Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Pralka Rodzaj urządzenia

Fartuchy do pralek Beko

Fartuchy do pralki Beko spełniają rolę uszczelki w urządzeniu - jest to jedna z najważniejszych funkcji. Są to gumowe, okalające drzwiczki pralki części, bez których nie działałaby ona prawidłowo. Ze względu na ich rolę, która polega na zatrzymywaniu wody i wilgoci wewnątrz, mają z nią regularny kontakt. Wilgoć jest jednak idealnym środowiskiem do namnażania i rozwoju pleśni, bakterii i różnego rodzaju zarazków. Ich nagromadzenie może być powodem nieświeżego zapachu, który wydobywa się z pralki, a także osiada na Twoich ubraniach. Dlatego tak ważne jest zostawianie otwartych drzwiczek - choć pomaga utrzymać świeżość, nie jest jednak wystarczające. Zaniedbane fartuchy do pralki Beko mogą spowodować także szereg innych problemów, jak np. wycieki z urządzenia. Ważna jest więc wymiana części w przypadkach takich jak zniszczenie (podziurawienie czy pęknięcie elementu), a także naturalne zużycie. Nowy fartuch dobierz na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej. Nie zapomnij o prawidłowej konserwacji, aby część posłużyła Ci jeszcze dłużej.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność
Instrukcje naprawy


gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(6)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(7)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(48)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(21)
5311
Wyślemy dziś
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(6)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(8)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(11)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(3)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(7)
6390
Wyślemy dziś
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(6)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(5)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Fartuch do pralki Beko - skuteczne czyszczenie

fartuch do pralki bekoNawet tak niepozorna część, jak fartuch do pralki Beko, ma jedną z najważniejszych ról w Twoim urządzeniu. Pilnuje on szczelności pralki i dba o to, aby zatrzymywać całą wilgoć w środku - oznacza to jednak, że ma z nią częsty i intensywny kontakt. To z kolei prowadzi do szybkiego namnażania się bakterii, a czasem nawet ciemnej pleśni, brzydkiego zapachu dochodzącego z wnętrza urządzenia i przecieków. Zbiera się na nim również osad pozostały po proszkach i płynach do prania. To wszystko przyczynia się do szybkiego zużycia tego gumowego elementu, który z czasem może także pęknąć bądź zniszczyć się. Fartuch pralki Beko wymaga więc regularnego czyszczenia, tak samo jak i inne urządzanie oraz ich elementy znajdujące się w Twoim domu. Warto więc wprowadzić krok czyszczenia fartucha do planu swoich regularnych domowych porządków - dbanie o swój sprzęt znacznie przedłuża jego życie. Pozostawiany sam sobie na zbyt długi czas, bez czyszczenia i sprawdzania jego stanu, nie tylko rozwinie pleśń i brzydkie zapachy, które osiądą na Twoich ubraniach, ale też może spowodować wyciekanie. Jak często powinieneś więc czyścić swój fartuch do pralki Beko?

Częstotliwość czyszczenia zależy od tego, jak często korzystasz z urządzenia - nie ma potrzeby, aby szorować część co tydzień, ani nawet przy każdej okazji porządków domowych. Możesz sprawdzić w jakim stanie jest element, zwyczajnie się mu przyglądając. Jeśli zobaczysz ciemne plamy, czas chwycić za gąbkę, bo prawdopodobnie są one pleśnią. Podobnie jeśli poczujesz nieprzyjemny zapach - fartuch do pralki Beko najprawdopodobniej nagromadził zbyt wiele brudu i bakterii. Jeśli nie masz akurat środka czyszczącego, istnieją domowe sposoby i mieszanki, które Ci pomogą.

Woda utleniona, czy nadtlenek wodoru, wymieszana z sokiem z cytryny skutecznie usunie pleśń. Zamiast wody utlenionej możesz użyć octu winnego - wszystkie trzy składniki mają właściwości żrące. Nie masz nadtlenku wodoru? Chwyć sodę oczyszczoną i płyn do mycia naczyń, wymieszaj i wlej do szuflady na proszek. Możesz także dodać trochę wody. Kilka dużych łyżek sody wsyp także do bębna, a następnie uruchom pusty cykl prania i ustaw na ciepłą temperaturę. Po wszystkim weź małą miskę, płyn do mycia naczyń i ciepłą wodę, zanurz w mieszance gąbkę bądź szmatkę i przetrzyj fartuch, upewniając się, że nie omijasz spodu. Jeśli włączysz ten krok do swoich porządków domowych, Twój nowy fartuch do pralki Beko z North będzie z Tobą dłużej.

Twój fartuch wymaga bardziej zdecydowanego rozwiązania? Kup specjalny środek - są one stworzone do utrzymywania czystości Twoich urządzeń, a więc także silniejsze. Poradzą sobie więc z cięższymi zabrudzeniami. 

Fartuchy do pralki Beko można wymienić na nowe!

Dbanie o szczelność i zatrzymywanie wilgoci w środku urządzenia jest ważnym elementem prawidłowego działania Twojego urządzenia i unikania przecieków. Fartuch do pralki Beko ma uszczelniać Twoje urządzenie, a przez to ma ciągły kontakt z wilgocią. Niestety, może to sprawić, że na jego powierzchni namnożą się bakterie, pojawią się ciemne plamy, czyli pleśń, a także brzydki zapach dochodzący z wnętrza i właśnie przecieki. Możesz zauważyć także nieestetyczny osad pozostawiany przez proszki i płyny do prania. Aby trochę załagodzić ten proces, warto zostawiać otwarte drzwiczki po każdym procesie prania, a także regularnie czyścić ten gumowy element. Jeśli Twój fartuch do pralki jest zbyt brudny, pęknięty bądź po prostu zużyty, będziesz mógł zauważyć nie tylko zanieczyszczenia na jego powierzchni, ale również wycieki, a brzydki zapach będzie niestety osiadać na Twoich ubraniach. Upewnij się więc, że kiedy tylko zdiagnozujesz problem z elementem, znajdziesz nowy, który pasować będzie do modelu Twojej pralki i zadbasz o jego higienę, aby przedłużyć życie urządzenia. Wymiana fartucha na nowy nie należy do najszybszych ze względu na konieczność demontażu frontu, jednak dzięki filmikom instruktażowym na naszym kanale YouTube, możesz nauczyć się, jak zrobić to samodzielnie. Użyj filtrów na górze strony, aby szybko znaleźć pasującą część.

Gorąca pralka podczas prania

Popsute urządzenie wcale nie oznacza, że musimy go wyrzucić. Sprawdź, czy sam podejmiesz się wyzwania i naprawisz sprzęt. Samodzielna naprawa nie musi być trudna, z nami poradzisz sobie bez problemu. Podpowiadamy także, jak utrzymać sprzęt w czystości i cieszyć się jego długim użytkowaniem. Duże AGD, jak i małe nie ma przed nami tajemnic, stale doszkalamy się, aby służyć fachową wiedzą dla klientów.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top