Amortyzatory bębna do pralek Amica
Amortyzatory bębna do pralek Amica są niezbędnym elementem wyposażenia każdego z tych urządzeń. Ich zadaniem jest łagodzenie ruchów bębna, w trakcie prania czy wirowania. Wyciszając w ten sposób wibracje oraz wstrząsy, możemy uniknąć wielu usterek i uszkodzeń pralki. Miejsca amortyzatorów bębna znajduje się przy zbiorniku, a ich zużycie lub zepsucie zostanie zasygnalizowane konkretnymi objawami. Wibracje, uderzenia, narastające wstrząsy czy nawet poruszająca się po podłodze pralka, to tylko jedne z objawów. W przypadku zużycia lub uszkodzenia amortyzatorów, często należy się liczyć z powstaniem innych uszkodzeń. Dodatkowo, korzystanie z pralki może stać się znacznie utrudnione lub nawet niemożliwe – zły stan amortyzatorów ma wpływ na całe urządzenie. Ponieważ są elementami, które są intensywnie eksploatowane i pracują niemalże nieprzerwanie – podczas prania oraz wirowania – mogą ulec szybszemu zużyciu w miarę korzystania ze sprzętu. W powyższych przypadkach amortyzatory wymagają natychmiastowej wymiany. Taka naprawa nie jest trudna i możesz wykonać ją samodzielnie. Dobierz nowe części w North i odwiedź nasz kanał na YouTube, jeżeli potrzebujesz instrukcji wymiany.
- powrót do Części do pralek Amica
- (44) Amortyzatory bębna
Czy Twój amortyzator bębna do pralki Amica wymaga wymiany?
Amortyzatory bębna do pralki Amica to części, które odpowiedzialne są za łagodzenie oraz wyciszanie wstrząsów oraz wibracji urządzenia, podczas jego działania. Zużycie lub uszkodzenie tych elementów jest jednak dość proste w rozpoznaniu, ponieważ pojawiają się konkretne objawy. Jeżeli części ulegną uszkodzeniu bądź zużyciu, należy je wymienić – taka naprawa nie jest bardzo trudna. Mimo to, należy wiedzieć, co może powodować zły stan amortyzatorów bębna, aby móc uniknąć tego w przyszłości, a na oznaki awarii zareagować najszybciej, jak to możliwe.
Jednym z częstszych powodów uszkodzenia amortyzatorów, jest niewypoziomowana, krzywo stojąca pralka. W takim przypadku układ zawieszenia nie jest obciążony równomiernie. Jeden z amortyzatorów jest bardziej eksploatowany, niż drugi, ponieważ spoczywa na nim większość wagi, a więc ulegnie szybszemu zużyciu. Uszkodzone amortyzatory do pralki Amica mogą być też skutkiem uszkodzenia bębna, np. poprzez jego zniekształcenie bądź pęknięcie. Taka usterka bębna może spowodować również uszkodzenie amortyzatorów. Podobnie jest w przypadku krzyżaków, które mają go stabilizować. Jedno z ramion może ulec uszkodzeniu lub zniekształceniu i – tak jak w sytuacji powyżej – obciążenie amortyzatorów bębna nie będzie równomierne. Zobacz czy bęben nie obija się o ścianki zbiornika lub nie opadł. Amortyzatory, które przestają spełniać swoją funkcję, nie muszą być jednak skutkiem wcześniejszej usterki, a zwykłego zużycia. Są to mocno eksploatowane elementy, które pracują zarówno podczas prania, jak i wirowania, podtrzymując spore ciężary – z czasem użytkowania mogą się wyrobić. Warto zobaczyć, czy zespół piorący jest stabilny, czy też chwieje się na boki podczas pracy urządzenia. Jeżeli amortyzatory są zużyte, pralka będzie drgać, poruszać się po podłodze i głośniej pracować. Pamiętaj także, że te części zawsze wymienia się parami, nawet jeżeli jeden wydaje się być w lepszym stanie od drugiego. Po naprawie nie zapomnij wypoziomować pralki.Gorąca pralka podczas prania
Nie panikujmy, kiedy urządzenie przestaje działać. Sprawdź, czy sam podejmiesz się wyzwania i naprawisz sprzęt. Samodzielna naprawa nie musi być trudna, z nami poradzisz sobie bez problemu. Podpowiadamy także, jak utrzymać sprzęt w czystości i cieszyć się jego długim użytkowaniem. Duże AGD, jak i małe nie ma przed nami tajemnic, stale doszkalamy się, aby służyć fachową wiedzą dla klientów.
Zobacz rozwiązanie