Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Pralka Rodzaj urządzenia

Grzałki do pralek Amica

Grzałki do pralki Amica są jedną z ważniejszych części urządzenia. Dbają o prawidłową temperaturę, podgrzewając wodę tak, by wywabić plamy z Twoich ubrań. To właśnie dzięki odpowiednio wysokiej temperaturze Twoje pranie wychodzi z urządzenia czyste i wolne od zabrudzeń. Oznacza to, że w przypadku zepsucia grzałki, pralka nie będzie w stanie w pełni wykonywać swojego zadania. Niestety, jest to element mocno eksploatowany, a więc i podatny na różnego rodzaju usterki i uszkodzenia, jak osiadanie kamienia, rdzy czy też spalenie. W takich właśnie przypadkach należy wymienić grzałkę na nową, aby przywrócić prawidłowe działanie pralki. Wybór części pasującej do modelu Twojego urządzenia ułatwią Ci oznaczenia z tabliczki znamionowej oraz filtry na górze strony. North oferuje zarówno grzałki elektryczne, jak i rurkowe. Części zazwyczaj wykonywane są z materiałów ceramicznych bądź ze stali. Możesz wymienić grzałkę samodzielnie, korzystając z instrukcji, które znajdziesz na naszym kanale YouTube.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność
Instrukcje naprawy
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(6)
10490
Wyślemy jutro
outlet Outlet już od 7900
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(10)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(9)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
5390
Wyślemy jutro
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Objawy uszkodzenia grzałki do pralki Amica

grzałka do pralki AmicaGrzałka do pralki Amica to ważna część urządzenia, które podgrzewa wodę do odpowiedniej temperatury. Dba więc pośrednio o to, by Twoje ubrania były wolne od plam. Jej zepsucie może poskutkować utrudnionym korzystaniem z pralki - obniży się jej efektywność. Istnieje kilka znaków, na które warto zwracać uwagę, jeżeli wydaje Ci się, że Twoje grzałka do pralki Amica jest uszkodzona i może wymagać wymiany.

Ponieważ grzałka odpowiada za temperaturę, to właśnie to jest pierwszym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę. W przypadku uszkodzonej grzałki do pralek Amica, temperatura może być zbyt niska bądź zbyt wysoka. Jeśli jest zbyt zimna, Twoje ubrania nie będą się dopierać. Łatwo to zauważysz po plamach, które nie do końca dało się wywabić. Za gorąca woda też nie jest niczym dobrym i może świadczyć o awarii. Ubrania prawdopodobnie będą się kurczyć, będą gorące w dotyku, a z pralki może lecieć para wodna. Najlepiej skontroluj poziom nagrzania samej obudowy podczas pracy urządzenia - jeśli jest ona zbyt ciepła, może to być oznaką problemów z grzałką. Oprócz samej temperatury, zmieni się także czas, w jakim nagrzewa się woda. Proces będzie o wiele dłuższy, dlatego też woda może być zbyt zimna, lub przeciwnie - bardzo krótki i stąd zbyt wysoka temperatura. Jednym z objawów, które będziesz mógł zauważyć - choć nie występuje aż tak często - jest wybijanie bezpieczników. Jeśli grzałka jest spalona, to może spowodować zwarcie w instalacji elektrycznej. Może się to łączyć z gwałtownym wyłączaniem się pralki w trakcie cyklu. W powyższych przypadkach grzałka najczęściej będzie wymagać wymiany na nową. Po zamontowaniu nowej, warto wiedzieć co powoduje takie usterki, aby w przyszłości móc ich uniknąć. Pierwszym i najczęstszym powodem jest oczywiście kamień, który niestety lubi osadzać się na elementach grzejnych. Grzałka może też jednak ulec uszkodzeniu mechanicznemu, co już będzie trzeba sprawdzić, oglądając element fizycznie. Sprawdź, czy nie jest pęknięty lub zniekształcony, a jeśli zmienił kolor i jest czarny, oznacza to spaleniznę. Nową grzałkę znajdziesz, posiłkując się oznaczeniami z tabliczki znamionowej i używając filtrów na górze strony. W samodzielnej wymianie pomogą Ci filmiki instruktażowe, znajdujące się na naszym kanale YouTube.

Gorąca pralka podczas prania

Wadliwy sprzęt nie oznacza porzucenia go na straty. Odpowiednie rozpoznanie usterki to połowa sukcesu do naprawy sprzętu. Pokazujemy, jakich narzędzi użyć i na co zwrócić uwagę podczas usuwania awarii. Dodatkowo staramy się dawać wskazówki, jak dbać o urządzenie, aby slużyło jak najdłużej i bezawaryjnie. Stale podnosimy nasze umiejętności, aby dzielić się z Wami wiedzą.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top