Pompy do pralek Gorenje
Pompy do pralki Gorenje to intensywnie eksploatowane elementy urządzenia, które są aktywne nie tylko w trakcie, ale też przed i po cyklu prania oraz płukania. To właśnie one są więc w dużej mierze odpowiedzialne za prawidłową pracę urządzenia, prawie codziennie przeprowadzając ogromne ilości wody w krótkim czasie. Ze względu na ich ciągłe działanie mogą jednak ulec szybszemu zużyciu, zepsuciu bądź zwykłemu zatkaniu. Awaria samej pompy do pralki Gorenje może jednak poskutkować efektem domino, doprowadzając do uszkodzenia innych podzespołów, skutecznie utrudniając bądź uniemożliwiając korzystanie z urządzenia. Wczesna reakcja na usterkę pozwoli szybko uratować inne elementy i przywrócić pralkę do prawidłowego działania. Wystarczy wymienić część na nową - znajdziesz ją, korzystając z filtrów na górze strony. Aby upewnić się, że pompa będzie kompatybilna z Twoim modelem pralki, sprawdź oznaczenia z tabliczki znamionowej. Chcesz przeprowadzić tę naprawę samodzielnie? Zajrzyj na nasz kanał na YouTube i wybierz odpowiedni filmik instruktażowy, który przeprowadzi Cię przez nią krok po kroku.
- powrót do Części do pralek Gorenje
- Pompy
- Pompy (wszystkie) (20)
- Pompy odpływowe (15)
- Pompy spustowe (15)
- Pompy dozownika (1)
- powrót do Części do pralek Gorenje
- Pompy
- Pompy (wszystkie) (20)
- Pompy odpływowe (15)
- Pompy spustowe (15)
- Pompy dozownika (1)
Jak rozpoznać, że pompa do pralki Gorenje jest uszkodzona?
Ze względu na to, że pralka to urządzenie, z którego korzysta się regularnie, zauważenie jakichkolwiek nieprawidłowości w jej działaniu jest zazwyczaj proste. Szczególnie jeśli chodzi o te ważniejsze dla pracy urządzenia podzespoły, jak pompa do pralki Gorenje. Jest ona w dużej mierze odpowiedzialna za prawidłowe działanie sprzętu, mając za zadanie odprowadzanie i wpompowywanie wody, zarówno przed, po, jak i w trakcie cyklu prania oraz płukania. Ze względu na to, że ciężko i często pracuje, jest także podatna na zatkanie, zepsucie, a także szybsze zużycie. W takich przypadkach korzystanie z pralki może być utrudnione lub, w najgorszym scenariuszu całkiem niemożliwe, doprowadzając do awarii innych elementów. Jest kilka sygnałów, na które powinieneś zwrócić uwagę, jeśli masz podejrzenia, że Twoja pompa odpływowa do pralki Gorenje przestała prawidłowo spełniać swoją rolę. Może ona wymagać całkowitej wymiany na nową lub zwykłego odetkania.
Tego objawu raczej nie przegapisz; po zakończeniu programu prania, w pralce pozostanie woda, która nie została odpompowana. Jest to oznaką usterki, jednak niekoniecznie musi ona dotyczyć właśnie pompy. Przyjrzyj się także elementom, takim jak elektrozaworów i hydrostat. Zwróć także uwagę na stan Twojego prania po wyjęciu go z pralki. Wilgotne ubrania to nic nadzwyczajnego, jeśli jednak wręcz ociekają one wodą, może to oznaczać uszkodzenie części. Warto też dokładniej przyjrzeć się temu, jak wygląda sam proces prania. A konkretniej - proces odprowadzania wody. Pralka powinna odciągać wodę tuż przed wirowaniem, jednak w przypadku, w którym pompa odpływowa do pralki Gorenje jest uszkodzona lub zużyta, możliwe, że urządzenie nagle przerwie program lub przeciwnie - będzie on się odbywał bez przerwy, wtłaczając i wypuszczając wodę. Sprawdź też urządzenie pod kątem wycieków. Możliwe, że będziesz mógł zauważyć kałużę wodę pod pralką. W przypadku awarii pompy prawdopodobnie będziesz mógł usłyszeć tez dziwne dźwięki, szczególnie wtedy, kiedy pompa do pralki Gorenje jest w trakcie wpompowywania oraz odprowadzania wody. Ten przebieg wody, w przypadku uszkodzenia elementu, będzie też trwać zdecydowanie dłużej. W najgorszym przypadku pompa nie będzie wpuszczać i wypuszczać wody w ogóle. Zauważenie jednego lub, co gorsza, kilku objawów może oznaczać, że pompa wymagać będzie bliższego przyjrzenia się i wymiany. Po zamontowaniu nowego elementu pamiętaj o jego prawidłowej pielęgnacji, aby przedłużyć jego żywotność. Oznacza to odtykanie oraz inwestowanie w proszki i płyny lepszej jakości, ponieważ te gorszej mogą zostawiać osad i blokować części.
Gorąca pralka podczas prania
Zepsute urządzenie nie musi oznaczać końca jego żywota. Warunkiem naprawy jest odpowiednie rozpoznanie problemu w urządzeniu. Udowadniamy, że drobne naprawy możesz wykonać samodzielnie. Pilnujemy również, abyście jak najlepiej dbali o własne urządzenia. Nieustannie szkolimy się w kwestii naprawy sprzętów AGD, aby pomagać naszym klientom.
Zobacz rozwiązanie