Grzałki do pralek Electrolux
Grzałki do pralki Electrolux mają za zadanie podgrzewać temperaturę w urządzeniu do odpowiedniego poziomu tak, aby możliwe było wywabienie plam z Twoich ubrań. Jest to więc jeden z ważniejszych elementów prawidłowej pracy pralki. Zepsucie, uszkodzenie czy spalenie grzałki skutecznie uniemożliwi w pełni prawidłową pracę urządzenia. Część jest intensywnie eksploatowana, a więc także podatna na awarie, a także na gromadzenie kamienia, który niestety lubi osadzać się właśnie na grzałce. Jeśli element zostanie uszkodzony, powinien zostać wymieniony na nowy, co przywróci pralkę do prawidłowego i efektywnego działania. Wybierz nową grzałkę, posiłkując się oznaczeniami z tabliczki znamionowej i użyj filtrów na górze strony, aby znaleźć ją jeszcze szybciej. North oferuje zarówno grzałki rurkowe, jak i elektryczne. Elementy najczęściej wykonywane są z materiałów ceramicznych lub ze stali. Chcesz wymienić grzałkę samodzielnie? Odpowiedni filmik instruktażowy, który przeprowadzi Cię przez tę wymianę krok po kroku, znajdziesz na naszym kanale YouTube.
- powrót do Części do pralek Electrolux
- (136) Grzałki
Kiedy pora na wymianę grzałki do pralki Electrolux?
Grzałka do pralki Electrolux jest elementem, bez którego urządzenie nie działałoby prawidłowo. Podgrzewa ona wodę do odpowiedniej temperatury, dzięki czemu możliwe jest usuwanie plam z Twoich ubrań. Jej zepsucie poskutkuje więc niedokładną pracą urządzenia i niedopraną odzieżą. Istnieje kilka objawów, na które powinieneś zwrócić uwagę, jeśli podejrzewasz, że Twoja grzałka do pralki Electrolux jest zepsuta.
Ponieważ zadaniem grzałki jest podgrzewanie do konkretnej, ustawionej temperatury, to właśnie temperatura może być – i zazwyczaj jest – pierwszą oznaką usterki. Uszkodzenie grzałki do pralek Electrolux może poskutkować zbyt zimną lub zbyt gorącą wodą. Jeśli temperatura jest za niska, oczywiście oznacza to, że Twoje ubrania nie będą wychodzić z prania tak czyste, jak powinny – łatwo więc zauważysz, że coś jest nie tak. Zbyt wysoka temperatura, choć raczej nie pozostawi plam, to sprawi, że Twoja odzież się skurczy, będzie gorąca w dotyku, a z pralki może ulatywać para wodna. By skontrolować, czy grzałka faktycznie zbyt się nagrzewa, przetestuj jak ciepła jest obudowa – możliwe, że staje się zbyt gorąca podczas pracy pralki. Oprócz temperatury do jakiej urządzenie się nagrzewa, o uszkodzeniu elementu może świadczyć też długość procesu. Jeśli nagrzewa się zbyt długo – dlatego woda jest zimna – lub zbyt szybko – dlatego jest gorąca – grzałka powinna być sprawdzona pod kątem awarii. Objawem, który na szczęście nie występuje aż tak często, jest wybijanie bezpieczników, ponieważ spalona grzałka może wywoływać zwarcia w instalacji elektrycznej. Pralka może także nagle przerywać cykl i wyłączać się. Podobne sygnały, będą oznaczać, że należy zastanowić się nad wymianą grzałki na nową. Po jej zamontowaniu, warto wiedzieć, jakie są najczęstsze powody usterek, aby móc ich uniknąć. Na pierwszym miejscu, jest oczywiście kamień, który niestety często osadza się na elementach grzewczych. Grzałka może także ulec uszkodzeniu mechanicznemu, co będziesz musiał sprawdzić fizycznie kontrolując stan grzałki. Przykładowo; czy nie jest niekształcona, pęknięta lub wygięta. Część może także zrobić się czarna, co będzie oznaczać, że jest spalona. W znalezieniu nowej pomogą Ci oznaczenia z tabliczki znamionowej oraz filtry na górze strony. Jeśli chcesz wymienić grzałkę samodzielnie, wybierz odpowiedni filmik instruktażowy z naszego kanału YouTube.
Gorąca pralka podczas prania
Popsute urządzenie wcale nie oznacza, że musimy go wyrzucić. Dojście do źródła problemu pozwoli szybko naprawić urządzenie. Pokażemy Ci, jak łatwo możesz dokonać naprawy, bez wzywania fachowca. Informujemy o prostych trikach, dzięki którym szybko wyczyścisz swój sprzęt AGD. Jesteśmy otwarci na nowinki technologiczne i idziemy z duchem czasu.
Zobacz rozwiązanie