Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Mikrofala Rodzaj urządzenia

Talerz do mikrofali

(949 produktów)

Jedną z najważniejszych części w kuchence mikrofalowej jest talerz. Ta obrotowa część służy przede wszystkim jako podstawka na jedzenie, a po drugie – odpowiada za właściwe podgrzewanie potraw. Jak wiadomo, za wzrost temperatury w urządzeniu odpowiadają fale elektromagnetyczne, które odbijają się od ścianek odraz drzwiczek i przenikają do jedzenia. Żeby było ono ciepłe w jednolity sposób, potrzebny jest właśnie talerz do mikrofalówki, który obraca się wokół własnej osi. Wówczas ciepło rozchodzi się równomiernie dookoła potrawy i nie trzeba się obawiać, że na przykład z jednej strony nie będzie ona wystarczająco podgrzana. W zależności od producenta i modelu urządzenia, talerze do mikrofali mogą być wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejsze są oczywiście wersje szklane, które swoją sławę zawdzięczają wysokiej trwałości i temu, że bardzo łatwo da się usunąć z nich wszelkiego rodzaju resztki i zanieczyszczenia. Na rynku znaleźć można jednak również talerze do mikrofalówki wykonane z metalu, emaliowane oraz tak zwane „crisp”, czyli takie, na których można dodatkowo smażyć. Jeżeli talerz w Twojej mikrofalówce się nie obraca, przede wszystkim zwróć uwagę na jego mocowanie (koniczynkę). Bardzo często element ten pęka, łamie się bądź wyrabia się ze względu na częstą eksploatację. Kolejna sprawa to uszkodzony silnik napędowy talerza. Musi dochodzić do niego napięcie, aby wywołać ciągły obrót. Przed wymianą warto sprawdzić także, czy złączki konektorowe się nie wypięły albo nie zniszczyły.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność
Talerz szklany 36cm do mikrofalówki Whirlpool 482000097472
11700
Wyślemy jutro
2 oferty od 97,90
Talerz szklany 24.5cm do mikrofalówki Amica 1034054
6690
Wyślemy jutro
2 oferty od 57,90
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia
Może Cię zainteresować

Talerze do mikrofali - jak o nie dbać?

Talerz do mikrofaliTalerz do mikrofali to jedna z najważniejszych i przy okazji najbardziej delikatnych części kuchenki mikrofalowej. Razem ze znajdującą się pod spodem koniczynką ma za zadanie obracać pojemnik z jedzeniem bądź inne naczynie, przeznaczone do tego celu, podczas cyklu podgrzewania. Niestety, ze względu na codzienne użytkowanie, konieczność regularnego czyszczenia oraz długoletnią eksploatację, talerze do mikrofali dość często ulegają uszkodzeniu. Zarysowania, pęknięcia czy wyszczerbienia to tylko niektóre z usterek, związanych z tą częścią.

W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości, zaleca się dokonać wymiany tego elementu na nowy. Inaczej może dojść do problemów z nieefektywnym odgrzewaniem posiłków lub ich całkowitym uniemożliwieniem. Talerze do mikrofali należy dobierać na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej – wówczas na pewno okażą się właściwe. Regularna wymiana elementów eksploatacyjnych to gwarancja, że kuchenka mikrofalowa posłuży przez wiele długich lat, nigdy nie zawodząc użytkownika efektami swojego działania. Warto stawiać na pełną sprawność i wygodę.

Jeżeli talerz w Twojej mikrofalówce się nie obraca, przede wszystkim zwróć uwagę na jego mocowanie (koniczynkę). Bardzo często element ten pęka, łamie się bądź wyrabia się ze względu na częstą eksploatację. Kolejna sprawa to uszkodzony silnik napędowy talerza. Musi dochodzić do niego napięcie, aby wywołać ciągły obrót. Przed wymianą warto sprawdzić także, czy złączki konektorowe się nie wypięły albo nie zniszczyły.

Zmywarka pobiera i wypuszcza wodę

Nie panikujmy, kiedy urządzenie przestaje działać. Koniecznością będzie sprawdzenie przyczyny usterki. Pokazujemy, że drobne awarie nie wymagają wzywania fachowca. Mamy już szeroką bazę porad dotyczącą dbania o urządzenia, które każdy ma w swoim domu. Świat AGD nie ma przed nami tajemnic.

Zobacz rozwiązanie
Zmywarka pobiera i wypuszcza wodę
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się
scroll top