Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Pralka Rodzaj urządzenia

Grzałki do pralek Candy

Grzałki do pralki Candy pełnią jedną z najważniejszych ról w urządzeniu - dbają one o podgrzewanie wody. Twoje ubrania potrzebują odpowiednio wysokiej temperatury, aby możliwe było wywabienie uciążliwych plam, więc to właśnie dzięki grzałce wychodzą one czyste i pozbawione zabrudzeń. Niestety, grzałki to także elementy, które są podatne na gromadzenie kamienia - osadów różnego pochodzenia - a także rdzy. To wszystko może sprawić, że element przestanie działać prawidłowo, co zaburzy pracę pralki. W takim wypadku grzałkę należy wymienić na nową, kompatybilną z modelem urządzenia, jaki posiadasz. North oferuje Ci różne rodzaje grzałek, jak rurkowe oraz elektryczne. Zazwyczaj wykonywane są one ze stali lub z materiałów ceramicznych. Aby szybciej znaleźć to, czego szukasz, skorzystaj z filtrów na górze strony. Chcesz samodzielnie wymienić swoją grzałkę do pralki Candy? Odwiedź nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziesz odpowiednie instrukcje, które przeprowadzą Cię przez tę naprawę krok po kroku.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność
Instrukcje naprawy
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(10)
10326
Wyślemy dziś
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(27)
4736
Wyślemy dziś
5277
Wyślemy jutro
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(6)
4001
Wyślemy jutro
12600
Wyślemy jutro
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Po czym poznać uszkodzenie grzałki do pralki Candy?

grzałka do pralki CandyGrzałka do pralki Candy, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie podgrzewać wodę w urządzeniu do wymaganej temperatury. W przypadku zepsucia, korzystanie z pralki będzie utrudnione - nie będzie ona spełniać swojego zadania. Jak więc prawidłowo rozpoznać objawy i dowiedzieć się, które z nich oznaczają, że grzałka do pralki Candy jest zepsuta i wymaga wymiany?

Po pierwsze i oczywiste; zwróć uwagę na temperaturę w pralce. Mogą zdarzyć się dwie rzeczy - będzie ona zbyt niska bądź zbyt wysoka. Zbyt zimna woda poskutkuje niedopranymi ubraniami, a to łatwo będzie zauważyć, ponieważ plamy pozostaną. Zbyt gorąca woda również będzie oznaką awarii. Będziesz mógł zauważyć, że Twoje ubrania kurczą się, są za ciepłe w dotyku, a z urządzenia leci para. Aby upewnić się, że temperatura jest zbyt wysoka, najprostszym sposobem jest skontrolowanie, czy obudowa nagrzewa się wraz z pracą urządzenia. Dodatkowo zmieni się też czas nagrzewania wody - będzie to przebiegać albo zbyt długo (stąd zimna woda), albo zbyt szybko (stąd zbyt gorąca woda). Kolejnym objawem, choć nie jest on jednym z najczęstszych, jest wybijanie bezpieczników. Spalenie lub zepsucie grzałki do pralek Candy może być przyczyną zwarcia w instalacji elektrycznej. Możliwe też, że urządzenie będzie gwałtownie wyłączać się, przerywając pranie. Aby móc zapobiec takim sytuacjom, po wymianie grzałki na nową warto wiedzieć, dlaczego ten element się psuje. Najczęstszym powodem uszkodzeń jest kamień. Warto więc upewnić się, że posiadasz odpowiednie środki odkamieniające. Część może też zostać uszkodzona mechanicznie. Grzałka jest mocno eksploatowanym elementem, a więc możliwe, że pękła lub została w jakiś sposób zniekształcona czy wygięta. By to zauważyć należy fizycznie sprawdzić stan grzałki. Zwróć też uwagę na jej kolor - jeśli jest on czarny, oznacza to, że jest spalona. Awaria grzałki wymagać będzie jej natychmiastowej wymiany. Wybierz więc pasującą nową część i znajdź odpowiedni filmik instruktażowy na naszym kanale YouTube, jeżeli chcesz dokonać naprawy samodzielnie.

Gorąca pralka podczas prania

Nie panikujmy, jak sprzęt AGD w naszym domu przestanie działać. Warunkiem naprawy jest odpowiednie rozpoznanie problemu w urządzeniu. Udowadniamy, że drobne naprawy możesz wykonać samodzielnie. Pilnujemy również, abyście jak najlepiej dbali o własne urządzenia. Nieustannie szkolimy się w kwestii naprawy sprzętów AGD, aby pomagać naszym klientom.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top