Kategorie części

Części Dyson

Szeroki wybór części oryginalnych i zamiennych do urządzeń Dyson. Wspomóż się filtrem na stronie, a szybciej odnajdziesz szukaną część. Wybierając model urządzenia sprawniej dopasujesz potrzebną część. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Już nie musisz się martwić, że nie poradzisz sobie ze swoim zepsutym sprzętem. Nasz kanał na YouTube pomoże Ci w naprawie i montażu różnych części dla sprzętu AGD.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Historia marki Dyson

Historia marki Dyson rozpoczęła się w momencie, gdy James Dyson postanowił ulepszyć swój własny odkurzacz. Irytacja Dysona sięgnęła zenitu, gdy okazało się, że spadek siły ssania wywoływał zapchany worek na kurz.

Wykorzystując doświadczenie nabyte w pracy w fabryce oraz swój projekt separatora cząstek, opracowany na potrzeby fabryki, zaprojektował pierwszy na świecie odkurzacz z filtrem typu cyklon. Był to rok 1978. Od projektu do działającego prototypu było jednak jeszcze daleko – dopiero pięć lat później, po wielu nieudanych próbach, powstał w pełni działający odkurzacz bezworkowy.

Historia marki Dyson

Model G-Force po raz pierwszy sprzedano w Japonii. Szybko też doceniono wysoką wydajność systemu bezworkowego, i choć początkowo za urządzenie trzeba było zapłacić 2000 dolarów, chętnych nie brakowało. W roku 1991 na japońskich targach model ten zdobył także nagrodę International Design Fair. Dopiero jednak w roku 1993, dzięki finansom pozyskanym ze sprzedaży odkurzaczy bezworkowych, James Dyson mógł otworzyć własne centrum badawcze oraz fabrykę, tworząc jednocześnie firmę Dyson Ltd.

Laboratoria rozpoczęły także prace nad nowym projektem: DC-01, odkurzaczem bezworkowym zdolnym wychwycić najmniejsze nawet cząsteczki kurzu. Obecnie firma zatrudnia łącznie ponad 1000 inżynierów na całym świecie, a prace badawcze obejmują między innymi robotykę, akustykę, mikrobiologię oraz dynamikę płynów. W celu propagowania rozwoju inżynierii oraz nauk ścisłych powstała także Fundacja Jamesa Dysona. Wspiera ona uczniów oraz nauczycieli na całym świecie poprzez materiały dydaktyczne, stypendia oraz programy edukacyjne.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(118)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(12)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(7)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(21)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(7)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz rodzaj urządzenia
Może Cię zainteresować

Filtry stosowane w odkurzaczach Dyson

Dyson

Odkurzacze marki Dyson wykorzystujące filtry Cyklon oferują wyjątkową wydajność pod względem oddzielania cząsteczek kurzu od strumienia powietrza. Dzięki temu powietrze wylatujące z odkurzacza jest praktycznie pozbawione alergenów. Za sprawą filtrów Cyklon urządzenia te są polecane alergikom jako doskonały sposób na walkę z roztoczami, kurzem oraz wszelkimi alergenami. Jeszcze lepszą wydajnością cechują się modele, w których zastosowano technologię Radial Root Cyclone™ - aż 15 oddzielnych filtrów Cyklon odseparowuje cząsteczki zanieczyszczeń o wielkości od 5 mikrometrów wzwyż. Nadmienić należy, że obiekt o średnicy 5 mikrometrów byłby około 5000 razy mniejszy od główki szpilki. W zakresie cząsteczek wyłapywanych przez filtr są więc nie tylko drobiny kurzu, ale także roztocza oraz pyłki roślin.

Dodatkowym zabezpieczeniem przed alergenami są filtry HEPA. Standardowo stosowane filtry HEPA H13 są w stanie wychwycić do 95,5% zanieczyszczeń z przepuszczanego przez nie strumienia powietrza, usuwając cząsteczki o średnicy powyżej 0,5 mikrometra. Połączenie filtrów Radial Root Cyclone™ z filtrami HEPA jest więc najlepszym możliwym rozwiązaniem dla alergików, astmatyków oraz rodzin z małymi dziećmi. Odkurzacze Dyson z filtrem typu Cyklon nie wykorzystują standardowych worków - zanieczyszczenia odseparowane przez filtr pozostają w specjalnym pojemniku, który należy co jakiś czas opróżniać. Dzięki temu moc odkurzacza nie spada wraz z zapełnieniem zbiornika na kurz.

Gorąca pralka podczas prania

Nie panikujmy, kiedy urządzenie przestaje działać. Wystarczy dobrze zdiagnozować przyczynę problemu. Wskazujemy, jak samodzielnie poradzić sobie z drobną awarią. Pokazujemy również najprostszą drogę do naprawy Twojego urządzenia. Żaden sprzęt AGD nie ma już przed nami tajemnic.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top