Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Pralka Rodzaj urządzenia

Paski napędowe do pralek Beko

Paski do pralek Beko są elementami wyposażenia każdego z tych urządzeń. Napędzają one pracę bębna, przenosząc na niego obroty z silnika, przy wykorzystaniu koła pasowego. Tym samym zapewniają one prawidłową i płynną pracę pralki. Jest to część intensywnie eksploatowana, a więc może ulec zużyciu lub uszkodzić się. Nie są to rzadkie przypadki i najczęściej wymagają one wymiany paska klinowego. Jeżeli jest on zużyty lub zerwany, pralka nie będzie w stanie prawidłowo i efektywnie działać. Nowy pasek napędowy dobierz na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej, znajdź go szybciej korzystając z filtrów na górze strony. Jego wymiana jest prosta i możesz dokonać jej samodzielnie. Jeśli potrzebujesz instrukcji tej naprawy, odwiedź nasz kanał na YouTube i dobierz odpowiedni filmik instruktażowy, który przeprowadzi Cię przez nią krok po kroku.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(11)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(8)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(42)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(11)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(9)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(22)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Jak rozpoznać zużyty pasek napędowy do pralki Beko?

Pasek napędowy do pralki Beko ma za zadanie zapewniać prawidłową i płynną prace bębna poprzez przenoszenie na niego obrotów z silnika, przy pomocy koła pasowego. Jest to więc niezbędna część wyposażenia, bez której urządzenie nie będzie działać w pełni prawidłowo. Uszkodzenie lub zużycie paska dają zazwyczaj konkretne objawy, które łatwo będzie zaobserwować. Warto je poznać, aby móc wcześnie zareagować na usterkę i wymienić pasek klinowy do pralki Beko na nowy.

Zerwanie paska klinowego może być przyczyną braku obrotów bębna po uruchomieniu urządzenia i włączeniu programu. Będziesz mógł tez zauważyć brak wirowania nawet po odpompowaniu wody i całkowitym zakończeniu cyklu. Taki przypadek może też oznaczać problem z kołem pasowym. Jeżeli zablokowało się, pasek mógł zostać zerwany. Następnym sygnałem zużytego lub uszkodzonego paska jest zacinanie się bębna w trakcie próby wykonania pełnego obrotu. Możliwe, że zauważysz także zbyt mokre i niedoprane ubrania, a także ślady proszku pozostające na tkaninach. Taki stan rzeczy oznacza, że obroty bębna były zbyt wolne, aby urządzenie mogło prawidłowo wykonać swoją prace. Objawem, który może wyglądać dość niepokojąco jest dym, czasem idący w parze z nieprzyjemnym zapachem. Jest to skutek ocierania się paska klinowego o koło pasowe w sposób, który będzie powodował także wibracje w urządzeniu. Może się to przydarzyć szczególnie w przypadku zużytych, starych pasków, które od dawna nie były wymieniane. Pasek może być rozciągnięty poprzez długoletniego użytkowania, co przyczyni się do powstania hałasów i drgań. Element powinien pozostawać napięty przez cały czas, jeśli więc powstaną luzy, pralka może głośniej pracować, mogą także powstać wibracje. Jeżeli zauważysz powyższe sygnały, sprawdź stan paska, najpierw lokalizując go w urządzeniu. W pralkach ładowanych od frontu będzie on z tyłu, na środku bębna, podczas gdy w pralkach ładowanych od góry znajdziesz go od spodu. Pasek napędowy nie jest trudny w wymianie – dobierz nową część w North.

Gorąca pralka podczas prania

Nie wyrzucajmy urządzenia AGD kiedy przestaje działać. Odpowiednie zdiagnozowanie usterki to podstawa naprawy wraz z doborem części zamiennych. Pokazujemy, że jest to możliwe dzięki naszym wskazówkom. Szczegółowo opisujemy również jak pielęgnować urządzenia. Dajemy "drugie życie" urządzeniom.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top