Przeszukiwanie bazy 12mln części
Trwa ładowanie strony...
pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16 Livechat pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16
22 349 93 99

Łożyska do pralek Bosch

  1. north.pl
  2. Części do pralek
  3. Części do pralek Bosch
  4. Łożyska do pralek Bosch
  5. x

Łożyska do pralek Bosch

Tutaj znajdziesz oryginalne Łożyska i ich odpowiedniki do pralek marki Bosch. Zastosowanie filtrów ułatwi Tobie znalezienie potrzebnej części. Wpisz model swojego sprzętu w wyszukiwarkę, by mieć pewność doboru części. Chcesz wymienić zepsutą część w swojej pralce i szukasz tabliczki znamionowej? Podpowiadamy, że może widnieć na ramce wewnętrznej drzwi od pralki. Jeżeli masz problem z nazwaniem części, której poszukujesz zajrzyj w nasze karty złożeniowe. Nie musisz już wzywać fachowca do każdej naprawy w Twojej pralce, wystarczy jak wejdziesz na nasz kanał na YouTube a sam dowiesz się, że nie jest to takie trudne. Pielęgnacja sprzętu jest niezwykle ważna, zobacz więc naszą ofertę środków pielęgnacyjnych i akcesoriów do sprzętów AGD.

Poprawna wymiana łożysk w pralkach marki Bosch

Wymiana łożysk w pralkach Bosch

Uszkodzenie lub zużycie łożysk w pralce marki Bosch wiąże się z ryzykiem uszkodzenia koła pasowego, paska klinowego, silnika i osi bębna. Dlatego też naprawę najlepiej przeprowadzić jak najszybciej. Jak wymienić łożyska? Większość pralek marki Bosch posiada rozbieralny zbiornik. Niektóre modele jednak mogą posiadać zbiornik zintegrowany, bez możliwości wyjęcia łożysk. W takim przypadku istnieją tylko dwie opcje naprawy: wymiana całego zbiornika lub rozcięcie plastikowego korpusu, wymiana łożysk i dokładne sklejenie zbiornika. Drugą opcję zlecić można mechanikom specjalizującym się w naprawach pralek. W zbiornikach rozbieralnych jest o wiele prościej.

Każda pralka posiada dwa łożyska – jedno od strony bębna oraz jedno od strony koła pasowego. Przy wymianie łożysk zawsze należy wymienić także simmering – gumowy pierścień uszczelniający łożyska. Element ten ulega zużyciu wraz z łożyskami, więc jeżeli któreś z łożysk nadaje się do wymiany, to simmering najprawdopodobniej również uległ lub w niedalekiej przyszłości ulegnie zużyciu. Aby wydobyć ze zbiornika łożyska, należy najpierw wybić oś bębna. Do tego celu zaleca się użycie gumowego młotka. Przy wybijaniu należy jednak zachować ostrożność – jedno niewłaściwe uderzenie może wykrzywić oś lub spowodować spłaszczenie gwintu. Łożyska należy wyjmować zawsze "do siebie": łożysko zewnętrzne należy wyciągać w kierunku koła pasowego, a łożysko wewnętrzne – w kierunku, w którym normalnie znajduje się bęben. Przed włożeniem nowych łożysk należy dokładnie oczyścić gniazdo ze wszystkich zanieczyszczeń, można także dla łatwiejszej instalacji nasmarować łożyska.

Znajdz swój numer modelu

Najczęściej zadawane pytania

Zgłoś błąd na stronie
X

Prosimy opisać oraz zaznaczyć gdzie występuje błąd.

Marker: Biały Niebieski

Opis: