Części Panasonic
Przedstawiamy oryginalne i zamienne części do urządzeń marki Panasonic. Zastosuj filtr a łatwiej znajdziesz potrzebną część. Wpisując model sprzętu w wyszukiwarkę uzyskasz dostęp do oryginalnych części, jak i zamienników. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Nie musisz już wzywać fachowca do każdej naprawy w Twoim urządzeniu, wystarczy jak wejdziesz na nasz kanał na YouTube a sam dowiesz się, że nie jest to takie trudne.
- (158)
- (296)
- (118)
- (54)
- (62)
- (26)
- (44)
- (52)
- (9)
- (2 215)
Historia marki Panasonic
Początków firmy Panasonic należy wypatrywać w roku 1918, kiedy to Konosuke Matsushita założył małą firmę zajmującą się urządzeniami RTV. Po zakończeniu drugiej wojny światowej firma dosłownie zalała rynek japoński radioodbiornikami oraz drobnym sprzętem elektronicznym.
Od wczesnych lat istnienia Matsushita Electric Industrial Co współpracowała z Sanyo - podwykonawcą, który dostarczał komponenty dla producenta. Szybko jednak firma Sanyo, notabene założona przez szwagra Matsushity, urosła do rozmiarów konkurenta.
W roku 1961 Matsushita Electric Industrial Co rozpoczęła produkcję niskobudżetowych odbiorników telewizyjnych przeznaczonych na rynek Stanów Zjednoczonych. Telewizory wprowadzone zostały pod nowo powstałą marką Panasonic. Krach na giełdzie w latach 90. sprawił firmie potężne problemy - Matsushita Electric Industrial Co zmuszona była sprzedać część swoich aktywów.
W roku 2006 firma zaprzestała produkcji telewizorów analogowych i skupiła się na telewizji cyfrowej. Matsushita Electric Industrial Co zmieniła w roku 2008 nazwę na Panasonic Corporation. National, jedna z marek firmy, także zmieniła swoją nazwę na Panasonic. Od roku 2003 wszystkie marki firmy są konsekwentnie unifikowane pod nazwą Panasonic. Na przestrzeni lat firma korzystała z nazw Matsushita Electric Houswares Manufacturing Works, Matsushita Electric Manufacturing Works oraz Matsushita Electric Industries Co.
Najbardziej znane marki firmy to Panasonic, Technics oraz National. Obecnie firma wciąż działa zgodnie z filozofią założyciela, Konosuke Matsushity: przedsiębiorstwo jest instytucją publiczną, klient w pierwszej kolejności oraz zaczynaj każdy dzień z energią.
Na czym polega system DLNA w urządzeniach Panasonic?
Urządzenia marki Panasonic wykorzystują technologię DLNA (Digital Living Network Alliance). System DLNA pozwala na wymianę mediów (filmów, muzyki lub zdjęć) pomiędzy poszczególnymi sprzętami RTV a serwerem. Aby w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez tą technologię, użytkownikowi potrzebny będzie serwer DLNA. Jako taki służyć może komputer z podłączeniem do sieci LAN oraz odpowiednim oprogramowaniem. Ewentualnie wykorzystać można także dysk sieciowy ze wsparciem dla systemu DLNA. Do odbioru mediów potrzebny będzie odpowiedni klient usługi – na przykład telewizor marki Panasonic obsługujący technologię DLNA.
Należy także pamiętać, że technologia działa w ramach sieci domowej LAN, a nie poprzez internet. Digital Living Network Alliance pozwala na szybką bezprzewodową wymianę mediów pomiędzy poszczególnymi urządzeniami – telefonem, telewizorem, kamerami bezpieczeństwa, projektorami etc. Transmitowane mogą być dowolne zdjęcia, dźwięki lub nagrania video, pod warunkiem że urządzenie odbierające jest w stanie obsłużyć dany typ pliku. Przykładowo, możliwe jest wyświetlenie aktualnego obrazu z kamery bezpieczeństwa objętej systemem DLNA na tablecie, sterowanie odtwarzaczem DVD z poziomu telefonu czy nawet... wyświetlenie za pomocą projektora dowolnego obrazu na roletach okiennych. Możliwości ograniczone są jedynie wyobraźnią użytkownika oraz możliwościami przyłączenia nowych urządzeń. Z systemu DLNA korzystać mogą także urządzenia marki innej niż Panasonic – przed zakupem warto sprawdzić, czy technologia jest obsługiwana przez wybrany model.
Gorąca pralka podczas prania
Zepsute urządzenie nie musi oznaczać końca jego żywota. Poprawne określenie problemu to gwarancja sukcesu na rozwiązanie usterki. Pokazujemy, że dasz radę zrobić to samodzielnie z naszym udziałem. Podajemy także tipy, dzięki którym Twój sprzęt będzie działał dłużej. Postawimy Twój sprzęt na nogi.
Zobacz rozwiązanie