Przeszukiwanie bazy 12mln części
Trwa ładowanie strony...
pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16 Livechat pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16
22 349 93 99

Fartuchy do pralek Siemens

  1. north.pl
  2. Części do pralek
  3. Części do pralek Siemens
  4. Fartuchy do pralek Siemens
  5. x

Fartuchy do pralek Siemens

Poniżej zestawiono Fartuchy oryginalne, jak i fabryczne odpowiedniki do pralek marki Siemens. Używając filtrów skrócisz czas na wyszukanie potrzebnej części. Podając model urządzenia, przybliżysz się do szukanej części. Potrzebujesz spisać model pralki z tabliczki znamionowej? Znajdziesz ją prawdopodnie po stronie wewnętrznej klapki filtra pralki. Jeżeli nie jesteś pewien czy dana część występuje w Twoim modelu, otwórz listę części dostepną na stronie. Z biegiem czasu elementy gumowe w naszych pralkach ulegają zużyciu. Jeżeli nie masz bladego pojęcia, jak samodzielnie wymienić fartuch w pralce, odsyłamy Cię do naszego kanału na YouTube, gdzie znajdziesz filmik instruktażowy. Chcesz zaplanować naprawę popsutego sprzętu w domu, a nie wiesz ile Ci to zajmie? Specjalnie dla Ciebie podaliśmy przybliżony czas wymiany określonej części.

Jak wymieniać fartuch w pralkach marki Siemens?

Wymiana fartucha w pralkach Siemens

Wymiana fartucha w pralkach marki Siemens wymaga między innymi demontażu przedniej blachy obudowy, jednak wbrew pozorom jest to proces łatwy i szybki. Aby wymienić gumowy kołnierz uszczelniający, należy zacząć od zewnętrznej obręczy utrzymującej krawędzie fartucha. Odchylając gumowy brzeg kołnierza, należy podważyć obręcz płaskim, twardym przedmiotem – wystarczy kuchenna łyżka. Następnie fartuch należy wepchnąć do wnętrza bębna, wywracając go na lewą stronę. Kolejnym krokiem jest demontaż frontu pralki. Śruby montażowe umieszczone są na obrzeżu blachy frontowej.

W większości modeli konieczny jest także demontaż cokołu urządzenia – w tym przypadku także wystarczy wykręcić śruby mocujące. Po zdjęciu przedniej blachy należy odszukać drugą opaskę mocującą, tym razem dociskającą brzeg kołnierza do krawędzi zbiornika. Także i w tym przypadku do demontażu wystarczy łyżka stołowa. Po zdjęciu obręczy można bez problemu ściągnąć fartuch ze zbiornika i wyjąć z pralki. Montaż nowego fartucha należy przeprowadzić w taki sam sposób, jak demontaż – oczywiście w odwrotnej kolejności. Podczas naciągania fartucha na krawędzie obudowy lub zbiornika i zakładania obręczny należy zachować ostrożność. Krawędzie kołnierza można łatwo zniszczyć, a tak uszkodzony fartuch nie będzie się do niczego nadawał. Opaski należy zamontować bardzo dokładnie, by nie zsunęły się pod wpływem drgań podczas pracy pralki. Należy także zwrócić uwagę na ustawienie otworów w fartuchu. Muszą być one skierowane pionowo w dół, by zapewniać odpływ wody z bębna.

Znajdz swój numer modelu

Najczęściej zadawane pytania

Zgłoś błąd na stronie
X

Prosimy opisać oraz zaznaczyć gdzie występuje błąd.

Marker: Biały Niebieski

Opis: