Blokady do pralek Beko
Blokady do pralek Beko, to system automatycznego zatrzaskiwania oraz otwierania drzwiczek urządzenia – znajduje się on zarówno w nowszych, jak i starszych modelach. Blokada ma zamykać drzwi zaraz po załadowaniu i włączeniu programu, a następnie otwierać się po jego zakończeniu, z pewnym – często dwuminutowym – opóźnieniem. Ponieważ w miarę użytkowania może zostać uszkodzona lub zużyta, zdarza się, że otwarcie drzwiczek po praniu – a więc i dostanie się do ubrań – jest niemożliwe. W takich przypadkach najczęściej wymagana jest wymiana blokady na nową. Na szczęści jest to bardzo proste i możesz wykonać ten zabieg całkowicie samodzielnie. Wystarczy, że dobierzesz odpowiednią część wymienną – North oferuje zarówno oryginalne, jak i fabryczne zamienniki. Aby znaleźć ją jeszcze szybciej, skorzystaj z filtrów na górze strony. Jeśli potrzebujesz prostych instrukcji, które pokażą Ci jak wymieniać wadliwe części Twoich sprzętów domowych, zajrzyj na nasz kanał na YouTube i wybierz odpowiedni filmik.
Czy Twoja blokada do pralki Beko jest uszkodzona?
Blokada do pralki Beko jest ważną częścią urządzenia, która znajduje się w większości starszych oraz nowszych modeli. Jej rolą jest automatyczne zatrzaskiwanie drzwi po załadowaniu i włączeniu prania. Blokada samoistnie otwiera się po jego zakończeniu. W przypadku, kiedy system blokowania zaciął się i drzwiczki nie otwierają się, nie próbuj otwierać ich siłą, ani narzędziami. To mogłoby doprowadzić do uszkodzenia sąsiadujących podzespołów. Jeśli blokada do pralki Beko była w Twoim urządzeniu niedawno wymieniana - szanse, że to ona jest powodem zacięcia są bardzo małe. Jakie więc inne elementy mogły do tego doprowadzić?
Na samym początku warto zwrócić uwagę na to, że blokada drzwiczek nie zwalnia się zaraz, kiedy pralka zakończy cykl prania. Dzieje się to z mniej więcej dwuminutowym opóźnieniem. Jeśli jednak trwa to dłużej, zerknij czy w bębnie nie stoi dalej woda – blokada nie tworzy drzwi, jeśli woda nie została całkowicie odpompowana. Właśnie między innymi ten system zapobiega wylaniu. W przypadku, jeśli woda już zeszła, a blokada nadal trzyma drzwiczki, należy sprawdzić inne możliwe przyczyny. Spróbuj wcisnąć główny włącznik i po odczekaniu krótkiego czasu, spróbuj otworzyć drzwiczki. Możliwe, że za zaciętymi drzwiami stała awaria systemu ciśnieniowego. Kiedy sprawdzisz urządzenie pod tym właśnie kątem i sytuacja tego wymaga, zadzwoń do serwisu i wezwij fachowca. Inne części, które mogły spowodować zacięcie się drzwiczek są zaczep i uchwyt. Zarówno jeden, jak i drugi element znajdują się w okolicach blokady, a więc ich zepsucie czy uszkodzenie mogłoby uniemożliwić otwarcie drzwi. Warto sprawdzić także zawias – jeśli okaże się, że wymaga on wymiany, na szczęści jest ona bardzo prosta i przeprowadzisz ją samodzielnie. Wiele modeli pralek wyposażonych jest także w blokady dziecięce, a więc upewnij się, że właśnie ta funkcja nie jest włączona. Sprawdź instrukcję obsługi, aby dowiedzieć się, jak wyłączyć taką blokadę w Twoim urządzeniu. Wybierając nową część, sprawdź oznaczenia z tabliczki znamionowej.
Gorąca pralka podczas prania
Wadliwy sprzęt nie oznacza porzucenia go na straty. Ratunkiem może być właściwa diagnoza problemu i odpowiedni dobór nowej części zamiennej. Pokazujemy, że samodzielna naprawa może być bardzo prosta w wykonaniu. Przekazujemy także istotną wiedzę dotyczącą uzytkowania i dbania o sprzęt AGD. Stale pogłębiamy naszą wiedzę, aby móc pomagać wam jeszcze więcej.
Zobacz rozwiązanie