając nowe części do swojej pralki Electrolux, posiłkuj się oznaczeniami z tabliczki znamionowej.
Gorąca pralka podczas prania
Nie panikujmy, kiedy urządzenie przestaje działać. Właściwe określenie problemu usterki to klucz do samodzielnej naprawy. Wskazujemy, jak z naszą pomocą wykonać to w domowym zaciszu. Dodatkowo podpowiadamy, jak dbać o sprzęt, aby przedłużyć jego żywotność. Świat AGD nie ma przed nami tajemnic.
Zobacz rozwiązanie