Amortyzatory bębna do pralek Gorenje
Amortyzatory bębna do pralek Gorenje są podstawowymi elementami wyposażenia, które mają wyciszać ruchy bębna w trakcie programów prania oraz wirowania. Łagodząc wstrząsy, wibracje, uderzenia czy inne ruchy urządzenia, pomagają nam uniknąć usterek i uszkodzeń innych podzespołów. Są one zamontowane przy zbiorniku i w przypadku uszkodzenia, dadzą konkretne sygnały, których nie trudno rozpoznać. Najczęstszymi z nich są narastające i niekontrolowane wibracje, uderzenia, wstrząsy, głośna praca pralki, a nawet poruszanie się jej po podłodze. Uszkodzenie tych elementów odbije się więc na całym urządzeniu. Amortyzatory to części mocno eksploatowane i podtrzymujące spore obciążenia – pracują one podczas prania i wirowania. Z czasem mogą więc też ulec naturalnemu zużyciu, w miarę użytkowania pralki. W powyższych przypadkach należy szybko je wymienić, aby nie powstały inne uszkodzenia. Nie jest to trudna naprawa i możesz wykonać ją samodzielnie. Znajdź nowe amortyzatory bębna w North. Jeśli potrzebujesz instrukcji wymiany, odwiedź nasz kanał na YouTube.
- powrót do Części do pralek Gorenje
- (35) Amortyzatory bębna
Amortyzator bębna do pralki Gorenje – jak uniknąć uszkodzenia?
Amortyzatory bębna do pralki Gorenje to elementy urządzenia, których rolą jest wyciszanie i łagodzenie ruchów, takich jak wibracje, wstrząsy i uderzenia, które powstają podczas prania i wirowania. Ich zużycie bądź zepsucie da konkretne objawy, które są zazwyczaj dość łatwe do rozpoznania. Uszkodzone amortyzatory pralki Gorenje wymagają natychmiastowej wymiany, aby uniknąć innych usterek. Naprawa na szczęście nie jest trudna. Warto jednak dowiedzieć się, jakie problemy mogą powodować szybsze uszkodzenie lub zużycie amortyzatorów bębna, aby unikać ich w przyszłości.
Przyczyną problemów amortyzatorami, prawdopodobnie jedną z najczęstszych, jest niewypoziomowana, krzywo stojąca pralka. W takim przypadku obciążenie układu zawieszenia nie rozkłada się równomiernie, powodując, że jeden z amortyzatorów podtrzymuje więcej wagi, niż drugi, a więc i szybciej ulega zużyciu. Amortyzatory bębna do pralki Gorenje mogą także ulec zużyciu na skutek złego stanu bębna. Jeśli jest on uszkodzony, np. pęknięty bądź zniekształcony, wpłynie to negatywnie na stan amortyzatorów. Podobnie jest w przypadku krzyżaków, które mają za zadanie stabilizować bęben. Jeśli jedno z ich ramion zniekształci się czy uszkodzi w innych sposób, obciążenie nie będzie równo rozłożone. Sprawdź stan bębna i zwróć uwagę na to, czy nie opadł on lub czy nie obija się o ściany zbiornika. Elementy te jednak mogą też zwyczajnie zużyć się z czasem użytkowania sprzętu. Ich zły stan nie musi być skutkiem uszkodzeń innych podzespołów urządzenia. Amortyzatory są w ciągłej pracy podczas prania i wirowania – są to części intensywnie eksploatowane i dźwigają duże obciążenia. Zobacz w jakim stanie jest zespół piorący i zwróć uwagę na to, czy jest stabilny, czy też chwieje się na boki podczas pracy pralki. Jeśli amortyzatory bębna uległy uszkodzeniu bądź zużyciu, możesz spodziewać się narastających uderzeń, wstrząsów i wibracji, a także hałasów i poruszania się pralki po podłodze. Amortyzatory zawsze wymienia się parami – nawet jeśli jeden z nich wydaje się być w gorszym stanie niż drugi.
Gorąca pralka podczas prania
Nie wyrzucajmy sprzętu AGD od razu, jak tylko odmówi nam posłuszeństwa. Koniecznością będzie sprawdzenie przyczyny usterki. Pokazujemy, że drobne awarie nie wymagają wzywania fachowca. Mamy już szeroką bazę porad dotyczącą dbania o urządzenia, które każdy ma w swoim domu. Niezmiennie pogłębiamy naszą wiedzę, aby przekazywać wam istotne informacje.
Zobacz rozwiązanie