baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Pralka Rodzaj urządzenia

Silniki do pralek

(1 625 produktów)

Poniżej znajdziesz oryginalne i zamienne silniki do pralek. Wybierz filtr znajdujący się po lewej stronie, w ten sposób znajdziesz szybciej potrzebną część. Podając model urządzenia, przybliżysz się do szukanej części. Obecność tabliczki znamionowej w Twojej pralce zauważyć można zazwyczaj na framudze drzwi pralki. Zawsze możesz skorzystać z listy części dostępnej na stronie internetowej, dowiesz się o innych artykułach wchodzących w skład modelu Twojego. Wymiana i naprawa części w pralce to nie będzie już dla Ciebie problem, gdy obejrzysz nasze filmiki instruktażowe na kanale YouTube, pokazujące krok po kroku co należy robić. Wspierając domowe naprawy określiliśmy dla Ciebie trudność naprawy dla większości części wymiennych.

Kategoria części:
Dostępność
Silnik napędowy do pralki Gorenje 387970
Silnik napędowy do pralki Bosch 00145800
70600
Wyślemy jutro
Outlet już od 49900
Silnik napędowy do pralki Indesit 488000513929
Silnik napędowy do pralki Bosch 00145822
Silnik napędowy do pralki Indesit 482000023284
Silnik napędowy do pralki Beko 2834820200
Silnik napędowy do pralki Hoover 41002726
Silnik napędowy do pralki Indesit 482000088790
Silnik napędowy do pralki Samsung DC31-00123F
Silnik napędowy do pralki Amica 8044197
Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia
Może Cię zainteresować

Wszystko się kręci wokół pralki

silnik do pralki

Większość pralek napędzana jest klasycznym silnikiem wirnikowym, zwanym też szczotkowym. Takie rozwiązanie wymaga wykonywania pewnych czynności konserwacyjnych, ponieważ podzespoły ulegają zużyciu. Jeżeli pralka nie ma siły wirować, jednym z możliwych przyczyn mogą być zużyte szczotki węglowe. Artykuł stosunkowo nie drogi, ale sama wymiana wymaga pewnych umiejętności i znajomości mechaniki.

Silnik do pralki opiera się na stojanie i na jego trzpień nakłada się pasek napędowy, który łączy się bezpośrednio z kołem pasowym. Niektóre modele pralek wyposażone są w kondensator rozruchowy, który dzięki ładunkowi elektrycznemu wprawia silnik w ruch.

Oprócz głównego silnika do pralki, napędzającego całe urządzenie można dokupić i wymienić silnik pompy odpływowej.

Problemy z odprowadzaniem wody to najczęstsze usterki w automatycznych pralkach. W przypadku awarii silnika, zazwyczaj łopatki uszkadzają się lub dochodzi do przepalenia zwojów na silniku. Na szczęście jest to problem do rozwiązania i nie trzeba wymieniać całej pralką na nową. U nas znajdziesz oryginalne i zamienne silniki do wszystkich marek pralek.

Zatkana pralka – co robić?

Sprawność sprzętu AGD to podstawa. Zobacz, jak go naprawić w razie awarii. Wystarczy odpowiednia diagnoza usterki i właściwy dobór części zamiennych. Pokazujemy, że możesz zrobić to sam biorąc pod uwagę nasze wskazówki. Szeroko opisujemy również, jak dbać o sprzęt, aby służył przez długi czas. Duże AGD, jak i małe nie ma przed nami tajemnic, stale doszkalamy się, aby służyć fachową wiedzą dla klientów.

Zobacz rozwiązanie
Zatkana pralka – co robić?

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się