Pompy do pralek Polar
Bez sprawnej pompy do pralki Polar, urządzenie nie będzie w stanie działać prawidłowo. Element pełni jedną z najważniejszych funkcji, która ma kluczowe znaczenie dla pracy pralki. Pompa uruchamia się wraz z cyklem prania, wtłaczając i odpompowując wodę do i z urządzenia. Jej możliwości pozwalają jej przetwarzać bardzo duże ilości wody w bardzo krótkim czasie. Ze względu na jej intensywne działanie przy każdym cyklu, jest to jedna z najbardziej eksploatowanych i obciążanych części. To oznacza, że pompy do pralki Polar mogą ulegać uszkodzeniom i awariom lub zwyczajnemu zużyciu wraz z czasem użytkowania urządzenia. Element może się także zatkać. W takich przypadkach warto reagować jak najszybciej, aby rozwiązać problem, a tym samym uniknąć pojawienia się innych poważniejszych usterek. Nową pompę znajdziesz w ofercie North - pamiętaj, aby dobrać ją na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej. Odwiedź nasz kanał na YouTube, aby dowiedzieć się jak wymienić ją na własną rękę - jest to prostsze, niż się wydaje.
- powrót do Części do pralek Polar
- Pompy
- Pompy (wszystkie) (40)
- Pompy spustowe (40)
- Pompy odpływowe (40)
- powrót do Części do pralek Polar
- Pompy
- Pompy (wszystkie) (40)
- Pompy spustowe (40)
- Pompy odpływowe (40)
Pompa do pralki Polar - oznaki awarii
Pompa do pralki Polar ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego działania urządzenia. Jej rolą jest wpuszczanie i odpompowywanie wody do oraz z pralki, uruchamiając się przy cyklu. W przypadku zaburzenia działania części, pojawiają się różnego rodzaju objawy, które poinformują Cię o stanie pompy. Kiedy już coś zauważysz, ważne jest, aby szybko reagować. Pompa wody do pralki Polar ma duże znaczenie dla działania urządzenia i bez niej może być ono nawet uniemożliwione. Jeśli chcesz sprawdzić w jakim stanie jest element, musisz - co oczywiste - wiedzieć gdzie jest zlokalizowany. Pompa do pralki Polar znajduje się najczęściej w prawym dolnym roku na przodzie urządzenia. W przypadku większości modeli będziesz mógł także zauważyć, że znajduje się za filtrem. Aby zdemontować pompę, zazwyczaj wystarczy poluzować zaciski orasz resztę mocowań. W niektórych pralkach część będzie znajdować się za panelem, który wcześniej powinieneś usunąć. Zanim jednak zaczniesz demontaż, zawsze pamiętaj o tym, aby uprzednio odłączyć pralkę od zasilania. Pompa do pralki Polar jest niestety jedną z tych części, które psują się najczęściej. Dzieje się tak ze względu na ich intensywną eksploatację - są obciążane, pracując ciężko przy każdym cyklu. Mogą zostać uszkodzone lub zatkane. Nie ważne jednak, czy pompa odpływowa do pralki Polar jest zablokowana czy zepsuta, objawy będą wyglądać podobnie.
Znak, który bardzo ciężko będzie przegapić - i który z resztą występuje dość często w przypadku takiej awarii - jest problem ze spływaniem wody. Schodzi ona bardzo wolno lub nie schodzi w ogóle. Urządzenie może także zatrzymać się w połowie cyku prania, z bębnem pełnym wody. Bęben może także przestać się obracać, a Ty prawdopodobnie usłyszysz dziwne dźwięki dochodzące z urządzenia, zwłaszcza podczas schodzenia wody. Właśnie po zauważeniu tych znaków powinieneś wymontować część, by jej się przyjrzeć. W zależności od tego, co spowodowało usterkę, wystarczy, że odetkasz pompę lub będziesz musiał wymienić ją na nową. Pamiętaj też, że mimo powyższych sygnałów wskazujących na pompę, może się też okazać, że inny element pralki uległ awarii. Sprawdzając więc, jak wygląda pompa wody do pralki Polar, warto rzucić okiem na inne części, by mieć pewność, że nie pojawiły się inne, poważniejsze usterki. Przyczyną poważnego zatkania pompy mogą być przedmioty obce, odpadające od ubrań, jak włosy, guziki czy kawałki materiału. Problemem może też okazać się zatkany filtr, zatkany wąż odpływowy lub uszkodzony wirnik. Zatkana pompa może także być skutkiem korzystanie z niektórych proszków do prania - te niższej jakości często są słabo rozpuszczalne, pozostawiając osad, który może przyczynić się do zatkania.
Jak poradzić sobie ze zniszczonym materiałem?
Jeśli nowa pompa pralki Polar została już wybrana, dowiedz się jak zażegnać kilka pralniczych kryzysów, z którymi chyba każdy z nas miał do czynienia. Większość z nas miała prawdopodobnie problem z twardymi ręcznikami, które straciły swoją puszystość - można to jednak odzyskać. Jeśli mieszkasz w okolicy, gdzie woda jest twarda, minerały w niej zawarte mogą być powodem, dla którego Twoje ręczniki już tak przyjemnie nie otulają. Pierwszą wskazówką jest...ocet. Wydawałoby się, że nie istnieje prawie nic, czego nie uratuje ocet i ręczniki nie są tu wyjątkiem. Zwłaszcza, jeśli równocześnie chcesz przywrócić ich kolor. Białe ręczniki można przeprać najgorętszym cyklem ze szklanką amoniaku. Suszenie przywróci puszystość materiału, jednak nie rób tego na grzejniku, ponieważ to również sprawi, że ręczniki staną się płaskie i szorstkie.
Podobnie jak z ręcznikami, wielu z nas miało do czynienia z pożółkłymi plamami pod pachami białych bluzek. Skąd się biorą? Niektóre dezodoranty zmieszane z potem mogą powodować takie barwienie. Pierwszym sposobem jest oczywiście zakup nowego dezodorantu. A później zanurz swoje zabarwione podkoszulki przez noc w gorącej wodzie ze szklanką wybielacza. Sprawdź jednak najpierw etykietę, by upewnić się, jak powinno przebiegać takie płukanie ubrań. Zazwyczaj wybielacza nie nakłada się na konkretne plamy, a zanurza się cały materiał. Jeśli nie chcesz pracować z wybielaczem, plamy możesz pokonać mieszanką soku z cytryny z sodą oczyszczoną lub niezawodnym octem. Następnie ustaw cykl na najgorętszy, bezpieczny dla tkanin. Dla pewności możesz dodać także wybielacz, aby uzyskać lepszy efekt. Pamiętaj także o dbaniu o urządzenie. W przypadku awarii, nowe filtry, silniki, pompy do pralek Polar - i wiele więcej - znajdziesz w North.
Gorąca pralka podczas prania
Sprawność sprzętu AGD to podstawa. Zobacz, jak go naprawić w razie awarii. Dojście do źródła problemu pozwoli szybko naprawić urządzenie. Pokażemy Ci, jak łatwo możesz dokonać naprawy, bez wzywania fachowca. Informujemy o prostych trikach, dzięki którym szybko wyczyścisz swój sprzęt AGD. Jesteśmy otwarci na nowinki technologiczne i idziemy z duchem czasu.
Zobacz rozwiązanie