Grzałki do pralek Gorenje
Grzałki do pralki Gorejne są jednym z ważniejszych podzespołów w tym urządzeniu. Ich zadaniem jest podgrzewanie wody do pożądanej temperatury, aby możliwe było pozbycie się zabrudzeń z Twoich ubrań. Ogólna praca urządzenia w dużej mierze zależy więc od tego, czy grzałka pracuje tak, jak powinna. Uszkodzenie czy przepalenie grzałki znacznie wpłynie na efektywność prania. Ze względu na to, że jest to intensywnie eksploatowana część urządzenia, oznacza to, że jest również podatna na różnego rodzaju usterki czy na szybsze zużycie – szczególnie, jeśli nie dbasz o prawidłową konserwację. Grzałka jest to także element najbardziej podatny na osadzanie kamienia, który może spowodować pojawienie się innych awarii. Jeśli Twoja grzałka do pralki Gorenje uległa uszkodzeniu, spaliła się lub jest zużyta, najlepszym wyjściem jest wymiana jej na nową. Dobierając wymienną część sprawdzaj oznaczenia z tabliczki znamionowej. North oferuje grzałki zarówno elektryczne, jak i rurkowe. Poszukiwaną część znajdziesz szybciej, korzystając z filtrów na górze strony. Jeśli chcesz wymienić grzałkę samodzielnie, wybierz odpowiedni filmik instruktażowy z naszego kanału YouTube.
- powrót do Części do pralek Gorenje
- (61) Grzałki
Jak rozpoznać uszkodzenie grzałki do pralki Gorenje?
Grzałka do pralki Gorenje jest odpowiedzialna za podgrzewanie wody do ustawionej temperatury. To między innymi dzięki temu możliwe jest pozbycie się plam z Twoich ubrań. Prawidłowe działanie tego elementu znacząco wpływa więc na całą prace pralki. W przypadku zepsucia obniży jej efektywność. Jeśli wydaje Ci się, że Twoja grzałka do pralki Gorejne uległa uszkodzeniu lub zużyciu, należy zwrócić uwagę na kilka nieprawidłowości, które mogą to sygnalizować. W przypadku ich wystąpienia, wymiana tego elementu może okazać się konieczna.
Działanie grzałki polega na operowaniu temperaturą, a więc to właśnie na temperaturę powinieneś zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Dwoma głównymi scenariuszami będzie za wysoka lub za niska temperatura wody – już taki „szczegół” może oznaczać uszkodzenie grzałki do pralek Gorenje. W przypadku zbyt zimnej wody, ciężko będzie Ci nie zauważyć niedopranych ubrań. W przypadku zbyt zimnej, mogą one wyjść z prania skurczone. Dodatkowo będą zbyt ciepłe w dotyku, a z urządzenia może unosić się para. Sprawdź też, czy w trakcie pracy urządzenia obudowa nie jest zbyt nagrzana. Z wyjątkiem temperatury, do jakiej nagrzewa się woda, zwróć też uwagę na czas tego procesu. Zbyt wolna praca grzałki poskutkuje właśnie za zimną wodą. Jeśli będzie ona nagrzewać za szybko, woda będzie zbyt gorąca. Już takie objawy powinny skłonić Cię do sprawdzenia pracy grzałki – element może wymagać pilnej wymiany. Rzadszym – lecz nie niemożliwym – objawem jest wybijanie bezpieczników. Zepsuta, uszkodzona grzałka może być powodem zwarcia w instalacji elektrycznej, a pralka nagle przerwie program. Po wybraniu nowego elementu, dowiedz się, co może wpływać na jego szybsze zużycie lub uszkodzenie, aby móc uniknąć tego w przyszłości. Grzałka jest częścią najbardziej podatną na kamień i to właśnie on stanowi dla niej największe zagrożenie. Może ona jednak ulec także uszkodzeniom mechanicznym, jak zniekształcenie, wygięcie czy zmiana koloru. Aby to sprawdzić, należy ocenić fizyczny stan elementu. Czarny kolor oznaczać będzie, że grzałka jest spalona.
Gorąca pralka podczas prania
Niesprawny sprzęt AGD to nie powód do radości, ale nie ma co panikować. Koniecznością będzie sprawdzenie przyczyny usterki. Pokazujemy, że drobne awarie nie wymagają wzywania fachowca. Mamy już szeroką bazę porad dotyczącą dbania o urządzenia, które każdy ma w swoim domu. Niezmiennie pogłębiamy naszą wiedzę, aby przekazywać wam istotne informacje.
Zobacz rozwiązanie