Części Dyson
Szeroki wybór części oryginalnych i zamiennych do urządzeń Dyson. Wspomóż się filtrem na stronie, a szybciej odnajdziesz szukaną część. Wybierając model urządzenia sprawniej dopasujesz potrzebną część. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Już nie musisz się martwić, że nie poradzisz sobie ze swoim zepsutym sprzętem. Nasz kanał na YouTube pomoże Ci w naprawie i montażu różnych części dla sprzętu AGD.
- Szczotki (144)
- Filtry (104)
- Ssawki (175)
- Wkłady zapachowe (4)
- Końcówki (173)
- Przyciski (27)
- Baterie (50)
- Akumulatory (50)
- Zasilacze (15)
- Turboszczotki (40)
- (144)
- (104)
- (175)
- Wkłady zapachowe (4)
- Końcówki (173)
- (27)
- Baterie (50)
- Akumulatory (50)
- (15)
- Turboszczotki (40)
Historia marki Dyson
Historia marki Dyson rozpoczęła się w momencie, gdy James Dyson postanowił ulepszyć swój własny odkurzacz. Irytacja Dysona sięgnęła zenitu, gdy okazało się, że spadek siły ssania wywoływał zapchany worek na kurz.
Wykorzystując doświadczenie nabyte w pracy w fabryce oraz swój projekt separatora cząstek, opracowany na potrzeby fabryki, zaprojektował pierwszy na świecie odkurzacz z filtrem typu cyklon. Był to rok 1978. Od projektu do działającego prototypu było jednak jeszcze daleko – dopiero pięć lat później, po wielu nieudanych próbach, powstał w pełni działający odkurzacz bezworkowy.
Model G-Force po raz pierwszy sprzedano w Japonii. Szybko też doceniono wysoką wydajność systemu bezworkowego, i choć początkowo za urządzenie trzeba było zapłacić 2000 dolarów, chętnych nie brakowało. W roku 1991 na japońskich targach model ten zdobył także nagrodę International Design Fair. Dopiero jednak w roku 1993, dzięki finansom pozyskanym ze sprzedaży odkurzaczy bezworkowych, James Dyson mógł otworzyć własne centrum badawcze oraz fabrykę, tworząc jednocześnie firmę Dyson Ltd.
Laboratoria rozpoczęły także prace nad nowym projektem: DC-01, odkurzaczem bezworkowym zdolnym wychwycić najmniejsze nawet cząsteczki kurzu. Obecnie firma zatrudnia łącznie ponad 1000 inżynierów na całym świecie, a prace badawcze obejmują między innymi robotykę, akustykę, mikrobiologię oraz dynamikę płynów. W celu propagowania rozwoju inżynierii oraz nauk ścisłych powstała także Fundacja Jamesa Dysona. Wspiera ona uczniów oraz nauczycieli na całym świecie poprzez materiały dydaktyczne, stypendia oraz programy edukacyjne.
Filtry stosowane w odkurzaczach Dyson
Odkurzacze marki Dyson wykorzystujące filtry Cyklon oferują wyjątkową wydajność pod względem oddzielania cząsteczek kurzu od strumienia powietrza. Dzięki temu powietrze wylatujące z odkurzacza jest praktycznie pozbawione alergenów. Za sprawą filtrów Cyklon urządzenia te są polecane alergikom jako doskonały sposób na walkę z roztoczami, kurzem oraz wszelkimi alergenami. Jeszcze lepszą wydajnością cechują się modele, w których zastosowano technologię Radial Root Cyclone™ - aż 15 oddzielnych filtrów Cyklon odseparowuje cząsteczki zanieczyszczeń o wielkości od 5 mikrometrów wzwyż. Nadmienić należy, że obiekt o średnicy 5 mikrometrów byłby około 5000 razy mniejszy od główki szpilki. W zakresie cząsteczek wyłapywanych przez filtr są więc nie tylko drobiny kurzu, ale także roztocza oraz pyłki roślin.
Dodatkowym zabezpieczeniem przed alergenami są filtry HEPA. Standardowo stosowane filtry HEPA H13 są w stanie wychwycić do 95,5% zanieczyszczeń z przepuszczanego przez nie strumienia powietrza, usuwając cząsteczki o średnicy powyżej 0,5 mikrometra. Połączenie filtrów Radial Root Cyclone™ z filtrami HEPA jest więc najlepszym możliwym rozwiązaniem dla alergików, astmatyków oraz rodzin z małymi dziećmi. Odkurzacze Dyson z filtrem typu Cyklon nie wykorzystują standardowych worków - zanieczyszczenia odseparowane przez filtr pozostają w specjalnym pojemniku, który należy co jakiś czas opróżniać. Dzięki temu moc odkurzacza nie spada wraz z zapełnieniem zbiornika na kurz.
Gorąca pralka podczas prania
Nie panikujmy, kiedy urządzenie przestaje działać. Wystarczy dobrze zdiagnozować przyczynę problemu. Wskazujemy, jak samodzielnie poradzić sobie z drobną awarią. Pokazujemy również najprostszą drogę do naprawy Twojego urządzenia. Żaden sprzęt AGD nie ma już przed nami tajemnic.
Zobacz rozwiązanie