Kategorie części

Części do kuchenek mikrofalowych

(22 680 produktów)

Oryginalne i zamienne części do kuchenek mikrofalowych. Wybierz filtr po lewej stronie a szybciej dotrzesz do szukanej części. Pamiętaj, że najszybsza droga do znalezienia właściwej części to wpisanie modelu w wyszukiwarkę. Aby ułatwić Tobie poszukiwania tabliczki znamionowej w mikrofalówce podpowiadamy, że znajdziesz ją z tyłu obudowy. Nie wiesz jak nazywa się część, którą musisz znaleźć? Sprawdź nasze karty złożeniowe. Dla zagwarantowania bezpiecznej wymiany zepsutej części w Twoim urządzeniu, stworzyliśmy szereg filmików instruktażowych na kanale YouTube. W naszej ofercie znajdują się również akcesoria i środki do pielegnacji sprzętów.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność

Od radaru do obiadu

Pierwsze kuchenki mikrofalowe ważyły 400 kg, miały dwa metry wysokości i wymagały ciągłego chłodzenia wodą ze stałego podłączenia do systemu wodociągów miejskich.

fale kuchenki mikrofalowej

Instalacja taka była w dodatku bardzo głośna. Odkrycia wpływu działania promieniowania magnetycznego na cząsteczki dokonał w latach 40. XX-go wieku Percy Spencer, pozbawiony wykształcenia pracownik firmy Raytheon. Odkrycia dokonano niejako przypadkowo. Spencer zainteresował się batonikiem rozpuszczającym się w jego kieszeni za każdym razem, gdy znajdował się blisko pracującego magnetronu. Testy z kurzymi jajkami i ziarnami kukurydzy potwierdziły podejrzenia Spencera - fale mikrofalowe gwałtownie podgrzewają niektóre cząsteczki, między innymi wodę.

Pierwszy model nosił nazwę "Radarange" czyli Radarowa Kuchenka - był jednak zdecydowanie za drogi. Dopiero w roku 1965, po przejęciu firmy Amana, Raytheon uzyskał możliwość konkretnego ulepszenia swojego urządzenia. Dwa lata później na rynku pojawiły się małe, tanie 100-woltowe kuchenki mikrofalowe. Okazało się, że w nadchodzących wielkimi krokami latach, w których nie każdy mógł poświęcić czas na przygotowanie posiłku, kuchenka pozwalająca na błyskawiczne odgrzanie wczorajszego posiłku były strzałem w dziesiątkę.

W ciągu następnych dziesięciu lat ilość sprzedanych egzemplarzy pobiła na głowę liczbę kuchenek gazowych. Doszło do tego, że 17% gospodarstw domowych w Japonii korzystało z kuchenki mikrofalowej. Mikrofale wytwarzane przez urządzenie są pochłaniane przez cząsteczki polarne - na przykład wodę - podgrzewając je stopniowo. Dzięki temu powietrze w kuchence mikrofalowej nie jest nagrzewane. Promieniowanie wytwarzane przez kuchenkę ograniczane jest przez ścianki oraz drzwi komory kształtujące klatkę Farradaya.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(14)
Płytka mikowa do mikrofalówki Samsung DG6300322A
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(23)
Płytka mikowa do mikrofalówki Samsung DE7100159A
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
Zegar do mikrofalówki Amica 1017219
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
Talerz szklany do mikrofalówki Neff 00672497
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(13)
Grzałka kwarcowa do mikrofalówki Amica 1034074
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(3)
Krzyżak obrotowy do mikrofalówki Zelmer 00797377
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia
Może Cię zainteresować

Jak dbać o kuchenkę mikrofalową?

Kuchenka mikrofalowa to urządzenie, z pomocą którego w szybki sposób podgrzejemy potrawy. Aby służyła nam jak najdłużej powinniśmy w systematyczny i odpowiedni sposób o nią dbać. Jak? Przede wszystkim powinniśmy zadbać o czystość wnętrza kuchenki mikrofalowej. Do tego celu użyjmy specjalnie przeznaczonych środków czyszczących, które bez problemu poradzą sobie z zaschniętym tłuszczem oraz zabrudzeniami. Brak odpowiedniej pielęgnacji może być przyczyną także nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z urządzenia.

Jeśli jednak mimo wyczyszczenia kuchenki mikrofalowej dalej wydobywa się z niej brzydki zapach, sprawdźmy, czy przypaleniu lub uszkodzeniu nie uległa płytka mikowa. W sytuacji kiedy to ona jest winowajczynią problemu, niezwłocznie wymieńmy ją na nową. Ważny jest również sposób, w jaki użytkujemy ten sprzęt. Nie wolno wkładać do niego metalowych, posrebrzanych oraz pozłacanych naczyń. Mogą one spowodować iskrzenie w urządzeniu, a nawet spalenie się niektórych elementów mikrofalówki. Pamiętać również powinniśmy, aby odpowiednio dobrać moc oraz czas urządzenia do typu podgrzewanego jedzenia. Unikajmy podgrzewania takich produktów jak ostra papryczka , surowe mięso, owoce, frytki czy jajka. Mogą one stracić walory smakowe, a nawet wybuchnąć, jak w przypadku jajek, przysparzając nam dodatkowego sprzątania.

Nie działa No Frost w lodówce

Popsute urządzenie wcale nie oznacza, że musimy go wyrzucić. Poprawne określenie problemu to gwarancja sukcesu na rozwiązanie usterki. Pokazujemy, że dasz radę zrobić to samodzielnie z naszym udziałem. Podajemy także tipy, dzięki którym Twój sprzęt będzie działał dłużej. Stale podnosimy nasze umiejętności, aby dzielić się z Wami wiedzą.

Zobacz rozwiązanie
Nie działa No Frost w lodówce
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top